Placed competitors |
|
1. | 181 |
Corazon |
Kvassayova, Katarina |
SVK |
|
330.00 EUR |
0 penalties 23.06 sec |
|
bay 14y.M /Catoki/Grundyman xx/HOLST/GER44352/ Mario Hoffman |
phase 2 |
|
2. | 80 |
Iglesias PKZ |
Tyshchenko, Illiya |
UKR |
|
200.00 EUR |
0 penalties 23.51 sec |
|
bay 9y.S /Contact/Next Owl Van De Gulden/BWP/105HK38/ Milivanov Andriy |
phase 2 |
|
3. | 619 |
Zippora |
Pignatti, Anna |
ITA |
|
150.00 EUR |
0 penalties 24.62 sec |
|
bay 13y.M /Lord Z/Grannus/KWPN/102YI93/ Paolo Boanno |
phase 2 |
|
4. | 478 |
Ladybird S |
Koella, Heinz |
SUI |
|
100.00 EUR |
0 penalties 24.92 sec |
|
bay 12y.M /Landor S/Gralshüter/WESTF/103ME74/ Koella Heinz |
phase 2 |
|
5. | 519 |
Fiallon H |
Bulik, Martin Jun. |
SVK |
|
60.00 EUR |
0 penalties 24.99 sec |
|
bay 7y.M /KWPN/105SW83/ Ina Martinceková |
phase 2 |
|
6. | 217 |
Jogano van Scherpen Donder |
Rotenberg, Boris |
RUS |
|
45.00 EUR |
0 penalties 25.84 sec |
|
bay 8y./BWP/105NB88/ Stephex Stables |
phase 2 |
|
7. | 693 |
Yamtar |
Kremiotis, Efthimios |
GRE |
|
30.00 EUR |
0 penalties 26.28 sec |
|
grey 7y.S /Corrado I/Diamant D.Se./HOLST/104XH63/ Pitsikou Dimitra |
phase 2 |
|
8. | 796 |
Watch me IV |
Biber, Katharina |
AUT |
|
25.00 EUR |
0 penalties 26.53 sec |
|
chest 14y./Kojak/Kroongraaf/KWPN/102LY92/ Katharina Biber |
phase 2 |
|
9. | 644 |
Hibis du Theil |
Nagy, Lidia |
HUN |
|
20.00 EUR |
0 penalties 26.60 sec |
|
chest 22y.G /Papillon Rouge/Starter/SEFR/ITA07625/ Lidija Nagy |
phase 2 |
|
10. | 303 |
Deau Re Mi T&l Z |
Cibere, Radovan |
SVK |
|
20.00 EUR |
0 penalties 27.46 sec |
|
dches 6y.M /ZANG/105NL31/ Hubacek Pavel |
phase 2 |
|
11. | 127 |
Faberja |
Lawrence, Rhiannon |
GBR |
|
10.00 EUR |
0 penalties 29.03 sec |
|
bay 7y.S /KWPN/105ST19/ Miss Jodie Amos |
phase 2 |
|
12. | 707 |
Si Beau Si Bon |
Al Owais, Omran Ahmed |
UAE |
|
10.00 EUR |
0 penalties 29.36 sec |
|
grey 8y.S /Clinton I/Capitol I/HOLST/104WC30/ Vinnichenko Svitlana |
phase 2 |
|
13. | 582 |
Gavanta |
Schoormans, Maaike |
NED |
|
10.00 EUR |
0 penalties 31.24 sec |
|
bay 6y.M /Cantos/KWPN/105MD49/ Berkenhoeve Stables |
phase 2 |
|
Other, non-placed competitors |
|
14. | 79 |
Pilar |
Tyshchenko, Illiya |
UKR |
|
|
4 penalties 23.89 sec |
|
grey 7y.M /105QQ37/ Tyshchenko Andriy |
phase 2 |
|
15. | 113 |
Qalva des Hayettes Z |
Truran, Casey |
BER |
|
|
4 penalties 24.12 sec |
|
