Placed competitors |
|
1. | 457 |
Gentleman |
Cox, Karel |
BEL |
|
6125 EUR |
0 penalties 36.41 sec |
|
grey 9y.S /Couleur Rubin/Clinton/BWP/103JP97/ Jos Stevens |
jump-off |
|
2. | 330 |
Aquila Sfn |
van der Schans, Wout-Jan |
NED |
|
4900 EUR |
0 penalties 36.58 sec |
|
chest 10y.G /Ovidius/Lauriston/KWPN/103QR76/ De Heer E. Schep |
jump-off |
|
3. | 539 |
Golden Hawk |
Breen, Shane |
IRL |
|
3675 EUR |
0 penalties 37.01 sec |
|
chest 10y.S /V. Vigo d'Arsouilles/Chin Chin/BWP/103LZ06/ P. Sultan & Breen Equest |
jump-off |
|
4. | 557 |
Artuur Jh Z |
Goffinet, Thierry |
BEL |
|
2450 EUR |
0 penalties 37.81 sec |
|
grey 9y.G /Andiamo Z/Baloubet du Rouet/ZANG/103MZ81/ Starhorses Nv |
jump-off |
|
5. | 490 |
Urano |
Hurel, Jerome |
FRA |
|
1715 EUR |
0 penalties 37.91 sec |
|
chest 11y.S /Baloubet du Rouet/Kannan/SBS/103EZ95/ S.A.R.L. Ar Tropig |
jump-off |
|
6. | 281 |
Flugel van T Palmenhof |
Vlemmix, Jan |
BEL |
|
1348 EUR |
0 penalties 38.39 sec |
|
bay 10y.G /Triomphe de Muze/Feinschnitt I V D Richter/BWP/103AY33/ De Brier Filip |
jump-off |
|
7. | 317 |
Shiva d'Amaury |
Billot, Mathieu |
FRA |
|
980 EUR |
0 penalties 38.44 sec |
|
bay 9y.S /For Pleasure/Lando/SF/103VX63/ Monsieur Serge Batailler |
jump-off |
|
8. | 362 |
Funky Music |
Carton-Grootjans, Ann |
BEL |
|
735 EUR |
0 penalties 38.60 sec |
|
grey 10y.M /Vigo d'Arsouilles/Goliath Z/BWP/103IR54/ Fioole Kelly&de Brabander Va |
jump-off |
|
9. | 313 |
Zomodo P |
Rijswijk, Sabrina van |
NED |
|
735 EUR |
0 penalties 39.48 sec |
|
bay 11y.G /Quasimodo Z/Ahorn/KWPN/103GK01/ C. Kerbert |
jump-off |
|
10. | 382 |
Hhs Figero |
O'Dwyer, Emma |
GBR |
|
613 EUR |
0 penalties 40.76 sec |
|
bay 9y.G /Guidam/Cavalier Royale/ISH/103DT90/ Joanne O'dwyer |
jump-off |
|
11. | 500 |
Balandro |
Toussaint, Sarah |
BEL |
|
613 EUR |
2 penalties 44.55 sec |
|
bay 14y.G /Jalanda/Latus/OLDBG/102SB11/ Dominique David Joassin |
jump-off |
|
12. | 412 |
Winchester Hs |
Schuttert, Frank |
NED |
|
613 EUR |
4 penalties 36.43 sec |
|
bay 12y.S /Numero Uno/Nimmerdor/KWPN/102WC40/ Handelshuis Schuttert |
jump-off |
|
Other, non-placed competitors |
|
13. | 425 |
Elegance Casablanca |
Hani Bisharat, Ibrahim |
JOR |
|
|
4 penalties 37.27 sec |
|
grey 11y.M /Clinton/Obrecht/BWP/102YF72/ Mr&mrs Karim Abdel Fattah |
jump-off |
|
14. | 471 |
Best Mix Cigane Z |
Clarys, Bart |
BEL |
|
|
4 penalties 38.04 sec |
|
bay 9y.M /Contact vd Heffinck/Parco/ZANG/104HX95/ Maes Roger |
jump-off |
|
15. | 359 |
Conisha van de Helle |
Swartz, Erica |
SWE |
|
|
4 penalties 38.89 sec |
|
