Placed competitors |
|
1. | 507 |
Espoir |
Seynhaeve, Olivier |
BEL |
|
6125 EUR |
0 penalties 38.44 sec |
|
bay 11y.G /Surcouf de Revel/Laudanum XX/BWP/102WM86/ Euro Equitation Bvba |
jump-off |
|
2. | 271 |
Carolus Z |
Martin, Maelle |
FRA |
|
4900 EUR |
0 penalties 40.86 sec |
|
bay 12y.G /Canabis Z/Toulon/ZANG/BEL42069/ Highlander International Ltd&ecurie |
jump-off |
|
3. | 326 |
Gautcho Da Quinta |
Van Roosbroeck, Catherine |
BEL |
|
3675 EUR |
0 penalties 41.13 sec |
|
grey 9y.S /Cicero/Upsilon vd Heffinck/BWP/103QD26/ Maurice van Roosbroeck (104098 |
jump-off |
|
4. | 424 |
Bowie Z |
Hani Bisharat, Ibrahim |
JOR |
|
2450 EUR |
4 penalties 39.43 sec |
|
chest 12y.S /Balou du Rouet Z/Jumpilot/104IX66/ De Bredehoeve Bvba |
jump-off |
|
5. | 298 |
Filesto van de Herkant |
Appelen, Jeroen |
BEL |
|
1715 EUR |
4 penalties 41.44 sec |
|
grey 10y.S /Oklund/Darco/BWP/103RB86/ Stal Bijloos Bvba |
jump-off |
|
6. | 369 |
Elle de Laubry |
Reichmann, Andr |
BRA |
|
1348 EUR |
8 penalties 39.75 sec |
|
chest 11y.M /Kannan/Fleuri du Manoir/BWP/102SD96/ Felipe Reichmann |
jump-off |
|
7. | 279 |
D-Armel van 't Kamerveld |
De Wit, Thomas |
BEL |
|
980 EUR |
1 penalty 86.09 sec |
|
bay 12y.M /Toulon/Satanas des Vaux/BWP/BEL42875/ Jozef van Ransbeeck |
round 1 |
|
8. | 550 |
Anaya Ste Hermelle |
Veniss, Pedro |
BRA |
|
735 EUR |
1 penalty 86.56 sec |
|
bay 9y.M /Andiamo Z/Paladin des Ifs/SBS/103TJ08/ Elevage de Sainte Hermelle - Imm |
round 1 |
|
9. | 321 |
Nice Stephanie |
Leprevost, Penelope |
FRA |
|
735 EUR |
1 penalty 86.58 sec |
|
bay 11y.M /Cardento/Ralme Z/SWB/102WN98/ Madame Geneviève Megret |
round 1 |
|
10. | 495 |
Remi Delux |
Howley, Richard |
IRL |
|
613 EUR |
1 penalty 86.93 sec |
|
bay 11y.G /Lux/Quatoubet D Rou/OS/103NG51/ Miss Morgan Kent |
round 1 |
|
11. | 520 |
Garrincha Hedoniste |
Vermeir, Wilm |
BEL |
|
613 EUR |
1 penalty 86.97 sec |
|
grey 9y.M /Quite Capitol/Thunder van de Zuuthoeve/BWP/103TF26/ Bvba Stal de Ridde |
round 1 |
|
12. | 491 |
Quartz Rouge |
Hurel, Jerome |
FRA |
|
613 EUR |
1 penalty 87.24 sec |
|
chest 11y.S /Ultimo van ter Moude, Bwp/Qredo de Paulstra*HN/SF/102YO20/ Madame De |
round 1 |
|
Other, non-placed competitors |
|
13. | 344 |
Gipsy Boy |
Elbers, Vincent |
GER |
|
|
1 penalty 87.40 sec |
|
bay 9y.S /Nonstop/Lys de Darmen/BWP/103IU37/ Jos Lansink Horses / Kurt Declerq |
round 1 |
|
14. | 303 |
Cidan |
Brinkmann, Marius |
GER |
|
|
1 penalty 87.48 sec |
|
10y.G /Chico's Boy/Ritual/OLDBG/103UL30/ Dressurstall Irina Reisinger & Brin |
round 1 |
|
15. | 300 |
Balzac |
Condon, Anthony |
IRL |
|
|
1 penalty 89.34 sec |
|
bay 9y.G /Oklund/Frisbee Kerellec/KWPN/103YL35/ Mrs R Fernyhough & Mr R Fernyhoug |
round 1 |
|
16. | 415 |
Unique |
Major, Kir |
RUS |
|
|
4 penalties 78.82 sec |
|
bay 14y.G /Guidam/Amethist/KWPN/RUS40495/ Mr. Kirill Mayorov |
round 1 |
|
17. | 332 |
Capetown |
van der Schans, Wout-Jan |
NED |
|
|
4 penalties 82.88 sec |
|
12y.G /Oklund/Carlino/KWPN/102UI85/ K.J. van de Berg & S.J. Kat |
round 1 |
|
18. | 373 |
Sacre Coeur |
Ferme, Charles Henri |
FRA |
|
|
4 penalties 83.67 sec |
|
black 12y.M /Salieri (hann)/HANN/103FD18/ Eurl. J.D.M. Horse |
round 1 |
|
19. | 413 |
GK Quentin |
Schuttert, Frank |
NED |
|
|
5 penalties 87.53 sec |
|
bay 9y.G /Quantum/Lord/HOLST/103TD16/ Hennings, Reimer Detlef |
round 1 |
|
20. | 280 |
Angel van T Hof |
Van Minnebruggen, Thomas |
BEL |
|
|
5 penalties 87.79 sec |
|
bay 9y.M /Chin Chin/Nabab de Reve/SBS/103LU20/ Wilfried Floren (10402871) |
