Placed competitors |
|
1. | 12 |
Vadetta V. Mettenhof |
Philippaerts, Nicola |
BEL |
|
18750.00 DK |
0 penalties 61.73 sec |
|
CHEST 11y.M /Oramé/Ahorn/KWPN/102UT70/ Stoeterij Dorperheide Philippaerts |
|
2. | 137 |
Salome II |
Davies, Tim |
GBR |
|
15000.00 DK |
0 penalties 64.20 sec |
|
BAY 13y.M /Saskan/HESS/103GP09/ Mrs Sarah Chenevix Trench |
|
3. | 34 |
Party Dance |
Ericsson, Linnea |
DEN |
|
11250.00 DK |
0 penalties 64.97 sec |
|
BAY 10y.S /Cajus/Godehard/DWB/DEN40792/ Christian Kjćr |
|
4. | 98 |
Vivaldi K |
Schou, Andreas |
DEN |
|
7500.00 DKK |
0 penalties 65.29 sec |
|
CHEST 11y.G /Indoctro/Nimmerdor/KWPN/102OL60/ Westlife AB |
|
5. | 167 |
Value T |
Condon, Anthony |
IRL |
|
5250.00 DKK |
0 penalties 65.67 sec |
|
CHEST 11y./Calvados/Charmant/KWPN/102YR07/ Mr P Strafford |
|
6. | 143 |
Undicci |
McPherson, David |
GBR |
|
4125.00 DKK |
0 penalties 65.97 sec |
|
BAY 9y.G /Camiell-Flamingo Z 1049/Cardento/SWB/102VM11/ In Showjumpers LTD (10971 |
|
7. | 121 |
Calandro |
Numminen, Sebastian |
FIN |
|
3000.00 DKK |
0 penalties 66.35 sec |
|
BAY 17y.G /Caretino/Landgraf I/HOLST/GER24408/ Kuistila, Katja |
|
8. | 117 |
Quedge deenne |
Kovács, Henri |
FIN |
|
2250.00 DKK |
0 penalties 66.67 sec |
|
CHEST 9y.M /ELAN DE LA COUR, SF/SF/102XU96/ MADEMOISELLE CELINE MOYAUX |
|
9. | 191 |
Sonate |
Greve, Willem |
NED |
|
2250.00 DKK |
0 penalties 67.11 sec |
|
DBAY 11y.M /Stakkato/Calypso II/HANN/103BZ93/ Dhr. C. Jongens |
|
10. | 21 |
Danthe RDPS |
Augier de Moussac, Emma |
CZE |
|
1875.00 DKK |
0 penalties 67.80 sec |
|
BAY 10y.M /Thunder van de Zuuthoeve/AX Nobel RDPS/BWP/102MM64/ Augier de Moussac, |
|
11. | 8 |
Quo Vadis |
Guery, Jérôme |
BEL |
|
1875.00 DKK |
0 penalties 67.81 sec |
|
BLACK 9y.G /Quidam's Rubin (de) Holst/OLDBG/102VG06/ Stephex Stables |
|
12. | 40 |
Antares |
Frandsen, Torben |
DEN |
|
1875.00 DKK |
0 penalties 68.54 sec |
|
GREY 12y.G /Andiamo/Coronado/DWB/DEN40742/ Sandra Blach |
|
13. | 125 |
Quorioso Pre Noir |
Anciaume, Timothée |
FRA |
|
1400.00 DKK |
0 penalties 68.57 sec |
|
BAY 9y.S /Kannan (nl) Kwpn/SF/102XF63/ Madame Joelle Mestrallet |
|
14. | 33 |
Never say Never |
Dresler, Thomas |
DEN |
|
1400.00 DKK |
0 penalties 68.59 sec |
|
BAY 18y.G /Lux/Erdball xx/KWPN/GER25791/ Nied, Siegfried |
|
15. | 1 |
Breemeersen Adorado |
Brondeel, Donaat |
BEL |
|
1400.00 DKK |
0 penalties 68.99 sec |
|
GREY 11y.S /ACORADO/GLUECKSGRIFF/HANN |
|
16. | 156 |
Calmado |
Ripke, Andreas |
GER |
|
1400.00 DKK |
0 penalties 69.24 sec |
|
LBAY 9y./Casall/Landadel/HOLST/103BL04/ Ackermann, Hans u.Theresia |
|
17. | 150 |
Piana Joenna |
Lüneburg, Nisse |
GER |
|
1400.00 DKK |
0 penalties 69.54 sec |
|
BAY 13y.M /Quinar/Concerto II/HOLST/GER44571/ Stall Magdalenenhof/Participia Hold |
