Entries CSIO St. Gallen 2018
Entries Longines CSIO St. Gallen 2018 - Team
BEL Belgium
Chef d'Equipe: Peter Weinberg
  MATHY, Francois Jr CASANOVA DE L' HERSE, CASSIS VAN DE KRANENBURG, UNO DE LA ROQUE
  VANDERHASSELT, Christophe CAROLINE T. Z, GINO VAN DE VRUNTE, IDENTITY VITSEROEL
  VANDERHASSELT, Yves JEUNESSE
  VERMEIR, Wilm GENTIANE DE LA POMME , HACIENDA D'EVERSEM, IQ VAN HET STEENTJE
  WATHELET, Gregory MJT NEVADOS S, SANDERO
BRA Brazil
Chef d'Equipe: Pedro Paulo Lacerda
  AMARAL, Felipe GERMANICO T, PREMIERE CARTHOES BZ
  JOHANNPETER, Karina CASPER 150, LUCERO LS LA SILLA
  MANSUR, Yuri IBELLE VAN DE GROTE HAART, OPIUM DU SOUFFLET CH
  MESQUITA MUSA, Francisco José CATCH ME IMPERIO EGIPCIO, SHARAPOVA MCJ, ZOJASPER IMPERIO EGIPCIO
  RIVETTI, Cassio KAISER VAN HET LAMBROECK, KERBIE V.V., ULAHOP BOY
FRA France
Chef d'Equipe: Philippe Guerdat
  BILLOT, Mathieu QUEL FILOU 13 , REGAIN D'HELBY, SHIVA D'AMAURY
  DELMOTTE, Nicolas DARMANI VAN T HEIKE, ILEX VP, URVOSO DU ROCH
  FRANCART, Alexandra VOLNAY DU BOISDEVILLE
  LEPREVOST, Penelope QUINTAIR, VANCOUVER DE LANLORE, VVARAMOG DE BREVE
  ROBERT, Olivier EROS, VANGOG DU MAS GARNIER, VIVALDI DES MENEAUX
GER Germany
Chef d'Equipe: Otto Becker
  DREHER, Hans-Dieter BERLINDA, NADAL Z, TIOPEPE DES CHAMPS
  EHNING, Marcus FUNKY FRED, MILL CREEK FILIPPA K, PRET A TOUT
  MEYER-ZIMMERMANN, Janne Friederike BALI 32, FORTUNA, GOJA 27
  KUKUK, Christian LIMONCHELLO NT, LUKAS 1054
  WILL, David CHILLERT BLUE, DELUXE ILTON
GBR Great Britain
Chef d'Equipe: Di Lampard
  HUTTON, Samuel ARAMIS 573, CAMERON DE HUS Z, HAPPYDAM
  NUTTALL, Harriet A TOUCH IMPERIOUS
  SAYWELL, Louise FEIGTLING, GOLDEN WAVE OL, LADY LOU
  SMITH, Holly CLADDAGH IROKO, HEARTS DESTINY, QUALITY OLD JOKER
  WHITAKER, William FANDANGO, FURMINT, UTAMARO D ECAUSSINES
NZL New Zealand
Chef d'Equipe: Ulrika Goodin
  GARDNER, Richard ULYSSE D'EN HAUT
  GOODIN, Bruce BACKATORPS DANNY V
  MCINTOSH, Samantha ALAID DE CHEZ NOUS, CHECK IN 2, ESTINA
  MEECH, Daniel FINE
SUI Switzerland
Chef d'Equipe: Andy Kistler
    ESTERMANN, Paul CHICCAGO K CH, CURTIS SITTE, LORD PEPSI
    FUCHS, Martin CHAPLIN, CRISTO, DUBAI DU BOIS PINCHET
    GUERDAT, Steve BIANCA, CORBINIAN, HANNAH
    MÄNDLI, Beat DIBATSJA, DSARIE, SIMBA
    MUFF, Werner CORNET MM, COSBY, DAIMLER
ESP Spain
Chef d'Equipe: Marco Fusté
 
  AÑON SUAREZ, Gonzalo AD AMIGO B, TOLEDO DU PHARE
  ARIAS, Julio DIRKA DES BRUMES, ESPRIT, LENNOX LUIS
  CORDON, Pilar Lucrecia GALINE LA COUR ZICHELHOF, GRAND CRU VAN DE ROZENBERG
  FERNANDEZ SARO, Manuel CANNAVARO 9, CUIDAM, USADOR DU ROUET
Entries Longines CSIO St. Gallen 2018 - Individual
BEL Belgium
  PHILIPS, Ignace CALINESSE DE GULDENBOOM, KALIENTE DU PRINTEMPS
CHN China
  ZHU, Mei-Mei CHARMEUR 413, VIVALLO 3
TPE Chinese Taipei
  CHEN, Jasmine JAGUAR VD BERGHOEVE, NINYON
EGY Egypt
  SAÏD, Abdel JUMPY VAN DE HERMITAGE, VENISE DU REVERDY
IRL Ireland
  LYNCH, Denis ALL STAR 5, Caruso
  TWOMEY Billy ARDCOLUM DUKE , KIMBA FLAMENCO
ITA Italy
  MONETA, Luca Maria AMETHYSTE DU COTY, NEPTUNE BRECOURT
MEX Mexico
  PASQUEL MENDEZ, Gerardo EPICOR DA GANDARINHA, MIGHTY MOUSE
POR Portugal
  DINIZ, Luciana FIT FOR FUN 13, ISABEAU
SVK Slovakia
  CHUDYBA, Bronislav LESTER IX, ZAPRIA
SWE Schweden
  MARTINSEN, Karin BELLA, STENHAGA TULIP TATTOO
SUI Switzerland  
    BALSIGER, Bryan AK'S COURAGE, CLOUZOT DE LASSUS
    BOURQUARD, Anthony CAYETANA, JANUS VB
    DA SILVA, Arthur Gustavo COLOSSEO 3, INONSTOP VAN T VOORHOF
    DUGUET, Romain ALBA MOUCHE, CALDER
    JORAND, Yannick CIPETTO 2, DOMINKA B
    JUFER, Alain CYTISE DE LA FONTAINE, RAHMANNSHOF TIC TAC
    RICHARD PHILIPS, Jane IZMIR VAN DE BAEYENNE, VICTORIO DES GREZ
    RUTSCHI, Niklaus CARASSINA, CLEARWATER
    SCHMITZ, Edouard CORTINO 46, WORISSA S WHINNY
    SCHNIEPER, Barbara CAMARA BELLA CH, CICERO F
    SCHWIZER, Pius BALOU RUBIN R, LIVING THE DREAM
    SMITS, Edwin BEST OF BERLIN BS, DANDIEGO B Z
    SPRUNGER, Janika CHARLIE BOY, FANCY ME
    ZÜGER, Annina CASANOVA F Z, LOUIS 162
    ZÜGER, Philipp CASSIDO GZ, LYKKESHOEJS CASTUS
USA United States of America
  DINAN, Katherine A. DOUGIE DOUGLAS, SYDNEY UNE PRINCE
  SELLON, Paris NATHAN DETROIT, SILVER SHINE
Stand: 30.05.2018, 09:44 Uhr