Placed competitors |
|
1. | 457 |
Charmeur van het Kloosterhof |
Claeys, Jan |
BEL |
|
250.00 EUR |
0 penalties 63.53 sec |
|
13y.M /Fuego du Prelet/Ramiro/BWP/103GY57/ Thierry Storme |
|
2. | 364 |
Waronetta |
Pals, Johnny |
NED |
|
200.00 EUR |
0 penalties 65.74 sec |
|
bay 12y.M /Cantos/G. Ramiro Z/KWPN/102QQ46/ Stoeterij Black Horses |
|
3. | 242 |
Tabou Z |
De Luca, Lorenzo |
ITA |
|
150.00 EUR |
0 penalties 65.77 sec |
|
bay 11y.M /Treasure Z/Caretano Z/102SM28/ Stephex Stables & Stoeterij Zangers |
|
4. | 385 |
Gentille |
Clarys, Bart |
BEL |
|
100.00 EUR |
0 penalties 65.88 sec |
|
bay 9y.M /Heartbreaker/Kannan/BWP/103MT01/ Hespeels - de Waele (10937102) |
|
5. | 238 |
Lilly Lordanos |
Wathelet, Gregory |
BEL |
|
70.00 EUR |
0 penalties 66.21 sec |
|
bay 8y.M /Lordanos/Goldfever/HANN/103YU68/ Pro-Cs |
|
6. | 271 |
Soory de l'Hallali |
Conter, Zoe |
BEL |
|
55.00 EUR |
0 penalties 67.12 sec |
|
chest 9y.M /SF/104EI30/ Stephex Stables |
|
7. | 362 |
Buzzlines Tornado IV |
Dekkers, Dries |
BEL |
|
40.00 EUR |
0 penalties 67.84 sec |
|
bay 15y.G /Heartbreaker/Bentley/KWPN/GBR42209/ Dries Dekkers (10475011) |
|
8. | 319 |
Girlpower |
Greve, Willem |
NED |
|
30.00 EUR |
0 penalties 67.95 sec |
|
chest 9y.M /Darco/Chatman/BWP/103MD58/ Stal Harrie Theeuwes Nv (10401549) |
|
9. | 283 |
Norlam des Etisses |
Andersson, Petronella |
SWE |
|
30.00 EUR |
0 penalties 68.10 sec |
|
chest 14y.S /Quidam de Revel SF/Uriel/SF/FRA44518/ Stephex Stables |
|
10. | 419 |
Chaneleur |
Bettinger, Marc |
GER |
|
25.00 EUR |
0 penalties 68.24 sec |
|
bay 8y.M /Michael/No Limit/104BM81/ Ecurie Francois Mathy |
|
11. | 206 |
Ratina des Rondets |
Ekberg, Jonna |
SWE |
|
25.00 EUR |
0 penalties 68.35 sec |
|
bay 10y.M /Crown Z (BE)/Quat'sous*HN/SF/103FZ26/ Stephex Stables & Pierre Pijolle |
|
12. | 442 |
Breemeersen Hermelien |
Brondeel, Donaat |
BEL |
|
25.00 EUR |
0 penalties 69.04 sec |
|
grey 8y.M /Breemeersen Adorado/Hardi/BWP/104GC86/ Stoeterij de Breemeersen |
|
13. | 1022 |
Hermanie |
Joassin, Dominique |
BEL |
|
25.00 EUR |
0 penalties 69.64 sec |
|
grey 8y.M /Cabrio van de Heffinck/Darco/BWP/103VT67/ Joassin-Lohay (10033939) |
|
14. | 413 |
Shou D Ouilly |
Veniss, Pedro |
BRA |
|
25.00 EUR |
0 penalties 71.75 sec |
|
bay 9y.M /Calvaro/Quick Star/SF/103WF07/ Alexandra Lebon (10810411) |
|
15. | 459 |
Corleone |
Lindelöw, Douglas |
SWE |
|
25.00 EUR |
0 penalties 71.92 sec |
|
bay 8y.G /Corlensky G/Ceylon/SWB/104GX38/ Stall Fulltofta |
|
16. | 298 |
Calimero |
Houtzager, Marc |
NED |
|
25.00 EUR |
0 penalties 71.93 sec |
|
bay 8y.G /Quidam de Revel/Libero/KWPN/104DD35/ Stoeterij Sterrehof |
|
17. | 471 |
Gigi van het Polderhof |
Cobbaut, Geoffrey |
BEL |
|
25.00 EUR |
0 penalties 72.19 sec |
|
bay 9y.M /Kashmir van Schuttershof/Tenor Manciais/BWP/103NL99/ Claude Noirot (100 |
|
18. | 372 |
Comtesse Vt Ertsenhof Z |
Deusser, Daniel |
GER |
|
25.00 EUR |