|
18. | 14 |
Pebbles |
Van Roosbroeck, Catherine |
BEL |
|
1400.00 DKK |
0 penalties 69.57 sec |
|
CHEST 10y.G /Le Tot de Semilly/Phosph'Or/SF/102NM58/ Maurice van Roosbroeck |
|
Other, non-placed competitors |
|
19. | 185 |
Armani van de dwerse hagen |
Lapeyre, Francesco |
ITA |
|
|
0 penalties 69.93 sec |
|
BAY 13y.G /Lord Calando/102OO88 |
|
20. | 57 |
Limbo |
Hansen, Kasper H. |
DEN |
|
|
0 penalties 70.14 sec |
|
BAY 14y.G /Limbus/Lasino/HOLST/POL40421/ Kasper H. Hansen |
|
21. | 261 |
Catinka |
Essen, Angelie von |
SWE |
|
|
0 penalties 71.24 sec |
|
BAY 10y.M /Contendro/Argentan/HANN/102MP20/ Dawes, Martin |
|
22. | 223 |
Tiffany |
Storemark, Camilla |
NOR |
|
|
0 penalties 71.47 sec |
|
BAY 10y.M /Askari/Calato/102RG06/ Ulf Storemark |
|
23. | 132 |
Number One d'Iso Un Prince |
Delmotte, Nicolas |
FRA |
|
|
0 penalties 72.24 sec |
|
CHEST 12y.S /Baloubet du Rouet/Si Tu Viens/SF/FRA43715/ Haras Des Princes Et Guil |
|
24. | 244 |
Rubina VIII |
Crotta, Fabio |
SUI |
|
|
0 penalties 72.34 sec |
|
CHEST 9y.M /CH/102MP86/ Crotta Fabio |
|
25. | 263 |
Undine |
Gustafsson, Annika |
SWE |
|
|
0 penalties 73.43 sec |
|
CHEST 12y.M /Jeopardy/Nimmenrdor/SWB/103CE79/ Tommy Gustafsson |
|
26. | 58 |
Goerklintgaards Montana |
Henriksen, Kim |
DEN |
|
|
0 penalties 74.88 sec |
|
BAY 14y.M /Come Back II/Leandro/DWB/DEN03102/ Kim Henriksen |
|
27. | 233 |
Bischof L |
Lemanski, Andrzej |
POL |
|
|
1 penalty 77.21 sec |
|
GREY 16y.S /Bachus/Fernando/HOLST/POL01468/ Andrzej Lemanski |
|
28. | 145 |
Wonder Why |
Roe, Spencer |
GBR |
|
|
1 penalty 77.36 sec |
|
BAY 10y.G /Padinus/Laurin/KWPN/102XY74/ Mrs S M O Roe |
|
29. | 202 |
Km Wish |
Tepper, Suzanne |
NED |
|
|
2 penalties 81.10 sec |
|
BAY 10y.M /Lux/Indoctro/KWPN/103JM91/ K. Meijer & Dhr. J. Vrieling |
|
30. | 200 |
Una Bella HS |
Schuttert, Hendrik-Jan |
NED |
|
|
4 penalties 61.74 sec |
|
BAY 12y.M /Calvados/Libero H/KWPN/NED41948/ Handelshuis Schuttert |
|
31. | 193 |
Dallas du Domaine Z |
Heijdens, Wesley |
NED |
|
|
4 penalties 64.11 sec |
|
CHEST 9y.M /Darco/Calido I/102UD96/ Stal Heijdens BV |
|
32. | 211 |
Billy Buttercup |
Gulliksen, Victoria |
NOR |
|
|
4 penalties 64.84 sec |
|
BAY 11y.M /GBR42051/ Stall Gullik AS |
|
33. | 4 |
Dream Of India Greenfield |
Devos, Pieter |
BEL |
|
|
4 penalties 65.04 sec |
|
BAY 10y.G /Gem Of India/Night And Day/BWP/102RU31/ Jean Pierre Stampaert |
|
34. | 236 |
Wavantos vd Renvillehoeve |
Wasilewski, Lukasz |
POL |
|
|
4 penalties 65.25 sec |
|
BAY 10y.W /Lux/Wellington/KWPN/102MZ43/ Lukasz Wasilewski & Bogna Sasiadek |
|
35. | 61 |
Valerie F.S. |
Jensen, Jessica Vinther |
DEN |
|
|
4 penalties 65.47 sec |
|