bay 12y.M /Con Air/Caretino/HOLST/102TR72/ Stoeterij van de Helle |
jump-off |
|
16. | 377 |
Zaire |
Williams, Guy |
GBR |
|
|
4 penalties 39.14 sec |
|
bay 11y.G /Indoctro/Marlon/KWPN/104DF44/ Caroline Philips |
jump-off |
|
17. | 274 |
Giovani de la Pomme |
Martin, Maelle |
FRA |
|
|
4 penalties 39.99 sec |
|
9y.S /Shindler de Muze Sbs/Darco/BWP/103XO09/ Monsieur Geert Baertsoen |
jump-off |
|
18. | 434 |
Merqusio |
Aston, Chloe |
GBR |
|
|
4 penalties 41.60 sec |
|
grey 8y.G /Cicero/Flamenco Desemilly/BWP/104ET01/ Chloe Aston |
jump-off |
|
19. | 308 |
Riale Darmenonville |
Ragot, Alix |
FRA |
|
|
6 penalties 44.41 sec |
|
chest 10y.M /Calvaro, Holst/Prince Ig'or/SF/103HI16/ Melle Sylvette Benoist - M. |
jump-off |
|
20. | 514 |
Zidane |
Lips, Bart |
NED |
|
|
8 penalties 40.27 sec |
|
grey 11y.G /Oklund/Legaat/KWPN/103BP40/ De Heer A.F.P.M. Lips & de Heer B.A |
jump-off |
|
21. | 367 |
Wings |
Kraay, Julian |
NED |
|
|
1 penalty 87.68 sec |
|
bay 12y.G /Lupicor/Concorde/KWPN/103EA66/ M.Van Woonig |
round 1 |
|
22. | 320 |
Flora de Mariposa |
Leprevost, Penelope |
FRA |
|
|
1 penalty 88.18 sec |
|
chest 10y.M /For Pleasure/Power Light/BWP/103IR58/ Madame Geneviève Megret |
round 1 |
|
23. | 302 |
Aristio |
Condon, Anthony |
IRL |
|
|
1 penalty 88.40 sec |
|
bay 9y.S /Arko III/Voltaire/AES/103KY36/ Mr J Hales |
round 1 |
|
24. | 453 |
Gentl van de Windeweg |
Vranken, Chloe |
BEL |
|
|
2 penalties 90.57 sec |
|
grey 9y.M /Indoctro/Corland/BWP/103UV38/ Tal Milstein Stables |
round 1 |
|
25. | 395 |
Concorde |
Hornesch, Guido |
BEL |
|
|
4 penalties 80.94 sec |
|
bay 13y.M /Kannan/Darco/BWP/102NK36/ Marcel Soetaers |
round 1 |
|
26. | 299 |
Enjoy |
Appelen, Jeroen |
BEL |
|
|
4 penalties 81.64 sec |
|
bay 11y.M /Clinton/Pion/BWP/102ZU65/ Stal Bijloos Bvba |
round 1 |
|
27. | 319 |
Givale vd Windheuvel |
Thiry, Kim |
BEL |
|
|
4 penalties 83.72 sec |
|
bay 9y.M /Winningmood vd Arenberg/Kannan/BWP/103NK01/ Charles Budo |
round 1 |
|
28. | 400 |
Wimbledon Mvnz |
Geryl, Perry |
BEL |
|
|
4 penalties 84.02 sec |
|
bay 12y.G /Indoctro/Nimmerdor/KWPN/103BU85/ Lee Geon- Ju |
round 1 |
|
29. | 288 |
Corrada |
Perez Bilbao, Diego |
ESP |
|
|
4 penalties 84.96 sec |
|
bay 8y.M /KWPN/103YK05/ Ecurie Francois Mathy |
round 1 |
|
30. | 552 |
Rissoa d'Ag Bois Margot |
Veniss, Pedro |
BRA |
|
|
4 penalties 85.67 sec |
|
chest 10y.S /Quaprice Boimargot Quincy*quap/Artichaut/SF/103MK94/ Sas Haras Bois |
round 1 |
|
31. | 458 |
Douglas Hill |
Moloney, Eddie |
IRL |
|
|
4 penalties 85.92 sec |
|
bay 9y.S /Ard VDL Douglas/Clover Hill/ISH/104DW61/ Miriam Moloney |