0 penalties 73.70 sec |
|
grey 8y.M /Calvaro Z/Ogano Sitte/103TJ04/ Baecke-Lattrez-Stephex |
|
19. | 335 |
Golden Exchange |
Broderick, Greg Patrick |
IRL |
|
25.00 EUR |
0 penalties 74.60 sec |
|
chest 10y.M /Cruising/Clover Hill/ISH/103IY00/ Lisa Cawley |
|
Other, non-placed competitors |
|
20. | 250 |
Giant |
Vereecke, Koen |
BEL |
|
|
0 penalties 74.88 sec |
|
grey 9y.S /104BV77/ Willy Matton (10011586) |
|
21. | 276 |
Cynar VA |
Fuchs, Martin |
SUI |
|
|
0 penalties 75.31 sec |
|
grey 8y.S /Clarimo/Alcatraz/ZANG/103OJ26/ Spcs |
|
22. | 201 |
Wollie Bollie |
Barbey, Charlotte |
SUI |
|
|
0 penalties 75.39 sec |
|
bay 12y.G /Cantos/Zuidhorn/KWPN/102ZE21/ Barbey Charlotte |
|
23. | 243 |
Grafiti van't Meyershof |
Tame, Georgia |
GBR |
|
|
0 penalties 75.40 sec |
|
bay 9y.M /Clinton/Silvio I/BWP/103VD86/ Elizabeth van Amerongen |
|
24. | 1025 |
Quality Old Joker |
Gillott, Holly |
GBR |
|
|
0 penalties 76.36 sec |
|
bay 7y.S /104KR95/ Holly Gillott |
|
25. | 254 |
Fay vd Berghoeve |
Skollerud, Marit H. |
NOR |
|
|
0 penalties 78.64 sec |
|
bay 10y.S /Nonstop/Perhaps van het Molenvondel/BWP/103AX02/ Paul van Bosch |
|
26. | 309 |
Charismo C |
Philippaerts, Nicola |
BEL |
|
|
0 penalties 78.85 sec |
|
bay 8y.G /Catoki/Barnaul/HOLST/104KA10/ Frans Lens |
|
27. | 207 |
Lady Maria |
Bevis, Robert |
GBR |
|
|
1 penalty 80.89 sec |
|
bay 9y.M /Cartani/Corrado I/HOLST/104QO06/ Mr Edwin Fry & Mrs Rita Fry |
|
28. | 343 |
Harry van Egenhoven |
Verdegem, Koen |
BEL |
|
|
4 penalties 68.21 sec |
|
bay 8y.G /Lupicor/Pachat II/BWP/104CL52/ Koen Verdegem |
|
29. | 392 |
Maraca LS la Silla |
Van Olst, Mike |
BEL |
|
|
4 penalties 68.64 sec |
|
bay 8y.M /Quintero la Silla/Capitol I/SLS/103XQ20/ Eurohorse Bvba |
|
30. | 233 |
Grande vh Scheefkasteel |
Cox, Karel |
BEL |
|
|
4 penalties 70.23 sec |
|
bay 9y.G /Bengale/Darco/BWP/104IT57/ Movela Oy |
|
31. | 375 |
Uranie |
Limbourg, Jelle |
BEL |
|
|
4 penalties 70.49 sec |
|
bay 11y.M /Joyeux Ardent/Ircolando/SBS/104CD28/ Stijn van Handenhoven |
|
32. | 344 |
Talent des Moitiers |
Berrittella, Ugo |
BEL |
|
|
4 penalties 71.10 sec |
|
chest 8y.S /Joyau de Bloye/Plein d'Espoir Iv*HN/SF/104JC49/ Gregory Wathelet |
|
33. | 460 |
Penta |
Perez Bilbao, Diego |
ESP |
|
|
4 penalties 71.22 sec |
|
bay 8y.M /Perigueux/Natiello/103MW57/ Enrique Camiruaga |
|
34. | 412 |
Zuberth D |
Bonet, Marie |
BEL |
|
|
4 penalties 71.58 sec |
|
bay 11y.G /Concorde/Ladalco/KWPN/103UP64/ Isabelle Michaux |
|
35. | 474 |
Goldstar Shinning S |
Smet, Wim |
BEL |
|
|
4 penalties 73.30 sec |
|
chest 9y.S /Darco/Zeus/BWP/103JM62/ Eddy Heyndrickx (10058167) |
|
36. | 397 |
Lexus Z |
Daem, Viktor |
BEL |
|
|
4 penalties 73.34 sec |
|
grey 8y.S /Levisto Z/Leandro/103TX73/ Stoeterij Dorperheide/ Jeinepoel Nv |
|
37. | 357 |
Baileys vd Vijf Eiken |
Francois, Emilie |
BEL |
|
|
4 penalties 73.65 sec |
|
chest 14y.G /Tresor/Heartbreaker/BWP/BEL42501/ Axelle Gosse (10054905) |