CHEST 11y.M /Indoctro/Ahorn/KWPN/SUI40463/ Henny Jensen |
|
36. | 182 |
Quidich de la Chavee |
Garofalo, Antonio Maria |
ITA |
|
|
4 penalties 65.52 sec |
|
CHEST 9y.S /President/Apache d'Adriers/SF/102NI37/ Bagni, Salvatore |
|
37. | 18 |
Ronaldo |
Ribas, Carlos |
BRA |
|
|
4 penalties 65.78 sec |
|
BAY 15y.G /Ahorn/Stuyvesant/KWPN/GBR13357/ Roberto Villa Real Jr & Carlos Riba |
|
38. | 131 |
Pepyt des Elfs |
Cottard, Grégory |
FRA |
|
|
4 penalties 66.26 sec |
|
BAY 10y.M /Landsturm/Quappa/SF/ Grégory Cottard |
|
39. | 80 |
Zamiro |
Lund, Tina |
DEN |
|
|
4 penalties 67.21 sec |
|
BAY 17y.M /A'Khan Z/Ramiro Z/DWB/DEN02943/ Lund Family |
|
40. | 218 |
Dimaro V.d.Looise Heide |
Kingsrod, Dag Ove |
NOR |
|
|
4 penalties 69.17 sec |
|
BAY 10y.G /Kashmir Van Schuttershof/Flamenco Desemilly/BWP/103FS38/ Kingsr°d Trad |
|
41. | 253 |
Click And Cash |
Arvidsson, Niklas |
SWE |
|
|
4 penalties 69.28 sec |
|
DBAY 10y.S /Cashandcarry/Capitol I/HOLST/102OQ92/ Lene Nissen Lembke |
|
42. | 126 |
Looping d'Elle |
Azzolino, Aymeric |
FRA |
|
|
4 penalties 69.53 sec |
|
BAY 14y.S /Carthago/Jalisco B/SF/FRA40303/ G.A.E.C. Azzolino |
|
43. | 209 |
Cassiopeia |
Endresen, Stein |
NOR |
|
|
4 penalties 69.79 sec |
|
GREY 12y.M /Cellestial/Godavari xx/MECKL/102MU82/ Göwe, Arno |
|
44. | 140 |
Touchable |
Drea, Jesse |
GBR |
|
|
4 penalties 69.91 sec |
|
CHEST 12y.M /Touchdown/Irco Mena/ISH/IRL40809/ Miss L Humphries |
|
45. | 154 |
Balermo |
Pollmann-Schweckhorst, Alois |
GER |
|
|
4 penalties 71.11 sec |
|
CHEST 9y.S /Baloubet du Rouet/Silvio I/OLDBG/102SR56/ Lutte, Karsten |
|
46. | 248 |
Alessa Z |
Stampfli, Emilie |
SUI |
|
|
4 penalties 71.24 sec |
|
BAY 10y.M /Acord II/Calvaro Z/ZANG/102WW31/ Stampfli Emilie |
|
47. | 37 |
Diamond 4 Ever |
Ernst, Camilla |
DEN |
|
|
4 penalties 72.56 sec |
|
DBAY 10y.G /Diamant de Semilly/Lagano/DWB/103CV52/ Carl Johan Krabbe |
|
48. | 128 |
Amadeus Z |
Boudant, François Xavier |
FRA |
|
|
4 penalties 73.51 sec |
|
GREY 12y.S /Artos/ZANG/102PT30/ Monsieur Guy Schumacher |
|
49. | 216 |
Quartel du Mazes |
Hansen, Tony Andre |
NOR |
|
|
4 penalties 73.99 sec |
|
BAY 12y.S /Mr Blue/Surcouf De Revel/SF/103AV56/ Stall Kubberoed |
|
50. | 232 |
El Camp |
Koza, Lukasz |
POL |
|
|
4 penalties 74.30 sec |
|
BAY 10y./Campari M/Elvis/102MH14/ Tadeusz Koza |
|
51. | 267 |
Midsummer |
Hultberg, Elin |
SWE |
|
|
4 penalties 74.53 sec |
|
BAY 12y.M /Cardento/Nurprimus/SWB/ Linell Göran |
|
52. | 48 |
Qualico du Bobois |
Haastrup, Rikke |
DEN |
|
|
5 penalties 75.55 sec |
|
BAY 9y.S /Burggraaf/Cook du Midour/SF/103EM31/ Rikke Haastrup & Birgit Dam |
|
53. | 110 |
Chopin van het Moleneind |
Velin, Thomas |
DEN |
|
|
5 penalties 76.90 sec |
|
BAY 11y.S /Quick Star/Darco/BWP/BEL41791/ van Dijck-Theeuwes-Roshoeve |
