04 | EY-Cup TOUR Kat. S* - presented by Trumer Int. jumping competition against the clock (1.40 m) FEI-Art. 238.2.1. - CSIOJ/CSIOY/CSIU25 |
1. | 258 | Campina | Baur,Julia | GER | |
/103LH66 | |||||
2. | 262 | Djambo | Reich,Alessandra | AUT | |
B 12-j.W v.Djambo/M.v.Caletto I/WESTF/SUI40423/B: Alessandra Reich | |||||
3. | 274 | Chocolat | Stanczak,Karolina | POL | |
B 12-j.W v.Cassini I (holst)/M.v.Grundyman (xx)/HOLST/GER40455/B: Wlodzimierz Stanczak | |||||
4. | 293 | Urlanmore Aldi | Ulven,Per | NOR | |
F 10-j.W v.Aldatus Z/M.v.Clover Hill/ISH/103HP80/B: Ulven Family | |||||
5. | 413 | A Quite | Dahlke,Wojciech | POL | |
B 9-j.W v.Quidams Rubin/M.v.Landor S/102YQ65/B: Tomasz Gudzowaty | |||||
6. | 425 | Ziezoo | Fijen,Amber | NED | |
9-j.S v.Sam R/M.v.Polydox/KWPN/102ZW71/B: Bulthuis Sporthorses | |||||
7. | 427 | Cojack | Tomanova,Barbora | CZE | |
9-j.W v.Concetto/M.v.Goldfever/HANN/102UT62/B: Jezdecky Areal Dance and Jump | |||||
8. | 432 | Capuccino | Lill,Maximilian | GER | |
B 12-j.W v.Clerus/M.v.Mytens XX/OLDBG/AUT41039/B: Gestüt Katharinenhof / Lill | |||||
9. | 434 | Cashmire D | Madenova,Maria | RUS | |
B 11-j.S v.Kashmir van Schuttershof/M.v.Forever/BWP/102PF93/B: José Mário Caldas Osório | |||||
10. | 447 | Ennet Bandit | Sutterlüty,Laura | AUT | |
F 8-j.W v.Escudo I/M.v.Calypso II/HANN/103DT46/B: Candrian Bruno | |||||
11. | 228 | Licken Tardonne | Martin,Victoire | AUT | |
F 14-j.W v.Elegant de Barachy/M.v.Tancarville/SF/FRA44428/B: Victoire Martin | |||||
12. | 241 | Acorada | Pachler,Theresa | AUT | |
B 12-j.S v.Acord II/M.v.Corrado I/HOLST/GER44537/B: Monika Pachler-Schulte | |||||
13. | 459 | Pitchoune de Mourocq | Wick,Valerie | AUT | |
B 10-j.S v.Helios de la Cour II/M.v.Vent de la Source/SF/103KT87/B: Valerie Wick | |||||
14. | 454 | Castana | Lüthi,Kaya | GER | |
15-j.S v.Candillo/M.v.Calvadur/HOLST/GER24634/B: Lüthi, Kaya | |||||
15. | 466 | Un Diablo | Hoekstra,Jelmer | NED | |
B 12-j.S v.Andiamo/M.v.Burggraaf/KWPN/GER46131/B: Langowski Hieronim | |||||
16. | 109 | Arielle | Laseur,Megan | NED | |
B 12-j.S v.Akribori/M.v.Landino/RHLD/NED42227/B: P.E. van Haarlem | |||||
17. | 112 | Ferly de Muze | Mertens,Hanne | BEL | |
SCH 8-j.S v.Calato/M.v.Darco/BWP/103IM34/B: Jan Mertens | |||||
18. | 140 | Badger Hill Quality | Onsia,Brent | BEL | |
B 11-j.S v.O.B.O.S.Quality Oo4/M.v.Colourfield/ISH/102SM31/B: Wim Onsia | |||||
19. | 149 | Samanta Xxi | Di Gallo,Salome | SUI | |
SCH 11-j.S v.Cardino/M.v.Concerto II/HOLST/103SE15/B: Di Gallo Salome | |||||
20. | 439 | Qualif de Thurin | Haselbekke,Bart | NED | |
F 9-j.W v.Socrate de Chivre/M.v.Quito de Baussy/SF/102SM89/B: M. Roger Robert - M. Ludovic Robert | |||||
21. | 170 | S I E C Adios | Romp,Jesper | NED | |
SCH 8-j.W v.Guidam/M.v.Little Rock/KWPN/103DB04/B: Melisa Internationales Reitzentrum | |||||