|
38. | 456 |
Mersley Chakotay |
Whitaker, William |
GBR |
|
|
4 penalties 73.96 sec |
|
grey 11y.G /Mersley Mon Capatain/Centauer Z/AES/104PE49/ Michael Whitaker |
|
39. | 329 |
Cor van de Wateringhoeve |
Vermeir, Wilm |
BEL |
|
|
4 penalties 74.54 sec |
|
bay 13y.G /Thunder van de Zuuthoeve/Lys de Darmen/BWP/102TE52/ R & J Fassbender |
|
40. | 439 |
Mr Whoopy |
Smolders, Harrie |
NED |
|
|
4 penalties 74.95 sec |
|
bay 13y.S /Contendro/Watzmann/HANN/102RZ77/ Copernicus Stables, Llc |
|
41. | 288 |
Artemise du Houssoit |
Rivetti, Cassio |
UKR |
|
|
4 penalties 75.98 sec |
|
chest 9y.M /Sherman-Sitte (e.T.)/Ksar-Sitte/SBS/103TA80/ Jean-Marie Risselin |
|
42. | 213 |
Feed Back |
Prouve, Bert |
BEL |
|
|
4 penalties 76.18 sec |
|
chest 10y.G /Vigo D Arsouilles/Quidam de Revel/BWP/104IK70/ Prova-Hof N.V. |
|
43. | 338 |
Unique |
Goddard, Jennifer |
USA |
|
|
4 penalties 76.57 sec |
|
grey 14y.G /Classic Man/Casaretto/NED40039/ Stateside Farm Llc |
|
44. | 465 |
Daling v't Plutoniahof |
De Wit, Thomas |
BEL |
|
|
4 penalties 78.20 sec |
|
bay 12y.M /BWP/104TL74/ Cant Diane |
|
45. | 500 |
Tobago Chevrier |
Leprevost, Penelope |
FRA |
|
|
4 penalties 79.48 sec |
|
grey 8y.S /Clinton (DE) Holst/Carnute/SF/104GZ56/ Mme Marie-Laure Gouin Deuquet - |
|
46. | 323 |
Gin D |
Poels, Caroline |
NED |
|
|
5 penalties 80.07 sec |
|
grey 9y.S /Clinton/Skippy II/BWP/103LJ77/ Devos Stables |
|
47. | 320 |
Carrera Rezidal Z |
Schuttert, Frank |
NED |
|
|
5 penalties 80.93 sec |
|
bay 9y.M /Calvaro Z/Eaton du Rezidal/103TH14/ Jean-Michel Deschamps (10928540) |
|
48. | 451 |
Hariska v/h Sas |
Vanderwegen, Neal |
BEL |
|
|
6 penalties 85.69 sec |
|
bay 8y.M /Toulon/Cento/BWP/103YP57/ Dana Vanderwegen |
|
49. | 285 |
Ptite Folie |
Vlemmix, Jan |
BEL |
|
|
8 penalties 69.30 sec |
|
chest 12y.M /Hermes de Reve (BE) SF/Voltaire/SF/102SL61/ Monsieur Daniel Meyer |
|
50. | 302 |
Gloria de Wulf Selection |
Goossens, Brecht |
BEL |
|
|
8 penalties 70.37 sec |
|
bay 9y.M /BWP/104AC07/ Antoon de Wulf |
|
51. | 490 |
Danthe Rdps |
Augier de Moussac, Emma |
CZE |
|
|
8 penalties 70.43 sec |
|
bay 12y.M /Thunder van de Zuuthoeve/Palestro vd Begijnakker d'02/BWP/102MM64/ Emm |
|
52. | 415 |
Careena |
Vacher, Agathe |
FRA |
|
|
8 penalties 70.63 sec |
|
bay 12y.M /Cash and Carry/Candillo/HOLST/102SL26/ Vacher Isabelle |
|
53. | 203 |
Wodan vh Gebroekerhof |
Anteunis, Zoe |
BEL |
|
|
8 penalties 70.98 sec |
|
grey 16y.G /BWP/104HW47/ Anteunis |
|
54. | 369 |
Halinka |
Van Meersche, Steven |
BEL |
|
|
8 penalties 71.88 sec |
|
grey 8y.M /Cabrio van de Heffinck/Parco/BWP/104FC47/ Vdb Equestrian Stables |
|
55. | 227 |
Bolero vd Kapel |
Christie, Tamarin |
GBR |
|
|
8 penalties 72.55 sec |
|
grey 9y.G /NRPS/104IJ48/ Vivienne Christie |
|
56. | 370 |
Calbay |
Jensen, Janna |
FIN |
|
|
8 penalties 73.39 sec |
|
bay 13y.G /Cardino/Landlord/HOLST/FIN40103/ Noora & Olavi Pentti |
