Placed competitors |
|
1. | 70 |
GIG Amai |
Whitaker, Michael |
GBR |
|
30000 EUR |
0 penalties 35.72 sec |
|
dbay 10y.G /Nonstop/Bacara/BWP/BEL40831/ Mertens,Beatrice |
jump-off |
|
2. | 39 |
Tinka's Serenade |
Twomey, Billy |
IRL |
|
18000 EUR |
0 penalties 35.74 sec |
|
chest 13y.M /Tinka's Boy/African Drum/GBR41278/ Sue Davies |
jump-off |
|
3. | 62 |
Le Prestige St Lois*de Hus |
Staut, Kevin |
FRA |
|
12000 EUR |
0 penalties 36.26 sec |
|
bay 11y.G /Quidam de Revel/Grand Veneur/SF/FRA40367/ Haras de Hus |
jump-off |
|
4. | 134 |
Casino |
Whitaker, John |
GBR |
|
10000 EUR |
0 penalties 36.27 sec |
|
bay 15y.G /Cavalier/ISH/GBR11298/ Hall,Mandy |
jump-off |
|
5. | 154 |
Monark |
Levy, Pascal |
ESP |
|
8000 EUR |
0 penalties 39.10 sec |
|
chest 10y.G /FRA45083/ CARA FREW |
jump-off |
|
6. | 119 |
VDL Groep Utascha SFN |
Vleuten, Eric van der |
NED |
|
7000 EUR |
0 penalties 39.84 sec |
|
dbay 9y.M /Lux/Indoctro/KWPN/NED41074/ Springpaarden Fonds Ned. Bv & J. va |
jump-off |
|
7. | 163 |
Valdato |
Kayser, Julia |
AUT |
|
5000 EUR |
0 penalties 40.87 sec |
|
grey 8y.G /Emilion/Caretino I/KWPN/NED41890/ Stal Houtzager-Kayser |
jump-off |
|
8. | 137 |
D'Avignon |
Stevens, Mario |
GER |
|
4000 EUR |
0 penalties 44.13 sec |
|
dbay 12y.G /Dunhill H/Apart/WESTF/GER43092/ Stevens Sportpferde GmbH,a |
jump-off |
|
9. | 31 |
Ninja La Silla |
Bengtsson, Rolf-Göran |
SWE |
|
3000 EUR |
4 penalties 34.42 sec |
|
dchst 15y.G /Guidam/Lys de Darmen/KWPN/ITA06843/ Stichting Equestrian Promotion |
jump-off |
|
10. | 80 |
Quarco de Kerambars |
Hemeryck, Rik |
BEL |
|
3000 EUR |
4 penalties 35.71 sec |
|
bay 10y.G /Darco/Skippy-II/SBS/BEL41053/ Suzanne Gagliani |
jump-off |
|
Other, non-placed competitors |
|
11. | 131 |
H&M Tornesch 1042 |
Baryard-Johnsson, Malin |
SWE |
|
|
4 penalties 36.20 sec |
|
bay 10y.S /Lux Z/Libero H/KWPN/SWE05258/ Heliotrop HB |
jump-off |
|
12. | 83 |
Talan |
Smith, Robert |
GBR |
|
|
4 penalties 36.78 sec |
|
bay 10y.S /Concorde/Burggraaf/KWPN/GBR40294/ Cornish,Diana & Pennie |
jump-off |
|
13. | 49 |
Sam |
Zoer, Albert |
NED |
|
|
8 penalties 35.34 sec |
|
lbay 11y.G /Calvados - Sable Rose/Ahorn/KWPN/NED07634/ A. Zoer B.V. |
jump-off |
|
14. | 173 |
HBC Tamino |
Houtzager, Marc |
NED |
|
|
8 penalties 35.67 sec |
|
bay 10y.G /Numero Uno/Farmer/KWPN/NED40078/ H.B.C. Stal |
jump-off |
|
15. | 60 |
Torinto van de Middlestede |
Williams, Guy |
GBR |
|
|
8 penalties 35.84 sec |
|
bay 14y.M /Remondo/Azur Depaulstra/BWP/BEL12291/ Williams,Guy |
jump-off |
|
16. | 110 |
Equimax Ocolado |
Whitaker, Ellen |
GBR |
|
|
8 penalties 37.37 sec |
|
chest 13y.G /Habsburg/Calvados/KWPN/GBR11663/ Makin,Dawn |
jump-off |
|
17. | 66 |
L.B. Casanova |
Liebherr, Christina |
SUI |
|
|
4 penalties 70.09 sec |
|
bay 13y.S /Cadillac/HOLST/GER24413/ Liebherr,Hans |
|
18. | 149 |
L'Espoir |
Gulliksen, Geir |
NOR |
|
|
4 penalties 70.19 sec |
