Placed competitors |
|
1. | 728 |
Flying Saucer Das Umburanas |
Nooren, Lisa |
NED |
|
250.00 EUR |
0 penalties 38.35 sec |
|
chest 10y.S /Indoctro/Furiosos Sohn/BRAS-H/103OP62/ Thereza Tourinho |
jump-off |
|
2. | 686 |
Java Kvarnas |
Kuipers, Doron |
NED |
|
200.00 EUR |
0 penalties 38.50 sec |
|
grey 11y.M /Cardento/Chapman/SWB/103IY24/ Camilla Riedel |
jump-off |
|
3. | 570 |
Casper C |
Vereecke, Koen |
BEL |
|
150.00 EUR |
0 penalties 39.46 sec |
|
bay 11y.G /Kannan/Dimenos/BWP/102RK58/ Frans Lens |
jump-off |
|
4. | 768 |
Ace |
van den Brink, Stefanie |
NED |
|
100.00 EUR |
0 penalties 40.74 sec |
|
grey 8y.G /Eurocommerce Berlin/Irco Polo/KWPN/103AV74/ Handelshuis Schuttert |
jump-off |
|
5. | 380 |
Ebano |
Prouve, Bert |
BEL |
|
70.00 EUR |
0 penalties 41.19 sec |
|
bay 9y.G /Nonstop/Cappucino van Berkenbroek/BWP/103EX03/ Bernaerts Rosette |
jump-off |
|
6. | 450 |
Clever Lady |
Coyle, Trevor |
IRL |
|
55.00 EUR |
0 penalties 42.37 sec |
|
grey 10y.M /Cassini I/Limbus/HOLST/102SR16/ Pro Horse International |
jump-off |
|
7. | 432 |
Amigo T |
Aston, Chloe |
GBR |
|
40.00 EUR |
0 penalties 44.50 sec |
|
bay 8y.G /Padinus/Libero H/KWPN/103CU08/ Mrs Joanne Aston |
jump-off |
|
8. | 711 |
Asterix E Z |
Whitaker, Robert |
GBR |
|
30.00 EUR |
4 penalties 38.39 sec |
|
bay 8y.S /Air Jordan Z/Nimmerdor/ZANG/103CP60/ Mr John Hales |
jump-off |
|
9. | 439 |
Uni Stop Vt Hoksent |
Appelen, Jeroen |
BEL |
|
30.00 EUR |
4 penalties 39.60 sec |
|
black 16y.G /Nonstop/Menmera/BWP/BEL11262/ Bijloos Andre |
jump-off |
|
10. | 610 |
Clausewitz N |
Truelsen, Karina |
DEN |
|
25.00 EUR |
4 penalties 42.87 sec |
|
grey 11y.G /Corrado II/Alcatraz/HOLST/103AO25/ Nilsson, Uwe |
jump-off |
|
11. | 517 |
Vancouver |
Demirsoy, Derin |
TUR |
|
25.00 EUR |
4 penalties 43.63 sec |
|
bay 11y.G /Calvados/Goodwill/KWPN/NED42029/ Esra Demirsoy |
jump-off |
|
12. | 460 |
Zantos II |
Whitaker, Louise |
GBR |
|
25.00 EUR |
4 penalties 44.24 sec |
|
black 9y.S /Solitair/Mermus R/KWPN/103CP61/ Miss Mandy Hall |
jump-off |
|
Other, non-placed competitors |
|
13. | 480 |
Bibenbreaker |
Hatteland, Cecilie |
NOR |
|
|
4 penalties 46.74 sec |
|
bay 7y.S /Heartbreaker/Hattrick/103FS60/ Mest Invest Dk Aps |
jump-off |
|
14. | 668 |
Atlantis |
Devos, Pieter |
BEL |
|
|
4 penalties 47.32 sec |
|
bay 10y.G /Andiamo/Royal Bravour L/102MO63/ Rene Poels |
jump-off |
|
15. | 382 |
Heaven |
Sato, Eiken |
JPN |
|
|
withdrawn |
|
bay 9y.M /Eurocommerce Washington/Red Fouacerie/AES/103CB31/ Dany Gorus |
jump-off |
|
15. | 550 |
Roseau de Saire |
Epaillard, Julien |
FRA |
|
|
withdrawn |
|
chest 8y.G /Grenat de Grez*HN/Vesontio du Mesnil*HN/SF/103QU42/ Monsieur Jerome F |
