Placed competitors |
|
1. | 344 |
Catharina S |
Schlieckmann, Roman |
GER |
|
250.00 EUR |
0 penalties 32.68 sec |
|
SCHI 7-j.S v.Corlensky G/M.v.Lancer II/WESTF/105PZ40/B: Schlieckmann,Roman |
phase 2 |
|
2. | 408 |
Lorina |
Muth, Julia |
GER |
|
200.00 EUR |
0 penalties 32.75 sec |
|
SCHI 6-j.S v.Böckmann?s Lord Pezi/M.v.Corland/OS/105PB21/B: Stevens Sportpferde G |
phase 2 |
|
3. | 315 |
Cheers Imenta |
Maass, Pia |
GER |
|
150.00 EUR |
0 penalties 33.13 sec |
|
B 12-j.S v.Cheers Cassini/M.v.Concorde/WESTF/103GF53/B: Pohl,Nicola |
phase 2 |
|
4. | 361 |
Balduin |
Boxberger, Madeleine |
GER |
|
100.00 EUR |
0 penalties 33.55 sec |
|
B 8-j.W v.Blue Balou/M.v.Lancier/105AE23/B: Boxberger,Tilman |
phase 2 |
|
5. | 349 |
Monte Carlo G |
Flücken, Gerrit |
GER |
|
70.00 EUR |
0 penalties 33.59 sec |
|
F 6-j.W v.Cabachon/M.v.Jodokus/SWB/105LE92/B: Bolz,Ingetraud |
phase 2 |
|
6. | 359 |
Lorio 31 |
Hunt, Peyton |
USA |
|
55.00 EUR |
0 penalties 33.67 sec |
|
B 11-j.W v.Ludwig von Bayern/M.v.Graf Remus/OLDBG/105TG32/B: Marten Frehe-Sierman |
phase 2 |
|
7. | 364 |
Calisee |
Winkler, Christian |
AUT |
|
40.00 EUR |
0 penalties 33.81 sec |
|
B 16-j.S v.Calato/M.v.Silbersee/HOLST/AUT40959/B: Christian Winkler |
phase 2 |
|
8. | 327 |
Giada di Montefiridolfi |
Schefczyk, Gregor |
GER |
|
30.00 EUR |
0 penalties 34.22 sec |
|
B 11-j.S v.Diamant de Semilly/M.v.Olympic Treffer/103QU60/B: Höttges,Nadine |
phase 2 |
|
9. | 370 |
Exellent 9 |
Samokhina, Daria |
RUS |
|
30.00 EUR |
0 penalties 36.31 sec |
|
DB 11-j.W v.El Bonito/M.v.Lands River/HANN/103KY73/B: Samokhin,Roman |
phase 2 |
|
10. | 362 |
Cascallo Sp |
Wiebelt, Ralph |
GER |
|
25.00 EUR |
0 penalties 36.40 sec |
|
B 7-j.W v.Higher Heights/M.v.Santander H/OLDBG/105MA15/B: Ritter,Carl-Philipp |
phase 2 |
|
11. | 369 |
Pina Colata |
Vergho, Dr. Dorothee |
GER |
|
25.00 EUR |
0 penalties 36.68 sec |
|
B 13-j.S v.Pokemon Ddh/M.v.Voltaire/AES/105UZ14/B: Dr. Dorothee VERGHO |
phase 2 |
|
12. | 323 |
Cargana |
Jäger, Vanessa |
SUI |
|
25.00 EUR |
0 penalties 37.96 sec |
|
DF 11-j.S v.Carinue/M.v.Nagano/OS/103YI60/B: Jäger Simon |
phase 2 |
|
Other, non-placed competitors |
|
13. | 383 |
Pilatus Girl |
Wilwerscheid, Johann |
GER |
|
|
4 penalties 29.81 sec |
|
F 10-j.S v.Pilatus/M.v.Apollo van Heel Ox/OLDBG/105LI69/B: Wilwerscheid,Johann |
phase 2 |
|
14. | 336 |
Apolion |
Whittaker, Charlotte |
GER |
|
|
5 penalties 42.84 sec |
|
B 7-j.W v.Timpex Apoleon/M.v.Quidam de Revel/105IK72/B: Prex Sportpferde GmbH |
phase 2 |
|
15. | 400 |
Cracher |
Wentzler, Lily |
GER |
|
|
8 penalties 36.05 sec |
|
DB 11-j.W v.Cristo/M.v.Landjunge/HOLST/103VG80/B: Wentzler,Lily |
phase 2 |
|
16. | 410 |
Commander |
Schwaiger, Lukas |
GER |
|
|
eliminated |
|
SCHI 13-j.W v.Celano/M.v.Landadel/OLDBG/103HT84/B: Schwaiger,Lukas |