22. | 191 | Abbervail Amber | Verbugt,Claudia | NED | |
F 9-j.S v.Ard VDL Douglas/M.v.Chair Lift/AES/103UU27/B: De Heer R.G.Verburgt | |||||
23. | 193 | Queens | Sturzenegger,Henri | SUI | |
B 9-j.S v.Quidam's Rubin/M.v.Calvador/OLDBG/103CO28/B: Gestüt Annahof/Klaus Wirth | |||||
24. | 196 | Crosby III | Sturzenegger,Lucas | SUI | |
B 11-j.W v.Coriano/M.v.Lasino/HOLST/103CO37/B: Sturzenegger Ladina + Daniel | |||||
25. | 222 | Lycorrada | Gylthe,Veronika | NOR | |
SCH 12-j.S v.Lancer II/M.v.Corrado I/HOLST/GER46314/B: Egil Gylthe | |||||
26. | 252 | Livorno | Pitour,Ines | AUT | |
B 14-j.W v.Lord Z/M.v.Nimrod B/BAY/AUT40456/B: Karin & Oliver Pitour | |||||
27. | 254 | Ledginia | Rantner,Anna | AUT | |
F 11-j.S v.Levisto/M.v.Convoi/BRAND/102PR06/B: Anna Rantner | |||||
28. | 255 | Pepita | Sohajda,Julia | HUN | |
B 11-j.S v.Pep/M.v.Don Carlos/102NT95/B: Julia Sohajda | |||||
29. | 299 | Quasi de Kergane | Belova,Natalia | RUS | |
F 9-j.W v.Elan de la Cour/M.v.Arpege Pierreville/SF/102WX07/B: Galina Belova | |||||
30. | 256 | Lacona K | Slodczyk,Dominik | POL | |
B 12-j.S v.Contender Son/M.v.Arnold/POL40169/B: Zbigniew Muznierowski | |||||
31. | 269 | Leroy | Rhomberg,Katharina | AUT | |
B 12-j.W v.Lique de Bryere/M.v.Rasso/BAY/AUT40738/B: Elmar Oberholzer | |||||
32. | 284 | Lukrecja | Tecza,Szymon | POL | |
B 11-j.S v.Turbud Quirinus (bwp)/M.v.Czad (sp)/103YM62/B: Stanislaw Jozwiakowski | |||||
33. | 285 | Cara Mia | Carstensen,Teike | GER | |
10-j.S v.Colman/M.v.Barnaul XX/HOLST/103OG88/B: Hengststation Sollwitt Gbr | |||||
34. | 288 | Chatanooga Z | Rudigier,Lisa Maria | AUT | |
F 12-j.W v.Chellano Z/M.v.Fantastique/ZANG/AUT41119/B: Tanja Rudigier | |||||
35. | 290 | Medea of Brightness | Szilagy,Reka | HUN | |
/102YH85 | |||||
36. | 292 | Triomf | Conrad,Patrick | GER | |
13-j.W v.Armstrong/M.v.Ekstein/KWPN/102YI98/B: Conrad, Patrick & Göran | |||||
37. | 404 | Washington | Burzakova,Valeria | RUS | |
B 10-j.W v.Calvados/M.v.Lux/KWPN/103GU75/B: Burzakova, Valeria | |||||
38. | 405 | Univentge | Hebbel,Chantal | GER | |
B 12-j.H /ESP40445/B: Diego Beltran Poley | |||||
39. | 407 | Athena | Wachek Hansen,Aurora | NOR | |
SCH 10-j.S v.Acobat II/M.v.Carthago/HOLST/102TH19/B: Stein Hansen | |||||
40. | 420 | Catapult | Gurfinkel,Evgenyia | RUS | |
SCH 11-j.W v.Sheyenne de Baugy/M.v.Belisar/BWP/103IC68/B: Yakovleva, Ludmila & Gurfinkel,Evge | |||||
41. | 423 | Atomic Sun | Kuhn,Benjamin | GER | |
F 11-j.W v.Askari/M.v.Wanderlust/BRAND/102XT82/B: Kuhn, Benjamin | |||||
42. | 431 | Forrest Cher | Alvaro,Matias | ITA | |
SCH 12-j.S v.Cruising/M.v.Merry Gold/UNIRE/ITA42158/B: Sas Giardini S.Rocco Vittorio Orlan | |||||
43. | 442 | Pasticca | Bernasconi,Robert | ITA | |
B 9-j.S v.Incanto della Mezzaluna/M.v.Fozby-Flop de la Bastide/UNIRE/103GI46/B: All.To la Quartarel | |||||
