Placed competitors |
|
1. | 339 |
VDL Groep Eureka |
Vleuten, Maikel van der |
NED |
|
8250.00 EUR |
0 penalties 39.50 sec |
|
grey 9y.M /Chin Chin/Quidam de Revel/BWP/102ZV94/ H.A. van der Vleuten & Stoeteri |
jump-off |
|
2. | 190 |
Royce |
Goldstein-Engle, Margie |
USA |
|
5000.00 EUR |
0 penalties 40.16 sec |
|
bay 9y.S /Cafe au lait/Grandilot/OLDBG/102SR44/ Elm Rock Partners,Llc |
jump-off |
|
3. | 354 |
Carlos V.H.P.Z |
Dello Joio, Nicholas |
USA |
|
3750.00 EUR |
0 penalties 41.03 sec |
|
bay 11y.G /Chellano Z/Voltaire/ZANG/BEL41129/ EM Horses |
jump-off |
|
4. | 103 |
Ude |
Ribas, Carlos |
BRA |
|
2500.00 EUR |
0 penalties 41.71 sec |
|
dbay 12y.G /Nairobi/Goeverneur/KWPN/NED42496/ Mr Robert Smith & Miss Shelley Redb |
jump-off |
|
5. | 385 |
Vesuvius |
Nusz, Meagan |
USA |
|
1500.00 EUR |
0 penalties 42.13 sec |
|
bay 11y.G /Numero Uno/Expert/KWPN/NED42352/ Amalaya Investments |
jump-off |
|
6. | 307 |
Zagahorn |
Armstrong, Mark |
GBR |
|
1125.00 EUR |
0 penalties 42.57 sec |
|
bay 9y.G /Matterhorn/Wolfgang/KWPN/102XN33/ Mrs S Welch |
jump-off |
|
7. | 187 |
Unex Valente |
Gredley, Tim |
GBR |
|
750.00 EUR |
0 penalties 42.78 sec |
|
bay 11y.G /Gentleman/Sit This One Out/KWPN/GBR40900/ Unex Competition Yard Ltd |
jump-off |
|
8. | 283 |
Zidane |
Pol, Henk van de |
NED |
|
625.00 EUR |
0 penalties 42.87 sec |
|
chest 9y.G /Guidam/Ircolando/KWPN/103DK80/ FPH Stables |
jump-off |
|
9. | 304 |
Z Acodate DDL |
Fervers, Fritz |
GER |
|
500.00 EUR |
0 penalties 43.20 sec |
|
bay 9y.M /Acord II/Aldatus/KWPN/103FV70/ Mielnik,Patrick |
jump-off |
|
10. | 335 |
Suma's Zorro |
El Dahan, Sameh |
EGY |
|
500.00 EUR |
0 penalties 44.20 sec |
|
chest 9y.M /Ard VDL Douglas/ISH/102NF64/ Joanne Sloan-Allen |
jump-off |
|
11. | 90 |
Caballero 80 |
Martinsen, Emilie |
DEN |
|
250.00 EUR |
0 penalties 48.45 sec |
|
grey 13y.S /Champion Du Lys/Acord II/WESTF/GER40464/ Emilie Martinsen |
jump-off |
|
12. | 343 |
Osiris |
Paternoster, Gemma |
GBR |
|
250.00 EUR |
0 penalties 48.67 sec |
|
bay 17y.G /Polydox/Lucky Boy/KWPN/GBR40239/ Gemma Paternoster & Julia Harrison- |
jump-off |
|
13. | 258 |
V |
Monahan-Prudent, Katie |
USA |
|
100.00 EUR |
4 penalties 40.80 sec |
|
bay 11y.G /Landstreicher/Lennard/KWPN/NOR40197/ Michael Smith |
jump-off |
|
Other, non-placed competitors |
|
14. | 15 |
Vasco |
Prudent, Adam |
FRA |
|
|
4 penalties 42.78 sec |
|
bay 11y.G /andiamo/clinton/KWPN/102XP04/ del Signore Michol |