|
57. | 496 |
Horginto |
Thiry, Ben |
BEL |
|
|
8 penalties 73.64 sec |
|
bay 8y.S /Quistello/Denver/BWP/103ZE13/ Bram Dekeyzer (10978747) |
|
58. | 481 |
Charisma |
Kayser, Julia |
AUT |
|
|
8 penalties 79.18 sec |
|
bay 8y.S /Stakkato/Cassini L/104NQ03/ Hbc Stal |
|
59. | 377 |
Pimm's du Coty |
Postillon, Lara |
FRA |
|
|
11 penalties 91.38 sec |
|
chest 12y.S /Kannan, Kwpn/Quidam de Revel/SF/102TC61/ Sarl Haras de Bory |
|
60. | 1021 |
Frederic |
Lynch, Denis |
IRL |
|
|
12 penalties 63.57 sec |
|
chest 8y.G /Forinth/Concerto/AES/103VJ54/ Hs Sportpferde GmbH |
|
61. | 307 |
Fagano |
Carter, Alexandra Mairi |
RSA |
|
|
12 penalties 70.66 sec |
|
bay 10y.M /Nagano/Quickfeuer van Koekshof/BWP/103SC35/ Stephex Stables (10116035) |
|
62. | 245 |
Doug |
Vanderwegen, Liesje |
BEL |
|
|
12 penalties 76.28 sec |
|
bay 12y.G /Val T'horens van de Padenborre/Pachat II/BWP/102RH52/ Hans Vanderwegen |
|
63. | 211 |
Bodygard |
Ruiz, Mauricio |
COL |
|
|
12 penalties 77.04 sec |
|
bay 8y.G /Kashmir van Schuttershof/Calvados/SBS/103XF15/ Restrepo Pinto Mauricio |
|
64. | 437 |
Clearline Z |
Celotto, Maria Magdalena |
BEL |
|
|
12 penalties 77.44 sec |
|
8y.S /Clearway/Caletto II/103SX45/ Schmitz, Bernard |
|
65. | 354 |
Vive la Vies Ciwino |
Campagnaro, Andrea |
ITA |
|
|
12 penalties 77.48 sec |
|
bay 10y.S /Cicero van Paemale/Drossan/AES/104RU99/ Lc Sport Horses S.R.L. |
|
66. | 294 |
Hermoso |
Van Dingenen, Terry |
BEL |
|
|
14 penalties 85.09 sec |
|
grey 8y.G /Colman/Orlando/BWP/104PF59/ Cuijvers |
|
67. | 435 |
Arvid |
Albarracin, Alvaro |
ARG |
|
|
16 penalties 77.81 sec |
|
grey 8y.G /Cardento 933/Acagion 948/SWB/103WW05/ Ecurie Francois Mathy |
|
68. | 447 |
Cortez |
Aguirre, Mariel Victoria |
MEX |
|
|
16 penalties 78.84 sec |
|
bay 13y.G /Quick Star/Quito de Baussy/BWP/BEL43042/ Aguirre Mariel |
|
69. | 409 |
Cula Lou V |
Mansur, Yuri |
BRA |
|
|
19 penalties 105.98 sec |
|
bay 9y.M /Chacco Blue/Sandro/WESTF/104QM08/ Euro Stable |
|
70. | 360 |
Voulez Vous |
Franco, Francesco |
ITA |
|
|
eliminated |
|
black 8y.S /Valentino/HANN/104CM59/ Lorenzetti Laura |
|
70. | 454 |
H&M Sibon |
Fredricson, Peder |
SWE |
|
|
eliminated |
|
grey 11y.G /Sibon W/Baloubet du Rouet/KWPN/103EB50/ Astrid Ohlin |
|
72. | 304 |
Et Toi Hh |
Uppling, Elin |
SWE |
|
|
retired |
|
black 11y.M /Diamant de Semilly/Darco/BWP/102QJ93/ Main Horsepower Ab |
|
72. | 406 |
Camiro Z |
Nijs, Jens |
BEL |
|
|
retired |
|
grey 10y.G /Chippendale Z/High Valley Z/104PH20/ Equine Finesse Bvba |
|
72. | 418 |
B Maranello |
Gillespie, Graham |
GBR |
|
|
retired |
|
grey 9y.S /Cartano/Burggraaf/KWPN/103BT45/ Miss Samantha Hicks |
|
72. | 485 |
Linnea ASK |
Harrison, Ashlee |
GBR |
|
|
retired |
|
grey 12y.M /Gipsy d'Ask/Leendert/DWB/103CI95/ Ashlee Harrison |
|
72. | 486 |
Award Winning |
Wattiez, Michael |
BEL |
|
|
retired |
|
grey 9y.M /Quick Star/Jalisco B/SBS/104IT23/ Luc Tasia |
|