round 1 |
|
32. | 448 |
Lyrical |
Graham, Kenneth |
IRL |
|
|
5 penalties 86.28 sec |
|
bay 9y.M /Limmerick/ISH/104GR23/ Kelda Morgan |
round 1 |
|
33. | 479 |
Rimbo du Chateau |
Henriksen, Therese S. |
NOR |
|
|
5 penalties 86.79 sec |
|
bay 10y.G /Kannan, Kwpn/SF/103GL16/ Jos Lansink Horses |
round 1 |
|
34. | 285 |
Z Acodate Ddl |
Hanley, Cameron |
IRL |
|
|
5 penalties 88.02 sec |
|
bay 11y.M /Acord II/Aldatus/KWPN/103FV70/ Mielnik, Patrick |
round 1 |
|
35. | 398 |
Aquila van de Bergvijverhoeve |
Prouve, Bert |
BEL |
|
|
5 penalties 89.35 sec |
|
bay 9y.M /Chatman/Heartbreaker/SBS/104RF52/ Tuerlinckx Lieve |
round 1 |
|
36. | 421 |
Anne Rosa |
Denutte, Hendrik |
BEL |
|
|
8 penalties 80.58 sec |
|
bay 10y.M /Lupicor/Burggraaf/KWPN/103MR97/ Linico Horses |
round 1 |
|
37. | 505 |
Hubertus |
Smith, Olof |
SWE |
|
|
8 penalties 81.93 sec |
|
bay 11y.S /Feliciano/Asterix/SWB/103UB03/ Per-Christer Bengtsson |
round 1 |
|
38. | 269 |
Men Power |
Jensen, Sashia Astrup |
DEN |
|
|
9 penalties 86.67 sec |
|
bay 9y.G /Eurocommerce Memphis/Capitol I/104BV67/ Allwoerden, Manfred von |
round 1 |
|
39. | 417 |
Buzzlines Tornado IV |
Dekkers, Dries |
BEL |
|
|
9 penalties 87.53 sec |
|
bay 15y.G /Heartbreaker/Bentley/KWPN/GBR42209/ Dries Dekkers |
round 1 |
|
40. | 408 |
Cat Buffy |
Hoppe, Andrea |
GER |
|
|
10 penalties 91.24 sec |
|
bay 11y.M /Converter/Continue/HANN/103EB78/ Hoppe, Ludger |
round 1 |
|
41. | 353 |
Cintia |
Endresen, Stein |
NOR |
|
|
12 penalties 84.77 sec |
|
grey 9y.M /Cellestial/Ussuri/MECKL/104LF03/ Arno Göwe |
round 1 |
|
42. | 522 |
Diamond |
Vermeir, Wilm |
BEL |
|
|
13 penalties 86.23 sec |
|
bay 12y.M /Parco/Corsaire de Vaubain/BWP/102OM89/ Karolien Bongaerts |
round 1 |
|
43. | 393 |
Leo du Prairial |
Le Jeune, Thibault |
BEL |
|
|
13 penalties 87.15 sec |
|
bay 16y.G /Shogoun II/I Love You/SF/BEL41104/ Philippe Lejeune |
round 1 |
|
44. | 278 |
Gazelle van de Byloke |
De Wit, Thomas |
BEL |
|
|
17 penalties 87.91 sec |
|
grey 9y.M /Wandor van de Mispelaere/Caesar van de Helle/BWP/103SD18/ De Roeck Pat |
round 1 |
|
45. | 494 |
Vogue III |
White, Kimberly |
GBR |
|
|
17 penalties 89.52 sec |
|
bay 13y.M /Orame/Wellington/KWPN/103XW30/ Kimberly White |
round 1 |
|
46. | 440 |
Centina |
Goodin, Bruce |
NZL |
|
|
17 penalties 134.69 sec |
|
grey 12y.M /Cento/Argentinus/OLDBG/GER46236/ Glen Nielsen |
round 1 |
|
47. | 372 |
Oups des Merveilles |
Baeten, Louke |
BEL |
|
|
21 penalties 88.22 sec |
|
chest 13y.S /Richebourg (BE) Bwp/SF/FRA47548/ Johnny Stevens |
round 1 |
|