Placed competitors |
|
1. | 61 |
Milena |
Maher, Ben |
GBR |
|
2500.00 EUR |
0 penalties 48.56 sec |
|
bay 15y.M /Caretino/Le Grand I/HOLST/GER28169/ Mr Peter Ward & Mrs Jill Willows |
|
2. | 86 |
Campbel |
Ehning, Marcus |
GER |
|
2000.00 EUR |
0 penalties 49.99 sec |
|
bay 9y.S /Contendro/Argentan/HANN/CZE40260/ Nolte, Georg und Schmitt-Nolte, Mar |
|
3. | 95 |
Ishd Dual Star |
O'Connor, Cian |
IRL |
|
1500.00 EUR |
0 penalties 50.24 sec |
|
bay 10y.M /Quickstar/Concorde/ISH/103UL26/ Ronnoco Jump Ltd |
|
4. | 72 |
Argento |
Whitaker, John |
GBR |
|
1000.00 EUR |
0 penalties 50.66 sec |
|
bay 10y.S /Arko III/Gasper/AES/GBR41988/ Mr & Mrs Whitaker |
|
5. | 49 |
Murkas Nevada |
Charles, Peter |
GBR |
|
700.00 EUR |
0 penalties 50.97 sec |
|
chest 11y.S /Rosire/Benroy/SF/GBR14543/ Olga White |
|
6. | 56 |
Billy Grand |
Funnell, William |
GBR |
|
550.00 EUR |
0 penalties 52.35 sec |
|
bay 10y.G /GBR42057/ Mrs Julie Slade |
|
7. | 106 |
Vicky Gold |
Schröder, Gerco |
NED |
|
400.00 EUR |
0 penalties 62.23 sec |
|
bay 10y.M /Andiamo/Lux/KWPN/NED41523/ Silest Bv & de Heer H. de Man |
|
8. | 52 |
Hello Sailor |
Fletcher, Tina |
GBR |
|
300.00 EUR |
0 penalties 64.34 sec |
|
chest 13y.G /Kigali/Indoctro/KWPN/102QH75/ Lady P Harris & Lady P Kirkham |
|
9. | 122 |
H&M Actrice W |
Baryard-Johnsson, Malin |
SWE |
|
300.00 EUR |
0 penalties 65.21 sec |
|
bay 13y.M /Ars Vivendi/Nobelpreis/WESTF/GER41374/ Philippe Huber & Malin Baryard |
|
10. | 27 |
Erco Van 't Roosakker |
Hemeryck, Rik |
BEL |
|
250.00 EUR |
1 penalty 68.97 sec |
|
bay 8y.S /Darco/Kannan/BWP/102YN66/ Joris de Brabander |
|
11. | 81 |
Waterstone |
Whitaker, Robert |
GBR |
|
250.00 EUR |
4 penalties 48.81 sec |
|
bay 9y.G /KWPN/GBR43014/ Miss Mandy Hall |
|
12. | 107 |
Dorada |
Gulliksen, Geir |
NOR |
|
250.00 EUR |
4 penalties 50.40 sec |
|
chest 14y.G /Harlequin du Carel/Clover Hill/ISH/IRL03515/ Stall Gullik As |
|
Other, non-placed competitors |
|
13. | 77 |
Ingliston Twister |
Whitaker, Michael |
GBR |
|
|
4 penalties 50.67 sec |
|
bay 11y.S /Tornado/Voltaire/-/GBR41975/ Mrs J/Mr K/Miss A Rodgerson |
|
14. | 129 |
Jubilee D'ouilly |
Kraut, Laura |
USA |
|
|
4 penalties 56.98 sec |
|
bay 15y.M /Palestro II/Graphit/SF/FRA12611/ A. le Bon & F.X. le Bon |
|
15. | 130 |
Sterrehof's Opium |
Houtzager, Marc |
NED |
|
|
4 penalties 57.78 sec |
|
bay 16y.S /Polydor/Bormio/WESTF/GER23567/ Stoeterij Sterrehof B.V. |
|
16. | 126 |
Holliday KLG |
Fredricson, Peder |
SWE |
|
|
5 penalties 67.14 sec |
|
bay 11y.G /Quite Easy/Uskudar des Malais 788/SWB/SWE40521/ C.Alwen & Grevlundagår |
|
17. | 117 |
Ulysse |
Schwizer, Pius |
SUI |
|
|
8 penalties 47.82 sec |
|
bay 15y.G /Nonstop/Jus de Pomme/BWP/BEL10603/ Schwizer Pius & Leiser François |
|
18. | 83 |
Bijou van de Vijfheide |
Williams, Guy |
GBR |
|
|
8 penalties 48.22 sec |
|
chest 11y.M /Darco/Laudanum XX/BWP/BEL41695/ Trevor Coyle |
|
19. | 120 |
JL's Komparse |
Sprunger, Janika |
SUI |
|
|
8 penalties 57.14 sec |
|
grey 11y.G /Kolibri/Kronenkranich XX/BRAND/GER41887/ Kähny Georg |
|
20. | 69 |
Corlando of Cavallini |
Stockdale, Tim |
GBR |
|
|
8 penalties 57.39 sec |
|
bay 10y.G /Orlando/Fantastique/BWP/IRL40571/ Mr T Stockdale & Mrs M Glasgow |
|
21. | 43 |
Quelmec du Gery |
Leprevost, Penelope |
FRA |
|
|
9 penalties 70.56 sec |
|
8y.G /Pamphile SF/Jasper/SF/103QZ64/ Monsieur Claude Marullaz |
|
22. | 114 |
Clair II |
Guerdat, Steve |
SUI |
|
|
11 penalties 76.81 sec |
|
grey 8y.G /Clearway/Lavall II/HOLST/103DS32/ Oberholzer Werner + Engeler Walter |
|
23. | 62 |
Kavanagh IV |
Renwick, Laura |
GBR |
|
|
eliminated |
|
bay 10y.G /Kannan/Carousel/AES/103DD03/ Mr John & and Mrs Marian Renwick |
|
24. | 68 |
Unique |
Skelton, Nick |
GBR |
|
|
retired |
|
bay 11y.G /Indoctro/Voltaire/KWPN/BEL41407/ Mrs B Widdowson |
|
24. | 99 |
Jesus de la Commune |
Moneta, Luca Maria |
ITA |
|
|
retired |
|
chest 15y.G /Diamant de Semilly SF/Rocky du Rarel/SF/FRA42126/ Az. Agr. Mastroeni |
|