bay 13y.G /Quartz Adelheid Z/ZANG/103EM56/ Patrick Nisbet & Linda Tucker |
phase 2 |
|
16. | 190 |
Rockman de l'Abbaye |
Machetti, Camilla |
ITA |
|
|
4 penalties 25.68 sec |
|
chest 12y.G /Kerman de l'Abbaye/Apache d'Adriers/SEFR/103NF74/ Scuderia Bicocchi |
phase 2 |
|
17. | 470 |
Questador CD |
Stüssi, Ruedi |
SUI |
|
|
4 penalties 26.98 sec |
|
chest 10y.G /Quattro B/Singular Joter I/MECKL/104NT62/ Stüssi Ruedi |
phase 2 |
|
18. | 401 |
Bellarosa |
Gürman, Yigit |
TUR |
|
|
4 penalties 28.13 sec |
|
bay 11y.M /Orlando/Concorde/KWPN/103VC67/ Spring Handelsstal Geerink BV |
phase 2 |
|
19. | 558 |
Dolce |
Köhnke, Alessa |
GER |
|
|
4 penalties 28.96 sec |
|
6y.M /HOLST/105SA60/ Köhnke, Alessa |
phase 2 |
|
20. | 802 |
Mylady Mercedes |
Goess-Saurau, Johanna |
AUT |
|
|
4 penalties 29.84 sec |
|
bay 11y.M /Montendro/Florestan I/WESTF/105GY30/ Katja Goess-Saurau |
phase 2 |
|
21. | 832 |
Cha Cha B Z |
Madarasi, Anna |
HUN |
|
|
4 penalties 30.99 sec |
|
bay 12y.S /Chin Chin/Lugano van la Roche/ZANG/102ZD15/ Dr. Csikós Csaba |
phase 2 |
|
22. | 681 |
Kleo Pkz |
Vinnichenko, Svitlana |
UKR |
|
|
8 penalties 28.86 sec |
|
bay 7y.M /Kalaska de Semilly/WESTF/105BV34/ Svitlana Vinnichenko |
phase 2 |
|
23. | 477 |
Classico II |
Angst, Urs |
SUI |
|
|
eliminated |
|
grey 8y.G /Cassini I/Caretino/HOLST/104VW94/ Angst Bernadette |
phase 2 |
|
24. | 417 |
Cosmo Flower del Baroncio |
Camporese, Alessandra |
ITA |
|
|
1 penalty 61.12 sec |
|
bay 7y.G /Cosmo/For Pleasure/MIPAAF/105CC63/ Camporese Alessandra |
phase 1 |
|
25. | 252 |
Casilius |
Varga, Kristof |
HUN |
|
|
1 penalty 62.70 sec |
|
bay 11y.S /Casall/Cambridge/HOLST/103NQ74/ Krucso, Balazs |
phase 1 |
|
26. | 337 |
Azkaban van de Leming |
Tippett, Alexandra |
USA |
|
|
4 penalties 47.45 sec |
|
bay 11y.G /Riesling du Monselet/Carte d'Or/SBS/105SP29/ Madame Suzanne Isore |
phase 1 |
|
27. | 180 |
Ali Baba RS |
Kvassayova, Katarina |
SVK |
|
|
4 penalties 50.26 sec |
|
bay 16y.G /Accuse/Donnerhall/DSP/102RQ99/ Ingrid Rajecka |
phase 1 |
|
28. | 699 |
Celesty M |
Havlovicova, Petra |
SVK |
|
|
4 penalties 55.06 sec |
|
chest 6y.M /105SA62/ Peter Havlovic |
phase 1 |
|
29. | 706 |
Varo Beech |
Al Owais, Omran Ahmed |
UAE |
|
|
4 penalties 57.05 sec |
|
bay 11y.M /Calvaro/104PF13/ Omran Ahmed Ali Abdulla Alowais |
phase 1 |
|
30. | 291 |
Quintago |
Murgasova, Miriam |
SVK |