round 1 |
|
21. | 558 |
Effect van den Bisschop |
Goffinet, Thierry |
BEL |
|
|
5 penalties 87.91 sec |
|
bay 11y.S /Clinton/Landetto/BWP/102WW93/ Albert Peffer Star Horses |
round 1 |
|
22. | 360 |
Carlow van de Helle |
Swartz, Erica |
SWE |
|
|
5 penalties 88.76 sec |
|
bay 8y.S /Caretino/Corofino I/HOLST/103WJ35/ Stoeterij van de Helle |
round 1 |
|
23. | 283 |
Living the Dream |
Hanley, Cameron |
IRL |
|
|
6 penalties 91.82 sec |
|
dbay 10y.G /Toulon/Flamenco Desemilly/BWP/103DA92/ Cameron Hanley Showjumpers & Q |
round 1 |
|
24. | 419 |
D&j Havanna |
Dekkers, Dries |
BEL |
|
|
8 penalties 80.96 sec |
|
bay 8y.S /Griseldi/Cash/BWP/103ZH04/ Bvba D&j Projects |
round 1 |
|
25. | 535 |
For Cento |
Breen, Shane |
IRL |
|
|
8 penalties 85.39 sec |
|
bay 9y.G /For Pleasure/Cento/HOLST/103TS59/ Breen Equestrian Ltd |
round 1 |
|
26. | 394 |
Ti Amo |
Hornesch, Guido |
BEL |
|
|
8 penalties 85.78 sec |
|
grey 12y.M /President/Kannan/SBS/102OS69/ Elke van Oudenhove |
round 1 |
|
27. | 399 |
Escape |
Geryl, Perry |
BEL |
|
|
9 penalties 86.98 sec |
|
black 11y.G /Chin Chin/Ahorn Z/BWP/102OR13/ Dimitri Degrave |
round 1 |
|
28. | 450 |
Elton Jones |
Vranken, Chloe |
BEL |
|
|
9 penalties 88.28 sec |
|
grey 11y.G /Clinton/Elegant de l'Ile/BWP/103EY57/ Tal Milstein Stables (10962605) |
round 1 |
|
29. | 473 |
Best Mix Caspar Ssb |
Clarys, Bart |
BEL |
|
|
9 penalties 89.10 sec |
|
bay 8y.S /Verdi/G. Ramiro Z/KWPN/103TG36/ Eric Schelstraete (10210598) |
round 1 |
|
30. | 314 |
Grison van den Bisschop |
Rijswijk, Sabrina van |
NED |
|
|
10 penalties 90.85 sec |
|
bay 9y.S /Canturo/Nabab de Reve/BWP/103JF04/ I.Okkerman & H.Blokland & J.De Brab |
round 1 |
|
31. | 466 |
Reve de Bacon |
Clayton, Joseph |
GBR |
|
|
11 penalties 97.11 sec |
|
chest 10y.S /Kashmir van T Schuttershof/Vlan de Vergoignan/SF/103DN11/ Michael Wh |
round 1 |
|
32. | 318 |
Calienta Z |
Thiry, Kim |
BEL |
|
|
12 penalties 85.72 sec |
|
grey 10y.G /Chellano Z/Feo/103IM37/ Vergeylen-Wouters |
round 1 |
|
33. | 493 |
Catapult |
White, Kimberly |
GBR |
|
|
13 penalties 89.66 sec |
|
bay 10y.G /Concorde/AES/103XW31/ Kimberly White |
round 1 |
|
34. | 276 |
Gentlemen vh Veldhof |
De Waele, Koen |
BEL |
|
|
16 penalties 99.55 sec |
|
bay 9y.S /Quite Easy/Calido/BWP/103MK84/ De Clercq Ann & Co Bvba (10051927) |
round 1 |
|
35. | 532 |
Dragon Leon |
Cheng, Kenneth |
HKG |
|
|
18 penalties 91.90 sec |
|
bay 12y.G /Lordanos/Pablo/OLDBG/102VE35/ Bg Cheng Kai Ming U.Wu Wan Na |
round 1 |
|
36. | 396 |
Ebano |
Prouve, Bert |
BEL |
|
|
18 penalties 92.41 sec |
|
bay 11y.G /Nonstop/Cappucino van Berkenbroek/BWP/103EX03/ Bernaerts Rosette |
round 1 |
|
37. | 374 |
Utopias |
Axelsson, Annika |
SWE |
|
|
20 penalties 81.74 sec |
|
bay 14y.G /Andiamo/Kojak/KWPN/102RZ27/ Neil Jones |
round 1 |
|
38. | 361 |
Calvados |
Carmans, Wesley |
BEL |
|
|
21 penalties 87.65 sec |
|
chest 13y.G /Versailles van de Begijnakker/Hedjaz/BWP/BEL41085/ Rigo Carmans |
round 1 |
|
39. | 442 |
Chagrannus |
Goodin, Bruce |
NZL |
|
|
21 penalties 118.78 sec |
|
chest 9y.S /Chacco-Blue/Baloubet du Rouet/OS/103LL10/ Glen Nielsen |
round 1 |
|
40. | 447 |
Orbiting |
Graham, Kenneth |
IRL |
|
|
22 penalties 93.26 sec |
|
bay 11y.G /Limmerick/Joly Jumper/ISH/103IX74/ William Lapsley |
round 1 |
|
41. | 502 |
Best de la Hart |
Toussaint, Sarah |
BEL |
|
|
eliminated |
|
grey 8y.M /Kashmir van Schuttershof/Nonstop/SBS/103XZ33/ Ecurie Dehez et Maus |
round 1 |
|