44. | 443 | Cocciante | Strohmaier,Sabine | AUT | |
B 12-j.W v.Caretino/M.v.Constant/HOLST/AUT40546/B: Sabine Strohmaier | |||||
45. | 446 | Zorika | Lill,Rebekka | GER | |
B 17-j.S v.Lavall I/M.v.Ahorn Z/HOLST/GER42362/B: Gestüt Katharinenhof/lill | |||||
46. | 451 | Ultradam | Bernini,Martina | ITA | |
B 12-j.W v.Guidam/M.v.Vindicator/KWPN/NED42605/B: All.To del Castagneto Asd | |||||
47. | 462 | Neruda di Campalto | Bormioli,Chiara | ITA | |
B 11-j.W v.Emilion/M.v.Narcos II/UNIRE/ITA41406/B: Traversa, Manuela | |||||
48. | 101 | Zazou | Abraham,Marie-Luise | AUT | |
SCH 9-j.W v.Casco/M.v.Buggraf/KWPN/103BO04/B: Christian Knoll | |||||
49. | 104 | Lajban | Reher,Johannes | GER | |
B 10-j.H v.Limbus/M.v.Caretino/HOLST/102OI77/B: Allwörden,manfred von | |||||
50. | 108 | Lawrence A | Aschenbrenner,Victoria | AUT | |
B 8-j.W v.Lord Pezi/M.v.Contender/103GK50/B: Gabriele Aschenbrenner | |||||
51. | 118 | Contento | Schradick,Celine | GER | |
B 11-j.W v.Contendro/M.v.Acord II/HOLST/102OZ29/B: Schradick, Celine | |||||
52. | 119 | Quirinus G | Cepollina,Nicole | ITA | |
8-j.v.Quidam de Revel/HOLST/103DH61 | |||||
53. | 122 | Zilton | Buchner,Melanie | AUT | |
SCH 9-j.H v.Cilton/M.v.Epilot/KWPN/103GK91/B: Melanie Buchner | |||||
54. | 123 | Alina | Ciriesi,Francesca | ITA | |
B 10-j.S v.Acord II/M.v.Grundstein/HANN/GER44354/B: LB Berger GmbH | |||||
55. | 126 | Vega | Morssinkhof,Evy | BEL | |
B 11-j.S v.Heartbreaker/M.v.Boreas/102QA41/B: Stal Romp B.V. | |||||
56. | 129 | Zantos B | Rydnik,Maria | RUS | |
B 9-j.W v.Cantos/M.v.Hamlet/KWPN/102YW01/B: Boris Kuzmin | |||||
57. | 135 | Santiago | Koziarowska,Natalia | POL | |
B 14-j.W v.Animo/M.v.Voltaire/KWPN/103BL81/B: Jolanta Koziarowska | |||||
58. | 138 | Earl Pery's Caro CH | Baumgartner,Michael | SUI | |
B 9-j.W v.Caretino/M.v.Heraldik XX/CH/103DM36/B: Renner Jacqueline | |||||
59. | 144 | Chicago | Widmann,Simon | GER | |
7-j.W v.Corofino II/M.v.Loving Dancer/BAWÜ/103IK34/B: Widmann, Simon | |||||
60. | 157 | Zidane | Lips,Bart | NED | |
SCH 9-j.W v.Oklund/M.v.Legaat/KWPN/103BP40/B: A. Lips | |||||
61. | 159 | True Love | Oplatek,Andrzej | POL | |
10-j.S v.Con Air/M.v.Lascadell/HOLST/102TX71/B: Andrzej Oplatek | |||||
62. | 164 | Pimlico des Isles | Meier,Fiona | SUI | |
F 10-j.W v.Diamant de Semilly SF/M.v.Remus des Isles/SF/102OR91/B: Meier Florian | |||||
63. | 167 | Catho | Peeters,Leonie | BEL | |
B 11-j.S v.Millar/M.v.Voltaire/BWP/102PX98/B: Gustaaf Tas | |||||
64. | 176 | Wernsen | Van de Poel,Valerie | BEL | |
F 10-j.H v.Spirit/M.v.Leusden/KWPN/102PK57/B: Luc van de Poel | |||||
65. | 177 | La Fayette | Schmid,Aline | SUI | |
F 11-j.S v.Locavo/M.v.Servus/ZWEIB/103NO14/B: Schmid-Kellenberger Franziska | |||||
66. | 179 | Warex Pleasure | Ornat,Albert | POL | |
SCH 8-j.S v.Carnaval Pleasure/M.v.Cassius Clay/AES/103SN24/B: Klezmerhojs Sp. Z O.O. | |||||