jump-off |
|
15. | 755 |
Centino du Ry |
Kawiak, Igor |
POL |
|
|
withdrawn |
|
bay 14y.S /Cento/Caretino/BAWÜ/FRA13065/ Valicourt Horse Team S.A.R.L. + Har |
jump-off |
|
18. | 529 |
Grupo Prom Coeur de Goedereede |
Hernandez Ortega, Jose Alfredo |
ESA |
|
|
4 penalties 75.65 sec |
|
bay 11y.G /Darco/Pavarotti V/de Helle/BWP/BEL42286/ Jose Alfredo Hernadez Ortega |
round 1 |
|
19. | 740 |
Baloufina |
Drea, Jessie |
GBR |
|
|
4 penalties 75.93 sec |
|
chest 13y.M /Baloubet du Rouet/Continue/OLDBG/GER40630/ Dermot O'rourke |
round 1 |
|
20. | 404 |
Charlet Orchidee |
Ehrnrooth, Marina |
FIN |
|
|
4 penalties 77.24 sec |
|
grey 14y.M /Cassini II/Cantus/HOLST/FIN40179/ Corinne + Alexander von Renteln |
round 1 |
|
21. | 126 |
Vlorien |
Segovia, Fidel |
ARG |
|
|
4 penalties 77.57 sec |
|
chest 11y.M /Orame/Goodtimes/KWPN/103IK04/ Fidel Segovia |
round 1 |
|
22. | 540 |
Van Itran |
Janssens, Guy |
BEL |
|
|
4 penalties 78.21 sec |
|
bay 11y.G /No Limit/I Love You SF/KWPN/102RD87/ Katrien van Hove |
round 1 |
|
23. | 688 |
Zoey |
Kuipers, Doron |
NED |
|
|
4 penalties 78.53 sec |
|
bay 9y.G /Murano/No Limit/KWPN/103RT94/ Mevrouw J.Van Es |
round 1 |
|
24. | 733 |
Tymoon Caloo Meerchen |
Demeersman, Dirk |
BEL |
|
|
4 penalties 78.98 sec |
|
chest 17y.G /Skippy II/Major de la Cour/BWP/BEL10124/ Joref de Voghel |
round 1 |
|
25. | 714 |
Caretano Girl Z |
Thiry, Ben |
BEL |
|
|
4 penalties 79.00 sec |
|
bay 8y.M /Caretano Z/Concorde/103WH10/ Marc En Dirk Casseau |
round 1 |
|
26. | 385 |
Donnatella C |
Amilibia, Paola |
ESP |
|
|
4 penalties 79.51 sec |
|
bay 10y.M /Toulon/Mr Blue/BWP/102XN57/ M. Frédérico Fernandez Senderos |
round 1 |
|
27. | 639 |
Pretty des Etains |
van Turnhout, Nick |
BEL |
|
|
4 penalties 79.80 sec |
|
grey 10y.M /Casall/Corrado/SF/102NX20/ Laura Duchaussoy |
round 1 |
|
28. | 680 |
Ejaz |
De Waele, Koen |
BEL |
|
|
4 penalties 79.97 sec |
|
chest 9y.M /Darco/Ramiro/BWP/102OV81/ De Clercq Ann & Co Bvba |
round 1 |
|
29. | 604 |
Uletta van de Dwerse Hagen |
Spits, Patrik |
BEL |
|
|
4 penalties 80.29 sec |
|
bay 9y.M /Cento Lano/Thunder van de Zuuthoeve/SBS/102VQ24/ De Dwerse Hagen Bvba |
round 1 |
|
30. | 553 |
Tsar Hero |
Vermeir, Wilhem |
BEL |
|
|
4 penalties 81.27 sec |
|
bay 10y.S /Ogano Sitte (e.T.)/Libero/SBS/102WV19/ Ivo Aegten |
round 1 |
|
31. | 485 |
Emir |
Hendrickx, Dominique |
BEL |
|
|
4 penalties 82.04 sec |
|
chest 9y.G /Phin Phin/Lys de Darmen/BWP/102WJ26/ Baert Paul |
round 1 |
|
32. | 547 |
Clearstay |
Verduyn, Tom |
BEL |
|
|
5 penalties 86.74 sec |
|
bay 7y.M /Clearway/Corofino I/HOLST/103OM47/ Mike Descamps |