|
chest 14y.G /Landwind II/Feinschnitt I/ZANG/BEL08715/ Tore Eiklid & Elisabeth Gul |
|
19. | 159 |
Oz de Breve |
Renwick, Laura |
GBR |
|
|
4 penalties 71.37 sec |
|
chest 8y.G /Dollar du Murier/Grand Veneur/SF/102MB54/ Perry,David |
|
20. | 170 |
Fresh Direct Kalico Bay |
Stockdale, Tim |
GBR |
|
|
4 penalties 71.42 sec |
|
bay 9y.G /Limmerick/Cruising/ISH/GBR42240/ Garratt,Colin |
|
21. | 42 |
Ciske van Overis |
Alexander, Edwina |
AUS |
|
|
4 penalties 72.27 sec |
|
bay 8y.M /Celano/Darco/102UA44/ Mr Mark Williams |
|
22. | 101 |
Napoli du Ry |
Delestre, Simon |
FRA |
|
|
4 penalties 72.71 sec |
|
chest 9y.G /Baloubet Du Rouet/Silvio I/OLDBG/BEL41523/ Briere,Alain |
|
23. | 114 |
Lennox |
Diniz, Luciana |
POR |
|
|
4 penalties 73.19 sec |
|
bay 9y.G /Lifestyle/Grammus/OLDBG/120OK46/ Diniz,Arnaldo |
|
24. | 23 |
Murka's Rubert R. |
Charles, Peter |
GBR |
|
|
4 penalties 73.45 sec |
|
lbay 12y.S /Mermus R/Joost/KWPN/NED06966/ White,Olga |
|
25. | 27 |
Mister Davier |
Epaillard, Julien |
FRA |
|
|
4 penalties 73.76 sec |
|
chest 10y.G /Quiniou Sf/Leprince de Thurin/SF/FRA43893/ Scea Rauline |
|
26. | 166 |
Loro Piana Quinta Roo |
Vizzini, Lucia |
ITA |
|
|
4 penalties 74.05 sec |
|
chest 10y.M /Quattro B/Coedial Medoc/OLDBG/SUI09767/ D&D S.R.L. |
|
26. | 107 |
Splendor |
O'Connor, Cian |
IRL |
|
|
4 penalties 74.05 sec |
|
bay 11y.G /Lester/Marinier/KWPN/AUT05352/ C. & St. O'Connor |
|
28. | 97 |
Catoki |
Weishaupt, Philipp |
GER |
|
|
4 penalties 74.24 sec |
|
bay 12y.S /Cambridge/Silvester/HOLST/GER25934/ Gerken,Kai |
|
29. | 148 |
USA Today |
Whitaker, Robert |
GBR |
|
|
4 penalties 74.40 sec |
|
bay 9y.S /Heartbreaker/Capitol I/KWPN/GER43551/ Gillespie,Beth |
|
30. | 142 |
Myss Valette |
Leprevost, Pénélope |
FRA |
|
|
4 penalties 74.66 sec |
|
dbay 10y.M /Col Canto/Arthy/SF/FRA45595/ S.N.C. Ghelfi |
|
31. | 179 |
Urgent |
Guerdat, Steve |
SUI |
|
|
8 penalties 70.37 sec |
|
bay 9y.G /Numero Uno/Julio Mariner XX/KWPN/NED41177/ Piaget Yves G. |
|
32. | 86 |
Talent |
Fagerstrom, Nina |
FIN |
|
|
8 penalties 71.68 sec |
|
bay 10y.G /Mermus/Julio Marner/KWPN/USA40738/ Stephex Stables |
|
33. | 47 |
Toklund |
Maher, Ben |
GBR |
|
|
8 penalties 72.73 sec |
|
bay 10y.G /Oklund/Highline/KWPN/GBR14521/ Maher,Ben |
|
34. | 91 |
Tristan |
McIntosh, Samantha |
NZL |
|
|
8 penalties 76.76 sec |
|
chest 10y.G /Lancelot/Ferro/KWPN/BEL41112/ Ilan Ferder |
|
35. | 35 |
Intertoy Z |
Brash, Scott |
GBR |
|
|
12 penalties 74.00 sec |
|
black 11y.G /Intradel Z/Centauer Z/ZANG/GBR40601/ Brash,Stanley |
|
36. | 126 |
Magnus Romeo |
Mändli, Beat |
SUI |
|
|
16 penalties 71.98 sec |
|
dbay 9y.S /Royal Feu/Hans Anders Z/BH/ARG40759/ Paul Büchler + STS Beteiligungs A |
|
37. | 55 |
Sandrhea-Star |
Weinberg, Thomas |
GER |
|
|
20 penalties 73.75 sec |
|
bay 11y.S /Sandro/Ramiro/HANN/AUT40319/ G. Nolte,M. & T. Schmitt-Nolte,T.We |
|