phase 2 |
|
16. | 371 |
Ophelio |
Samokhina, Daria |
RUS |
|
|
eliminated |
|
B 7-j.W /HANN/105MH11/B: Kestutis Sipaila |
phase 2 |
|
18. | 363 |
Fabiola |
Wiebelt, Ralph |
GER |
|
|
4 penalties 45.67 sec |
|
B 8-j.S v.Forsyth FRH/HANN/105NC44/B: Ritter,Carl-Philipp |
phase 1 |
|
19. | 355 |
Winnjess Opal Moon |
Wulff, Lesley |
GER |
|
|
4 penalties 46.38 sec |
|
B 11-j.S /ISH/103QN87/B: Wulff,Lesley |
phase 1 |
|
20. | 317 |
Mevisto's Bonaparte |
Winter, Susanne |
AUT |
|
|
4 penalties 48.64 sec |
|
B 11-j.W v.Carolus II/M.v.Aram/AES/103SR06/B: Roland Englbrecht |
phase 1 |
|
21. | 402 |
Canola |
Solacoff, Caroline |
USA |
|
|
4 penalties 49.45 sec |
|
R 8-j.S v.Canoso/M.v.Coriano/HOLST/105FW34/B: Frehe-Siermann,Marten |
phase 1 |
|
22. | 413 |
Cloud Mc Kean V |
Wang, Qianqian |
CHN |
|
|
4 penalties 49.97 sec |
|
B 7-j.W v.Casiro I/M.v.Sandro/OLDBG/105TG31/B: Marten Frehe-Siermann |
phase 1 |
|
23. | 387 |
Evalanda |
Roßmann, Sophie |
GER |
|
|
4 penalties 50.90 sec |
|
B 8-j.S v.Vigaro/KWPN/105VT02/B: Niklas Sticht |
phase 1 |
|
24. | 334 |
Columbine |
Burch, Raishun |
BER |
|
|
4 penalties 51.48 sec |
|
B 6-j.S v.Cellestial/M.v.Capriol/MECKL/105MU10/B: Frehe-Siermann,Marten |
phase 1 |
|
25. | 324 |
Iletta |
Jäger, Vanessa |
SUI |
|
|
4 penalties 52.13 sec |
|
SCHI 9-j.S v.Corland/M.v.Darco/BWP/105LL67/B: Jäger Vanessa |
phase 1 |
|
26. | 329 |
Chatham S |
Villmann, Manfred |
GER |
|
|
4 penalties 53.19 sec |
|
SCHI 8-j.W v.Contender/M.v.Carthago/HOLST/104XL70/B: Villmann,Manfred |
phase 1 |
|
27. | 321 |
Claria Kl |
Unterlandstättner, Stefan |
GER |
|
|
4 penalties 53.37 sec |
|
B 8-j.S v.Clarimo/M.v.Cento/HOLST/104WP10/B: Unterlandstättner,Stefan |
phase 1 |
|
28. | 409 |
Quality Times |
Muth, Julia |
GER |
|
|
4 penalties 53.94 sec |
|
B 6-j.W v.Quality 9/M.v.Carolus II/HOLST/105KX95/B: Muth,Julia |
phase 1 |
|
29. | 382 |
Charlie Le Beau |
Perutikova, Lucie |
CZE |
|
|
8 penalties 50.91 sec |
|
SCHI 7-j.W v.Cancara/M.v.Acorado/HOLST/105VS76/B: Sudheimer Hof |
phase 1 |
|
30. | 307 |
Le Jour |
Feine, Sarah |
GER |
|
|
12 penalties 49.53 sec |
|
B 12-j.W v.Lasino/M.v.Campione/HOLST/105OP67/B: Feine,Sarah |
phase 1 |
|
31. | 398 |
Baghira |
Reichert, Stefanie |
GER |
|
|
16 penalties 55.93 sec |
|
B 11-j.W v.Baquito/M.v.Pilot/WESTF/103CP30/B: Reichert,Stefanie |
phase 1 |
|
32. | 380 |
Ciara |
Ritter, Sandra |
GER |
|
|
eliminated |
|
B 12-j.S v.Cristo/M.v.Landucci/HOLST/104ED10/B: Ritter,Carl-Philipp |
phase 1 |
|
33. | 339 |
Before Sunrise |
Prömer, Brigitte |
AUT |
|
|
retired |
|
B 11-j.S v.Baloubino B/M.v.Caretello B/105IE32/B: Familie Jäger |
phase 1 |
|
33. | 342 |
la Cantina |
Probst, Louisa-Marie Claudine |
GER |
|
|
retired |
|
B 9-j.S v.Lawito/M.v.Canabis Z/ZANG/104ZW32/B: Lowica Reitsport GmbH & Co.KG |
phase 1 |
|