round 1 |
|
33. | 511 |
Fantomas de Muze |
De Brabander, Karline |
BEL |
|
|
8 penalties 77.53 sec |
|
bay 8y.S /Sandro Boy/For Pleasure/BWP/103KH54/ Joris de Brabander |
round 1 |
|
34. | 620 |
Dantrex van T Laerhof |
van Laer, Wouter |
BEL |
|
|
8 penalties 78.44 sec |
|
bay 10y.G /Conan Z/Lord Z/BWP/103ET44/ Van Laer Hans |
round 1 |
|
35. | 566 |
Unique |
van Decraen, Kim |
BEL |
|
|
8 penalties 78.95 sec |
|
bay 16y.G /Voltaire/Jalisco B/BWP/BEL10332/ Kim Vandecraen & Marcella Thijs |
round 1 |
|
36. | 416 |
Quadrant van Stal Bessemeind |
Endresen, Benedikte |
NOR |
|
|
8 penalties 79.42 sec |
|
bay 9y.S /Quasimodo Z/Purioso/103ON21/ Christine Norum |
round 1 |
|
37. | 735 |
Lord of Arabia |
Whitaker, John |
GBR |
|
|
8 penalties 80.13 sec |
|
bay 9y.G /Cassini II/Carry/103HL39/ Old Lodge |
round 1 |
|
38. | 623 |
Fou de Toi vd Keihoeve |
Dunon, Gilles |
BEL |
|
|
8 penalties 80.51 sec |
|
bay 8y.S /Toulon/Melkior du Montois/BWP/103SE06/ Elke Bombaerts |
round 1 |
|
39. | 649 |
Rimbo du Chateau |
Breen, Shane |
IRL |
|
|
8 penalties 81.28 sec |
|
bay 8y.G /Kannan, Kwpn/SF/103GL16/ Breen Equestrian Ltd & Konstantin P |
round 1 |
|
40. | 211 |
First Class van Eeckelghem |
Deusser, Daniel |
GER |
|
|
8 penalties 82.79 sec |
|
chest 8y.G /Balou du Rouet/Feinschnitt I vd Richter/BWP/103GY41/ Pierre Floru |
round 1 |
|
41. | 743 |
Vivolinus |
Anfinnsen Oien, Christian |
NOR |
|
|
9 penalties 86.93 sec |
|
chest 11y.G /Guidam/Landwind II B/KWPN/BEL42123/ Christian Anfinnsen |
round 1 |
|
42. | 747 |
Lenamore Donnatella |
Graham, Kenneth |
IRL |
|
|
12 penalties 74.03 sec |
|
bay 11y.M /Don Juan de la Bouverie/Derwent/ISH/103EC56/ Geraldine L Graham |
round 1 |
|
43. | 771 |
Domien |
Atoyan, Mikhail |
RUS |
|
|
12 penalties 81.89 sec |
|
bay 10y.G /Toulon/Laurin/BWP/102QO78/ Sokolova Valeriya |
round 1 |
|
44. | 721 |
Hunters Canatano Z |
Bille, Brecht |
BEL |
|
|
13 penalties 83.36 sec |
|
8y.S /Canadian River/Caretano Z/ZANG/103BB34/ Lvs Nv - Hunters Studfarm |
round 1 |
|
45. | 143 |
Esperanto van Paemel |
Demeersman, Dirk |
BEL |
|
|
13 penalties 85.61 sec |
|
bay 9y.S /Nonstop/Randel Z/BWP/102OT20/ Van Eeckhoudt Luc & Verdeyen Karin |
round 1 |
|
46. | 381 |
Obiwan de Piliere Jo |
Dilasser, Marc |
FRA |
|
|
17 penalties 83.03 sec |
|
chest 11y.G /Diamant de Semilly SF/SF/FRA47572/ Haras de la Morsangliere |
round 1 |
|
47. | 464 |
Antessa Cl |
Bruynseels, Niels |
BEL |
|
|
eliminated |
|
bay 8y.M /Guidam/Cantus/KWPN/103XT76/ Harry Bruynseels |
round 1 |
|
48. | 582 |
Atteana Z |
Thiry, Kim |
BEL |
|
|
retired |
|
chest 10y.M /Artos Z/Feo/102OO48/ Vergeylen-Wouters |
round 1 |
|