67. | 184 | Commander | Kohl,Lea-Florentina | AUT | |
B 10-j.W v.Cassini I/M.v.Concorde/BAWÜ/102MS66/B: Lea-Florentina Kohl | |||||
68. | 190 | Udine | Lapeyre,Francesco | ITA | |
R 12-j.S v.Haarlem/M.v.Einstein/KWPN/ITA42328/B: Lapeyre Daniel Marie Ezio | |||||
69. | 199 | Mama Mya | Burucs,Borbala | HUN | |
B 14-j.S v.Drosselklang II/M.v.Sao Paulo/HANN/HUN01674/B: Burucs Borbála | |||||
70. | 206 | Tinsday VDL | Bjerke,Mille Marie | NOR | |
B 13-j.S v.Ahorn/M.v.Cantus/KWPN/SUI41111/B: Bjerke Family | |||||
71. | 214 | Imequyl | Ostrowska,Adrianna | POL | |
14-j.H /POL01876 | |||||
72. | 215 | Gizi | Kelemen,Zita | HUN | |
B 10-j.S v.2971 Gressini/M.v.1455 Ramzes Iii-35/103RG61/B: Kelemen Zsolt János | |||||
73. | 221 | Oceane de Labarde | Lippi Bruni,Rebecca | ITA | |
SCH 11-j.S v.Duc du Murier SF/M.v.Laudanum/SF/FRA46157/B: Dream Srl Soc. Agr. | |||||
74. | 225 | Kalister | Poledina,Michal | POL | |
R 9-j.W v.Liguster (sp)/M.v.Nurjev (kwpn)/103RA89/B: Henryk Polednia | |||||
75. | 232 | Queen C | Pulpanova,Adela | CZE | |
B 8-j.S v.Catrick/M.v.Grandus/CZEWB/103KG99/B: Jaroslav Martinec | |||||
76. | 235 | Lacrima di Felicita | Lazar jr,Zoltan | HUN | |
B 10-j.S v.Careful/M.v.Landadel/OS/102XR58/B: Lázár Zoltán | |||||
77. | 239 | Lucy Show | Swartz,Catharina | SWE | |
B 13-j.S v.Lucky Light/M.v.Warrigall/SWB/SWE05357/B: Cecilia & Carl-Otto Swartz | |||||
78. | 246 | Castilio Z | Mraz,Tamas | HUN | |
F 9-j.W v.Coriano Z/M.v.Dageraad/ZANG/103AR55/B: Hollé Lilla | |||||
79. | 247 | Elle Kiels Abenteuer Auf Boege | Seierstad,Kristine | NOR | |
B 8-j.H v.Boegegaardens Apollo/M.v.Ratina/DWB/103FC95/B: Elle Hest & Rideutstyr | |||||
80. | 248 | Amazone | Manganotti,Marcello | ITA | |
B 13-j.S v.Cumano/M.v.Ohio van de Padenborre/BWP/FRA45190/B: M. Xavier Pelat | |||||
81. | 259 | Cosa Nostra 10 | Baur,Julia | GER | |
DB 10-j.S v.Conterno Grande/M.v.Dux/RHLD/102TK16/B: Jacqueline Hintzen | |||||
82. | 263 | U Mijnheer | Reich,Alessandra | AUT | |
F 12-j.W v.Triomphe De Muze W/M.v.Bustron/KWPN/103DQ15/B: Reich Alessandra Francesca | |||||
83. | 273 | Limbutina | Stanczak,Karolina | POL | |
F 10-j.S v.Limbus/M.v.Cascavelle/HOLST/103BZ72/B: Wally Shaker Sportpferde | |||||
84. | 294 | Velvet Vl | Ulven,Per | NOR | |
F 11-j.S /KWPN/103EW63/B: Miss Charlotte Clarke | |||||
85. | 300 | Upset des Cinq Chenes | Belova,Natalia | RUS | |
B 9-j.W v.Ogano Sitte/M.v.Fidji du Fleury/SBS/103CB02/B: Galina Belova | |||||
86. | 414 | Vineyard | Dahlke,Wojciech | POL | |
B 11-j.H v.Pythagoras/M.v.Cordial Medoc/KWPN/103MJ77/B: Anna Brygida Gawryszewska | |||||
87. | 426 | Zambezi | Fijen,Amber | NED | |
B 9-j.W v.Nonstop/M.v.Jokinal de Bornival/BWP/102WB73/B: Bulthuis Sporthorses | |||||
88. | 429 | Sorceress | Tomanova,Barbora | CZE | |
B 10-j.S v.Turning Point/GBR42170/B: Rc Dance and Jump | |||||
