Placed competitors |
|
1. | 386 |
Waomi |
Nusz, Meagan |
USA |
|
990.00 EUR |
0 penalties 40.80 sec |
|
bay 10y.M /Lupicor/Boreas/KWPN/102VI93/ Amalaya Investments |
jump-off |
|
2. | 339 |
VDL Groep Eureka |
Vleuten, Maikel van der |
NED |
|
600.00 EUR |
0 penalties 40.90 sec |
|
grey 9y.M /Chin Chin/Quidam de Revel/BWP/102ZV94/ H.A. van der Vleuten & Stoeteri |
jump-off |
|
3. | 307 |
Zagahorn |
Armstrong, Mark |
GBR |
|
450.00 EUR |
0 penalties 43.08 sec |
|
bay 9y.G /Matterhorn/Wolfgang/KWPN/102XN33/ Mrs S Welch |
jump-off |
|
4. | 331 |
Bernadien van Westuur |
Terceira, Jillian |
BER |
|
300.00 EUR |
0 penalties 43.10 sec |
|
bay 12y.M /Toulon/Wibramino/BWP/BEL40570/ T&L NV,Penelope Terceira,Jillian Te |
jump-off |
|
5. | 113 |
Ballerina Z |
Tacken, Emile |
NED |
|
180.00 EUR |
0 penalties 43.11 sec |
|
chest 10y.M /Balou Du Rouet Z/Hamlet/ZANG/103CY11/ Dhr. E. Tacken & Am Camp AB |
jump-off |
|
6. | 281 |
Liberty Antara |
Pol, Henk van de |
NED |
|
135.00 EUR |
0 penalties 43.97 sec |
|
bay 9y.M /Arpeggio/Phonix/WESTF/103HG44/ Dhr J. van Kempen & dhr. H. van Kem |
jump-off |
|
7. | 258 |
V |
Monahan-Prudent, Katie |
USA |
|
90.00 EUR |
0 penalties 45.50 sec |
|
bay 11y.G /Landstreicher/Lennard/KWPN/NOR40197/ Michael Smith |
jump-off |
|
8. | 405 |
Erenice Horta |
Tops-Alexander, Edwina |
AUS |
|
75.00 EUR |
3 penalties 54.80 sec |
|
grey 9y.M /Diamant De Semilly/Parco/BWP/103BD38/ Roshoeve NV-Stal Tops |
jump-off |
|
9. | 173 |
Tilithyia |
Mazza De Benedicto, Camila |
BRA |
|
60.00 EUR |
4 penalties 43.75 sec |
|
grey 13y.M /Animo/Ahorn/KWPN/102YE47/ H. Jacobs |
jump-off |
|
10. | 150 |
Caballero 84 |
Thornton, Alexandra |
GBR |
|
60.00 EUR |
4 penalties 45.06 sec |
|
bay 11y.G /Chambertin/Carpaccio/HOLST/GER46081/ Dunwalke Limited,Dunwalke LLC,Top |
jump-off |
|
11. | 57 |
All In The Game |
Brouwer, Roosje |
NED |
|
30.00 EUR |
4 penalties 45.50 sec |
|
dbay 8y.G /Aachen/Indoctro/KWPN/103GB56/ Stal Thijssen BV |
jump-off |
|
12. | 310 |
T-Sellie 15 |
Lammers, Joy |
NED |
|
30.00 EUR |
4 penalties 47.03 sec |
|
bay 13y.M /Namelus R/Coriander/KWPN/NED07708/ Stal Roelofs |
jump-off |
|
Other, non-placed competitors |
|
13. | 189 |
Cabras |
Goldstein-Engle, Margie |
USA |
|
|
8 penalties 42.65 sec |
|
chest 9y.M /Colman/Contender/HOLST/103BJ73/ Elm Rock Llc |
jump-off |
|
14. | 143 |
VDL Groep Courage |
Asten, Leopold van |
NED |
|
|
8 penalties 43.64 sec |
|
bay 11y.M /Cumano Bd/Grandeur/BWP/NED41580/ Stoeterij Duyselshof |
jump-off |
|
15. | 154 |
Tintero |
Rozier, Thierry |
FRA |
|
|
not begun |
|
grey 14y.G /Mr Blue/Cash/BWP/MEX01890/ Federico Fernandez |
jump-off |
|
15. | 419 |
Lenardo der Kleine |
Hutton, Samuel |
GBR |
|
|
not begun |
|
chest 11y.G /Lenardo/Fabelhaft/WESTF/103AN05/ Rune Nensén |
jump-off |
|
15. | 432 |
Castillio |
Olsson, Sanna |
SWE |
|
|
not begun |
|
grey 12y.G /Camaro M/Ragtime Band xx/SWE40383/ Gunilla Olsson |
jump-off |
|
15. | 10 |
Cantaro 32 |
Al Thani, Sheikh Ali bin Khalid |
QAT |
|
|
not begun |
|
grey 13y.G /Corrado I/Libero/HOLST/GER41811/ Qatar Armed Forces |
jump-off |
|
19. | 67 |
Quite Special B Z |
de Rothschild, Edouard |
ISR |
|
|
1 penalty 73.39 sec |
|