|
|
4 penalties 58.18 sec |
|
bay 6y.S /HOLST/105QV82/ Sport a Media s.r.o. |
phase 1 |
|
31. | 778 |
Bayardilla |
Djelmic, Lea |
CRO |
|
|
7 penalties 70.02 sec |
|
bay 11y.M /Toulon/Bayard d'Elle/OS/103HN53/ KMD Parcours Team |
phase 1 |
|
32. | 695 |
Cohiba |
Pitsikou, Dimitra |
GRE |
|
|
10 penalties 79.85 sec |
|
grey 7y.M /105LI17/ Pitsikou Dimitra |
phase 1 |
|
33. | 216 |
Gribaldi van 't 's Gravenhof |
Rotenberg, Boris |
RUS |
|
|
12 penalties 89.19 sec |
|
grey 11y.S /Cartier van de Heffinck/Caesar van de Helle/BWP/104AH93/ Peter Verhey |
phase 1 |
|
34. | 170 |
Corlina S |
Dovalova, Daniela |
SVK |
|
|
16 penalties 54.17 sec |
|
bay 10y.M /Upgrade/Julio Mariner/KWPN/105FY02/ JK Napoli, s.r.o. & Mario Hoffmann |
phase 1 |
|
35. | 599 |
Seductia |
Sfetea, Catalina |
ROU |
|
|
17 penalties 76.84 sec |
|
chest 12y.M /Gudus/104WI52/ Roxana Sfetea |
phase 1 |
|
36. | 849 |
Zilandro |
Tagger-Hutschinski, Petra |
AUT |
|
|
eliminated |
|
bay 13y.S /Lupicor/Inferno/KWPN/102UR84/ Dr. Hannelore Ulrich |
phase 1 |
|
36. | 646 |
Billecart Baloubet |
Tonoli, Alessia |
ITA |
|
|
eliminated |
|
bay 10y.G /Baloubet du Rouet/104AP38/ Vida Maria Luigina |
phase 1 |
|
36. | 645 |
Lacaro |
Svecova, Michaela |
SVK |
|
|
eliminated |
|
bay 13y.S /104WY18/ Michaela Svecova |
phase 1 |
|
36. | 476 |
Radihaza Blues |
Angst, Urs |
SUI |
|
|
eliminated |
|
grey 12y.G /Der Kleine Lord/Koppany/103HH93/ Angst Urs |
phase 1 |
|
36. | 598 |
Chantal |
Sfetea, Catalina |
ROU |
|
|
eliminated |
|
bay 13y.M /Charisma/Potsdam/WESTF/105II96/ Roxana Sfetea |
phase 1 |
|
36. | 696 |
Loreen |
Pitsikou, Dimitra |
GRE |
|
|
eliminated |
|
bay 9y.M /Loran/Caletto I/HOLST/104XV55/ Pitsikou Dimitra |
phase 1 |
|
36. | 297 |
Caypino |
Sojakova, Barbora |
SVK |
|
|
eliminated |
|
bay 12y.G /Cayetano L/Pinocchio/WESTF/103FZ11/ Daniela Sojáková |
phase 1 |
|
43. | 583 |
Quinn |
Schoormans, Maaike |
NED |
|
|
retired |
|
bay 6y.G /105SD20/ M. Schoormans & K. Schoormans |
phase 1 |
|
43. | 822 |
Broker's Brooklyn |
Jansson, Cecilia |
SWE |
|
|
retired |
|
bay 17y.G /Animo/NOR02292/ Skogan Stutteri |
phase 1 |
|
43. | 831 |
Gent |
Rosinska, Iveta |
SVK |
|
|
retired |
|
bay 11y./CZEWB/105TB95/ MVDr. Petr Eim |
phase 1 |
|
43. | 722 |
Luna |
Jones, Jemma |
POL |
|
|
retired |
|
bay 7y.M /Ukato (KWPN)/Lancer III (holst)/PZHK/105DC76/ Anna Jones |
phase 1 |
|