89. | 433 | Granat | Lill,Maximilian | GER | |
B 9-j.W v.Grandeur/M.v.Werther/BAY/103CK67/B: Gestüt Katharinenhof/Lill | |||||
90. | 436 | Quidams Boy | Madenova,Maria | RUS | |
B 9-j.W v.Quidam's Rubin/M.v.Sir Dancer XX/HOLST/102WU67/B: Stall Tjeert Rijkens | |||||
91. | 449 | Saphir VIII | Sutterlüty,Laura | AUT | |
B 8-j.S v.Stolzenberg/M.v.Graf Grannus/HANN/103DT42/B: Sutterlüty Jürgen | |||||
92. | 456 | Obier Brulaire | Lüthi,Kaya | GER | |
DF 11-j.W v.Pamphile/M.v.Le Plantero/SF/102PR38/B: Ost, Michael | |||||
93. | 467 | Welfare | Hoekstra,Jelmer | NED | |
B 10-j.W v.Pacific/M.v.Zortin/KWPN/102ZF36/B: Shalanno Farms B.V. | |||||
94. | 147 | Colmar | Fischer,Willi | AUT | |
SCH 10-j.W v.Cassini II/M.v.Linos/HOLST/102QO66/B: Willi Fischer | |||||
95. | 113 | Urgent | Mertens,Hanne | BEL | |
B 12-j.W v.Baloubet du Rouet/M.v.Voltaire/KWPN/BEL41048/B: Jan Mertens | |||||
96. | 132 | Zorlando | Lebon,Frederique | NED | |
B 9-j.W v.Lando/M.v.Libero H/KWPN/103HD71/B: Mevrouw B.M.A. Vonk | |||||
97. | 141 | Carrera van het Westleven Z | Onsia,Brent | BEL | |
B 9-j.S v.Canadian River/M.v.Calypso II/103GC57/B: Willem Onsia | |||||
98. | 188 | Espero van't Hof van Eversem | Van de Poel,Vicky | BEL | |
B 9-j.W v.Orlando/M.v.Rubens du Ri d'Asse/BWP/103BD29/B: Luc van de Poel | |||||
99. | 183 | Sir Winston C | Burucs,Barna | HUN | |
B 10-j.H v.Caretino/M.v.Justboy/OLDBG/102PM72/B: Castilia Kft. | |||||
100. | 440 | Wingeunerin | Haselbekke,Bart | NED | |
SCH 10-j.S v.Silverstone/M.v.Corland/KWPN/103HS59/B: A.A.M. Haselbekke | |||||
101. | 171 | Winterberg B | Romp,Jesper | NED | |
B 10-j.W v.Kojak/M.v.Stalon/KWPN/102WY90/B: Bwg Stables | |||||
102. | 192 | Abbervail Lightning | Verbugt,Claudia | NED | |
B 10-j.W v.Ard VDL Douglas/M.v.Chair Lift/103ER10/B: Mr Robert Verburgt | |||||
103. | 194 | Unbreakable | Sturzenegger,Henri | SUI | |
B 12-j.H v.Burggraaf/M.v.Amulet/KWPN/NED40588/B: Sturzenegger Ladina + Daniel | |||||
104. | 197 | Cumano | Sturzenegger,Lucas | SUI | |
SCH 10-j.W v.Cornet Obolensky/M.v.Rodney/WESTF/103KX70/B: Sturzenegger Ladina + Daniel | |||||
105. | 403 | Thalia | Ujvari,Barbara | HUN | |
B 13-j.S v.Karthago/M.v.Ulft/102WH60/B: St&k Kft. | |||||
106. | 223 | Paola Ladies Choice | Gylthe,Veronika | NOR | |
9-j.S v.Orville/M.v.Corland/102WK72/B: Op Investor As Og Elle Hest Og Ride | |||||
107. | 226 | Captain Jack | Martin,Victoire | AUT | |
B 9-j.H v.Caretino/M.v.Acord II/HOLST/103FT71/B: Equo Reitsport GmbH | |||||
108. | 271 | Colette | Böttcher,Daniel | GER | |
13-j.S /GER40672 | |||||
109. | 243 | Cesanne | Pachler,Theresa | AUT | |
F 11-j.S v.Cento/M.v.Centauer Z/OLDBG/GER45956/B: Thomas W. Schulte | |||||
110. | 209 | Calandus | Kulmitzer,Nani | AUT | |
B 10-j.W v.Calato/M.v.Corleone/HOLST/102ZT93/B: Nani Kulmitzer | |||||