|
54. | 187 |
Candyman |
Previtali, Roberto |
ITA |
|
|
5 penalties 77.91 sec |
|
GREY 10y.G /Cashandcarry/Exorbitant XX/HOLST/102UO21 |
|
55. | 237 |
Duke of Carneval |
Zalewski, Radoslaw |
POL |
|
|
6 penalties 80.07 sec |
|
GREY 10y.G /Cardento/Carneval/BWP/NED41806/ Mr. Stanczak, Wlodzimierz |
|
56. | 221 |
CC Top |
Meland, Ole Kristoffer |
NOR |
|
|
7 penalties 84.08 sec |
|
CHEST 13y.G /Ladiesdream/Nimmerdor/NWB/NOR40129/ Torvald Meland |
|
57. | 17 |
Tilithyia |
Mazza De Benedicto, Camila |
BRA |
|
|
7 penalties 86.42 sec |
|
GREY 13y.M /Animo/Ahorn/KWPN/102YE47/ H. Jacobs |
|
58. | 229 |
Neuf Decoeur Tardonne |
Kawiak, Igor |
POL |
|
|
8 penalties 64.29 sec |
|
CHEST 12y.S /Apache d'Adriers/Tancarville/SF/FRA43467/ Monsieur Gilbert Galliot |
|
59. | 134 |
Cruise Control III |
Billington, Geoff |
GBR |
|
|
8 penalties 67.45 sec |
|
BAY 10y.G /Oklund/Glennridge/103PT17/ Miss Jemma Hartley |
|
60. | 206 |
Labors Wonderboy |
Vrieling, Jur |
NED |
|
|
8 penalties 68.15 sec |
|
BAY 10y.W /Indoctro/Burggraaf/KWPN/103GC20/ Dhr. J. Buikema |
|
61. | 161 |
Capone |
Lai, Jacqueline |
HKG |
|
|
8 penalties 70.18 sec |
|
BAY 14y.G /Cajus/Raffaelli Z/DWB/DEN02958/ Ng Ha Ping Ellen |
|
62. | 73 |
Indigo |
Langgaard, Ann |
DEN |
|
|
9 penalties 75.14 sec |
|
GREY 14y.S /Irco Mena/Alcatraz/SWB/ Ohlsson, Bengt |
|
63. | 148 |
Baquita |
Kreuzer, Andreas |
GER |
|
|
9 penalties 75.51 sec |
|
DCHST 12y.M /Baloubet du Rouet/Quito de Baussy/WESTF/GER43655/ BeckerJulia und Ot |
|
64. | 75 |
Camilla |
Lindenberg, Christoffer |
DEN |
|
|
9 penalties 76.66 sec |
|
GREY 12y.M /Caretino/Carthago/HOLST/102PT21/ SL-Design A/S |
|
65. | 239 |
Fleury d'Aveline CH |
Bussmann, Evelyne |
SUI |
|
|
9 penalties 77.35 sec |
|
CHEST 9y.M /For Pleasure/Drosselklang/103RK76/ Bussmann Annemarie |
|
66. | 16 |
Wilexo |
King, Katty |
BRA |
|
|
9 penalties 78.37 sec |
|
BAY 10y.G /Phin Phin/Calvados/KWPN/102UL74/ Carlos Ribas |
|
67. | 198 |
Wladimir S |
Roelofsen, Dominique |
NED |
|
|
12 penalties 68.87 sec |
|
DBAY 10y.G /Numero Uno/Cash/KWPN/102MF61/ Stal Roelofsen Raalte Bv |
|
68. | 159 |
Ramona de Flobecq |
Thieme, Andre |
GER |
|
|
12 penalties 69.28 sec |
|
BAY 8y.M /Ultimo van ter Moude/Umour du Fenaud/SF/103BQ89/ Thieme, Andre |
|
69. | 25 |
Gladice II |
Bigler, Erik |
DEN |
|
|
12 penalties 74.01 sec |
|
BLACK 12y.M /Graf Top/Drosselklang II/HANN/DEN40503/ Topsport |
|
70. | 152 |
Cosimax |
Naeve, Jörg |
GER |
|
|
20 penalties 89.66 sec |
|
GREY 9y./Caretino/Cantus/HOLST/103BA62/ Johannsen, Max-Hermann |
|
71. | 174 |
Loriot |
Mcauley, Mark |
IRL |
|
|
retired |
|
BAY 16y.G /Lavall I/Coriander/HOLST/SWE04735/ Luiz Felipe De Azevedo/Jumping Star |
|