11 A KLEINES SALZBURGER VIKTORIABAU OPENING
Prize of Viktoria Bau- und Projektentwicklungs GmbH

Nat. jumping competition against the clock (1.20 m)
RV: A2 - CSN-A

OFFICIAL RESULT  

Placed competitors
 
1.1R73 O'Neil de L'Heribus CH Beck, Xenia R1S3 (JR Y) AUT 165.00 EUR  0 penalties 57.77 sec
  B 14-j.W v.Eyken des Fontenis/M.v.Elegant de L'Ile/CH/AUT05530/B: Gerald Beck  B - Verein der ersten Reitergr 
 
2.5G83 Rajou Pernthaner, Dominique R1S2 (JR Y) AUT 132.50 EUR  0 penalties 59.91 sec
  SCH 14-j.W /103SJ18/B: Dominique Pernthaner  S - Sportreitclub Lamprechtsha 
 
3.2F87 Glenn Mariano Brugger, Lena R1S2 (JG) AUT 90.00 EUR  0 penalties 62.30 sec
  B 13-j.W v.Glenn Alme/M.v.Mentor/BRAND/GER28153/B: Franz Erbschwendtner Jun.  S - URC Sportpferde Erbschwend 
 
4.AX35 Picasso 44 Daller, Lisa - Marie R1S2 (JR Y) AUT 65.00 EUR  0 penalties 63.31 sec
  B 18-j.W v.Landsdown 210102982/WB  S - URG Haregg-Seekirchen 
 
5.9S47 Cartrigde Hirnbck, Stefanie R2S3 (Y) AUT 47.50 EUR  0 penalties 65.39 sec
  B 7-j.W v.Christoph Columbus/WESTF  S - Reitsport-Gemeinschaft Sch 
 
Other, non-placed competitors
 
6.2376 Amicelli Franco Langwallner, Sophia R1S3 (JG) AUT   0 penalties 65.98 sec
  F 9-j.W v.Abanos/M.v.Ragazzo/BAY/102VV19/B: Sophia Langwallner  S - Sportreitclub Lamprechtsha 
 
7.0232 Cassiliano Chwoyka, Lorenz R1S2 (JG) AUT   0 penalties 69.75 sec
  B 15-j.W v.Cassini I/M.v.Latus/HOLST/GER24872/B: Vladimir Beletzkiy  S - Reit- u. Fahrverein George 
 
8.3E11 Rhet Roger Ziack, Denise R1 (JR Y) AUT   4 penalties 67.21 sec
  B 19-j.W v.Romino/M.v.Thuswin XX/HOLST/102RJ44/B: Reitstall Elixhausen, Michael B  S - URC Elixhausen 
 
9.A720 Meidlinger's Landlord Lehenauer, Elisabeth R1S3 (Y) AUT   4 penalties 67.65 sec
  B 7-j.W v.Lascadel/WB  S - Reit- u. Fahrverein George 
 
10.AX18 Adrenalin Chwoyka, Lorenz R1S2 (JG) AUT   4 penalties 68.27 sec
  B 16-j.S v.Aloube Z/M.v.Symfonie/WB/103GS44/B: Geraldine Chwoyka  S - Reit- u. Fahrverein George 
 
11.1979 Athene 5 Muhrer, Elisa R1S2 (JR Y) AUT   8 penalties 61.18 sec
  SCHWB 7-j.W v.Sam R/KWPN  S - Reitsport-Gemeinschaft Sch 
 
12.2901 Caracas 68 Paradeiser, Pia R1 (JR Y) AUT   8 penalties 64.93 sec
  B 11-j.W v.Charisma/HOLST  S - Sportreitclub Lamprechtsha 
 
13.1Y06 Senora Brugger, Lena R1S2 (JG) AUT   8.75 penalties 74.24 sec
  B 10-j.S v.Gentleman/M.v.Giorgio/KWPN/103RT96/B: Angelika Erbschwendtner  S - URC Sportpferde Erbschwend 
 
14.9555 Workaholic Muhrer, Elisa R1S2 (JR Y) AUT   16 penalties 71.57 sec
  B 9-j.W v.Worldly/HANN  S - Reitsport-Gemeinschaft Sch 
 
15.6546 Calimba 10 Schiessl, Valentina R1 (JG) AUT   20.25 penalties 72.67 sec
  B 10-j.S v.Calimbo/WESTF  S - Sportreitclub Lamprechtsha 
 
16.9N30 Asta la Vista Szalay, Judit R3 HUN   eliminated
  B 11-j.W v.Argentinus/OLDBG  HUN 
 
16.8308 Agamemnon 2 Mayr, Felicitas R1 (JR Y) AUT   eliminated
  B 10-j.W v.Aurelio/WESTF  S - URC Elixhausen 
 
16.5K69 Caro Ass Pernthaner, Dominique R1S2 (JR Y) AUT   eliminated
  B 12-j.S v.Charisma/M.v.Pit I/WESTF/AUT41118/B: Evelyn Pernthaner  S - Sportreitclub Lamprechtsha 
 

Data of competition:
 
 Judges:  F.Kager (AUT)  Total prize money:
500 EUR
 C.Steiner (AUT)


Back