Placed competitors |
|
1. | 224 |
Anisette de Lassus |
Schwizer, Pius |
SUI |
|
200.00 EUR |
0 penalties 54.66 sec |
|
F 7-j.S v.Sherman-Sitte/M.v.Blume la Borderie/BWP/103VV35/B: Vögtli René |
|
2. | 557 |
Wonka |
Svensson, Denise |
SWE |
|
160.00 EUR |
0 penalties 55.03 sec |
|
B 7-j.S v.Caretino/M.v.Contender/HOLST/103ET14/B: Allwörden, Manfred von |
|
3. | 134 |
Sunfire |
Jung, Michael |
GER |
|
120.00 EUR |
0 penalties 55.23 sec |
|
7-j.S v.Stakkato/HANN/103VM02/B: Flaig, Hermann |
|
4. | 198 |
For N |
Puschak, Wolfgang |
GER |
|
80.00 EUR |
0 penalties 55.32 sec |
|
F 7-j.W v.For Pleasure/M.v.Classiker/OLDBG/103DY46/B: Puschak, Wolfgang |
|
5. | 236 |
Albfuehren's Baya Rouge |
Fricker, Alexandra |
SUI |
|
56.00 EUR |
0 penalties 58.81 sec |
|
B 7-j.S v.Balou du Rouet/M.v.Papillon Rouge/103DD20/B: Hofgut Albführen GmbH |
|
6. | 156 |
Clayton |
Krieg, Niklas |
GER |
|
44.00 EUR |
0 penalties 58.99 sec |
|
SCH 7-j.W v.Cartani/M.v.Capo/HOLST/103NG12/B: Diez, Leonhard |
|
7. | 175 |
Cypriana |
Moormann, Rolf |
GER |
|
32.00 EUR |
0 penalties 59.82 sec |
|
SCH 7-j.S v.Lord Pezi/M.v.Carthago/OS/103UW18/B: Moormann, Rolf |
|
8. | 178 |
Balboa Hs |
Schuttert, Frank |
NED |
|
24.00 EUR |
0 penalties 60.85 sec |
|
B 7-j.W v.Tygo/M.v.Furore/KWPN/103LE45/B: Handelshuis Schuttert |
|
9. | 17 |
Calle Cool |
Schill, Alexander |
GER |
|
24.00 EUR |
0 penalties 61.00 sec |
|
SCH 7-j.W v.Cesano II/M.v.Quinar/HOLST/103LF64/B: Schill Gbr, J.U.R. |
|
10. | 422 |
Alison by Cartoflex |
Josuran, Patrick |
SUI |
|
20.00 EUR |
0 penalties 62.66 sec |
|
F 7-j.S v.Kashmir van Schuttershof/M.v.Paladin des Ifs/SBS/103VP75/B: Hauri Max |
|
11. | 239 |
Cordess |
Weishaupt, Philipp |
GER |
|
20.00 EUR |
0 penalties 63.01 sec |
|
SCH 7-j.H v.Clinton/M.v.Heartbreaker/KWPN/103ST04/B: Gestüt Gut Neuenhof |
|
12. | 140 |
Bonne Chance Cw |
Sprunger, Janika |
SUI |
|
20.00 EUR |
1 penalty 64.39 sec |
|
F 7-j.S v.Baloubet du Rouet/M.v.Cambridge/KWPN/103SM96/B: Kähny Georg |
|
Other, non-placed competitors |
|
13. | 203 |
Alida |
Rieskamp-Goedeking, Tim |
GER |
|
|
1 penalty 64.51 sec |
|
B 7-j.S v.Argentinus/HANN/103SA49/B: Goessing, Christa & Lutz |
|
14. | 563 |
Chikas Way |
Taxis, Jennifer |
GER |
|
|
1 penalty 65.43 sec |
|
SCH 7-j.S v.Cartani/M.v.Calato/HOLST/103TN31/B: Jennifer Taxis |
|
15. | 253 |
Sky Fly SB |
Will, David |
GER |
|
|
1 penalty 66.09 sec |
|
B 7-j.H v.Carnute/M.v.Contender/SF/103VD16/B: Banki, Shadi |
|
16. | 133 |
Savita |
Jung, Michael |
GER |
|
|
4 penalties 56.16 sec |
|
7-j.S v.Stakkato Gold/103VM01/B: Flaig, Hermann |
|
17. | 95 |
Caluna |
Griese, Henrik |
GER |
|
|
4 penalties 60.20 sec |
|
SCH 7-j.S v.Cornet Obolensky/WESTF/103VZ85/B: Reitsportanlage Falkental |
|
18. | 226 |
Walters Finale |
Theurer, Andreas |
GER |
|
|
4 penalties 61.22 sec |
|
B 7-j.S v.Landos/HOLST/103VJ58/B: Theurer, Andreas |
|
19. | 103 |
Grey Cristo |
Steffen, Nadine |
SUI |
|
|
4 penalties 61.26 sec |
|
SCH 7-j.W v.Cristo/M.v.Contago/HOLST/103FI03/B: Steffen Nadine |
|
20. | 228 |
Cameron |
Theurer, Andreas |
GER |
|
|
4 penalties 61.94 sec |
|
SCH 7-j.W v.Cassini II/M.v.Matador XX/HOLST/103US46/B: Hecht, Eberhard |
|
21. | 230 |
Canturado |
Stühlmeyer, Patrick |
GER |
|
|
5 penalties 64.11 sec |
|
7-j.W v.Canturo/M.v.Lord Liberty/OLDBG/103US27/B: Erdmann, Bernfried |
|
22. | 197 |
Quantana |
Puschak, Wolfgang |
GER |
|
|
8 penalties 60.09 sec |
|
B 7-j.S v.Quidam's Rubin/M.v.Grannus/OLDBG/103OC11/B: Puschak, Wolfgang |
|
23. | 571 |
Berdina |
Wolf, Marcel |
GER |
|
|
8 penalties 61.95 sec |
|
B 7-j.S v.Untouchable/M.v.Naturel/KWPN/103LQ41/B: Melliger Willi + Zindel Mario |
|
24. | 169 |
Chirico W |
Romp, Ruben |
NED |
|
|
8 penalties 63.46 sec |
|
B 7-j.W v.Casir ASK/M.v.Concorde/SWB/103LN84/B: Stall Oxer A/s |
|
25. | 136 |
Sorbier Blanc |
Bettendorf, Victor |
LUX |
|
|
9 penalties 64.02 sec |
|
F 7-j.H v.Jericho Pierreville/M.v.Voltaire/SF/103ME17/B: Bettendorf Charles |
|
26. | 28 |
Sirkan du Gue |
Lopez, Rene |
COL |
|
|
11 penalties 72.98 sec |
|
B 7-j.W v.Kannan/M.v.Le Tot de Semilly/SF/103LW97/B: Darier Bertrand |
|
27. | 110 |
Latent H |
Haßmann, Felix |
GER |
|
|
11 penalties 75.83 sec |
|
7-j.S v.Lianos/M.v.Polydor/ZVDP/103SA52/B: Hassmann, Reinhard |
|
28. | 112 |
Gertje vh Scheefkasteel |
Hetzel, Holger |
GER |
|
|
12 penalties 60.30 sec |
|
B 7-j.H v.Moujik de Sohan/M.v.Laurin Holstein/BWP/103LT33/B: Mühlebach, Marlis |
|
29. | 416 |
Chadiator |
Lüthi, Kaya |
GER |
|
|
13 penalties 82.45 sec |
|
F 7-j.W v.Charity/M.v.Radiator/OS/103UQ51/B: Gestüt Lewitz |
|