bay 10y.G /Quasimodo Z/Gentleman/ZANG/NOR40389/ Smits Edwin + Oeuvray Smits Dehli |
round 1 |
|
20. | 314 |
Diego Forever |
Raaholt, Line |
NOR |
|
|
1 penalty 73.61 sec |
|
bay 10y.S /Hattrick/Yason/102NX42/ Mr Michael Whitaker |
round 1 |
|
21. | 126 |
Victor E |
Reid, Chloe |
USA |
|
|
4 penalties 67.70 sec |
|
dbay 11y.S /Indoctro/Nimmerdor/KWPN/NED41539/ Candy Tribble |
round 1 |
|
22. | 15 |
Vasco |
Prudent, Adam |
FRA |
|
|
4 penalties 67.82 sec |
|
bay 11y.G /Andiamo/Clinton/KWPN/102XP04/ del Signore Michol |
round 1 |
|
23. | 291 |
Dakota |
Johnson, Paige |
USA |
|
|
4 penalties 68.46 sec |
|
bay 10y.M /Calvados Ex Sable Rose/Cash/BWP/BEL42883/ Salamander Farm |
round 1 |
|
24. | 1 |
Wladimir S |
Roelofsen, Dominique |
NED |
|
|
4 penalties 70.77 sec |
|
dbay 10y.G /Numero Uno/Cash/KWPN/102MF61/ Stal Roelofsen Raalte Bv |
round 1 |
|
25. | 210 |
Galisco van Paemel |
Vrins, Nick |
BEL |
|
|
4 penalties 72.30 sec |
|
grey 7y.S /Cicero/Feinschmitt I V D Richter/BWP/103EY70/ Roshoeve & Eyckmans |
round 1 |
|
26. | 199 |
VDL Groep Zapfier |
Asten, Mathijs van |
NED |
|
|
5 penalties 73.50 sec |
|
grey 9y.S /Colman/Lux/KWPN/102RY28/ Stoeterij Duyselshof |
round 1 |
|
26. | 267 |
Zahra II |
Fisher, James |
GBR |
|
|
5 penalties 73.50 sec |
|
bay 9y.M /Kashmir Van Schuttershof/Furore/KWPN/103SJ05/ Mr Keith Fisher |
round 1 |
|
28. | 241 |
Lapacco |
Newlands, Wesley |
CAN |
|
|
5 penalties 73.51 sec |
|
bay 14y.G /Lavaletto/Grundyman/HOLST/GBR40233/ Weslands Farm |
round 1 |
|
29. | 335 |
Suma's Zorro |
El Dahan, Sameh |
EGY |
|
|
8 penalties 68.90 sec |
|
chest 9y.M /Ard VDL Douglas/ISH/102NF64/ Joanne Sloan-Allen |
round 1 |
|
30. | 304 |
Z Acodate DDL |
Fervers, Fritz |
GER |
|
|
8 penalties 69.67 sec |
|
bay 9y.M /Acord II/Aldatus/KWPN/103FV70/ Mielnik,Patrick |
round 1 |
|
31. | 424 |
Billy Balou |
Funnell, William |
GBR |
|
|
8 penalties 70.65 sec |
|
bay 8y.G /Cevin Z/Vechta/AES/103IY36/ Mrs Carol Toliver |
round 1 |
|
32. | 81 |
AD Babouche |
Onassis de Miranda, Athina |
GRE |
|
|
8 penalties 71.75 sec |
|
chest 13y.G /Baloubet du Rouet/Aldato/BWP/BEL12248/ Dhr. A. De Miranda & Victory |
round 1 |
|
33. | 187 |
Unex Valente |
Gredley, Tim |
GBR |
|
|
10 penalties 78.20 sec |
|
bay 11y.G /Gentleman/Sit This One Out/KWPN/GBR40900/ Unex Competition Yard Ltd |
round 1 |
|
34. | 172 |
Zomerfee van de Broekkant |
Vleuten, Eric van der |
NED |
|
|
12 penalties 70.55 sec |
|
bay 9y.M /Oklund/Concorde/KWPN/103AT69/ I. Lamers |
round 1 |
|
35. | 90 |
Caballero 80 |
Martinsen, Emilie |
DEN |
|
|
13 penalties 90.36 sec |
|
grey 13y.S /Champion Du Lys/Acord II/WESTF/GER40464/ Emilie Martinsen |
round 1 |
|
36. | 361 |
Fiego van de Zonneweide |
de Gunzburg, Laura Sarah |
FRA |
|
|
18 penalties 93.08 sec |
|
bay 8y.G /Quidam de Revel Sf/Darco/BWP/103JC20/ Nathalie de Gunzburg |
round 1 |
|
37. | 71 |
Sherman Sitte |
Straten-Marie, Cindy van der |
BEL |
|
|
eliminated |
|
bay 11y.S /Kannan/Darco/SBS/102OA86/ Vanderstraten Cindy |
round 1 |
|
37. | 97 |
Grupo Prom Challange Z |
Hernandez Ortega, Jose Alfredo |
ESA |
|
|
eliminated |
|
grey 11y.G /Calvino Z/Cash/ZANG/102WS83/ Jose Alfredo Hernandez Ortega |
round 1 |
|