Current Ranking after 40 Competitors |
1. |
Sorceress |
Tomanova,Barbora |
CZE |
|
0 penalties 43.31 sec | jump-off |
2. |
Que Sera |
Ciriesi,Francesca |
ITA |
|
0 penalties 43.97 sec | jump-off |
3. |
Lajban |
Reher,Johannes |
GER |
|
4 penalties 43.53 sec | jump-off |
3. |
Wernsen |
Van de Poel,Valerie |
BEL |
|
4 penalties 43.53 sec | jump-off |
5. |
Impala Vt |
Thorvaldsen,Caroline |
NOR |
|
4 penalties 44.19 sec | jump-off |
6. |
Zorlando |
Lebon,Frederique |
NED |
|
4 penalties 47.36 sec | jump-off |
7. |
Mama Mya |
Burucs,Borbala |
HUN |
|
4 penalties 52.50 sec | jump-off |
8. |
Atomic Sun |
Kuhn,Benjamin |
GER |
|
4 penalties 75.47 sec | round 1 |
9. |
Granat |
Lill,Maximilian |
GER |
|
4 penalties 77.00 sec | round 1 |
10. |
We Can |
De Francesco,Giorgia |
ITA |
|
4 penalties 77.22 sec | round 1 |
11. |
Caleandro |
Smedhaug,Maren |
NOR |
|
4 penalties 77.39 sec | round 1 |
12. |
Wingeunerin |
Haselbekke,Bart |
NED |
|
4 penalties 79.51 sec | round 1 |
13. |
Un Diablo |
Hoekstra,Jelmer |
NED |
|
4 penalties 79.52 sec | round 1 |
14. |
Uster van't Heike |
Lehner,Laura |
AUT |
|
4 penalties 79.73 sec | round 1 |
14. |
Abbervail Lightning |
Verbugt,Claudia |
NED |
|
4 penalties 79.73 sec | round 1 |
16. |
Coreggio |
Coata,Luca |
ITA |
|
4 penalties 80.17 sec | round 1 |
17. |
Colmar |
Fischer,Willi |
AUT |
|
4 penalties 81.81 sec | round 1 |
18. |
Herzblatt |
Orschel,Cassandra |
GER |
|
8 penalties 72.62 sec | round 1 |
19. |
Lacosta |
Kasin,Cornelia Emelie |
NOR |
|
8 penalties 76.67 sec | round 1 |
20. |
Zilton |
Buchner,Melanie |
AUT |
|
8 penalties 78.10 sec | round 1 |
21. |
Winterberg B |
Romp,Jesper |
NED |
|
8 penalties 78.86 sec | round 1 |
22. |
Acorada |
Pachler,Theresa |
AUT |
|
8 penalties 78.97 sec | round 1 |
23. |
Zidane |
Lips,Bart |
NED |
|
8 penalties 79.63 sec | round 1 |
24. |
Louisiana |
Johansen,Ida |
NOR |
|
12 penalties 76.35 sec | round 1 |
25. |
Ultradam |
Bernini,Martina |
ITA |
|
12 penalties 77.11 sec | round 1 |
26. |
Commander |
Kohl,Lea-Florentina |
AUT |
|
12 penalties 78.53 sec | round 1 |
27. |
Castilio Z |
Mraz,Tamas |
HUN |
|
12 penalties 80.28 sec | round 1 |
28. |
Cocciante |
Strohmaier,Sabine |
AUT |
|
12 penalties 81.82 sec | round 1 |
29. |
A Quite |
Dahlke,Wojciech |
POL |
|
16 penalties 95.04 sec | round 1 |
30. |
Captain Jack |
Martin,Victoire |
AUT |
|
19 penalties 93.84 sec | round 1 |
31. |
Udine |
Lapeyre,Francesco |
ITA |
|
20 penalties 81.49 sec | round 1 |
32. |
Ballantines H |
De Lucia,Federico |
ITA |
|
20 penalties 81.70 sec | round 1 |
33. |
Ledginia |
Rantner,Anna |
AUT |
|
23 penalties 91.65 sec | round 1 |
34. |
Pitchoune de Mourocq |
Wick,Valerie |
AUT |
|
28 penalties 97.35 sec | round 1 |
35. |
Caesar V.G.Z. |
Lippi Bruni,Rebecca |
ITA |
|
eliminated | round 1 |
35. |
Elle Kiels Abenteuer Auf Boege |
Seierstad,Kristine |
NOR |
|
eliminated | round 1 |
35. |
Zazou |
Abraham,Marie-Luise |
AUT |
|
eliminated | round 1 |
35. |
Carrera van het Westleven Z |
Onsia,Brent |
BEL |
|
eliminated | round 1 |
39. |
Forever |
Jelinkova,Veronika |
CZE |
|
retired | round 1 |
39. |
Medea of Brightness |
Szilagy,Reka |
HUN |
|
retired | round 1 |