jump-off |
|
15. | 432 |
Castillio |
Olsson, Sanna |
SWE |
|
|
4 penalties 44.40 sec |
|
grey 12y.G /Camaro M/Ragtime Band xx/SWE40383/ Gunilla Olsson |
jump-off |
|
16. | 97 |
Grupo Prom Challange Z |
Hernandez Ortega, Jose Alfredo |
ESA |
|
|
6 penalties 51.75 sec |
|
grey 11y.G /Calvino Z/Cash/ZANG/102WS83/ Jose Alfredo Hernandez Ortega |
jump-off |
|
17. | 154 |
Tintero |
Rozier, Thierry |
FRA |
|
|
8 penalties 40.60 sec |
|
grey 14y.G /Mr Blue/Cash/BWP/MEX01890/ Federico Fernandez |
jump-off |
|
18. | 310 |
T-Sellie 15 |
Lammers, Joy |
NED |
|
|
8 penalties 45.40 sec |
|
bay 13y.M /Namelus R/Coriander/KWPN/NED07708/ Stal Roelofs |
jump-off |
|
19. | 199 |
VDL Groep Zapfier |
Asten, Mathijs van |
NED |
|
|
retired |
|
grey 9y.S /Colman/Lux/KWPN/102RY28/ Stoeterij Duyselshof |
jump-off |
|
20. | 70 |
Fa Belle van'T Roosakker |
Straten-Marie, Cindy van der |
BEL |
|
|
4 penalties 69.89 sec |
|
grey 8y.M /Berlin(ex Caspar)/Quidam De Revel/BWP/103WO62/ Cindy Van der Straten - |
round 1 |
|
21. | 51 |
AD Vangelys |
Abreu Bernardes, Flavio |
BRA |
|
|
4 penalties 71.22 sec |
|
chest 8y.G /Rock du Val Tibermont/Ksar-Sitte/SBS/103BA02/ Flavio Abreu Bernardes |
round 1 |
|
22. | 331 |
Bernadien van Westuur |
Terceira, Jillian |
BER |
|
|
4 penalties 71.32 sec |
|
bay 12y.M /Toulon/Wibramino/BWP/BEL40570/ T&L NV,Penelope Terceira,Jillian Te |
round 1 |
|
23. | 137 |
Cezanne |
Bahamdan, Kamal |
KSA |
|
|
4 penalties 71.53 sec |
|
grey 13y.G /Calido I/Corofino I/HOLST/GER41939/ Saudi Equestrian |
round 1 |
|
23. | 10 |
Cantaro 32 |
Al Thani, Sheikh Ali bin Khalid |
QAT |
|
|
4 penalties 71.53 sec |
|
grey 13y.G /Corrado I/Libero/HOLST/GER41811/ Qatar Armed Forces |
round 1 |
|
25. | 267 |
Zahra II |
Fisher, James |
GBR |
|
|
4 penalties 71.76 sec |
|
bay 9y.M /Kashmir Van Schuttershof/Furore/KWPN/103SJ05/ Mr Keith Fisher |
round 1 |
|
26. | 419 |
Lenardo der Kleine |
Hutton, Samuel |
GBR |
|
|
4 penalties 72.08 sec |
|
chest 11y.G /Lenardo/Fabelhaft/WESTF/103AN05/ Rune Nensén |
round 1 |
|
27. | 57 |
All In The Game |
Brouwer, Roosje |
NED |
|
|
4 penalties 73.18 sec |
|
dbay 8y.G /Aachen/Indoctro/KWPN/103GB56/ Stal Thijssen BV |
round 1 |
|
28. | 240 |
AD Amigo B |
Miranda, Alvaro de |
BRA |
|
|
4 penalties 73.50 sec |
|
bay 8y.S /Tadmus/Heartbreaker/KWPN/103AX27/ A.De Miranda & Victory Equestrian S |
round 1 |
|
29. | 405 |
Erenice Horta |
Tops-Alexander, Edwina |
AUS |
|
|
4 penalties 74.06 sec |
|
grey 9y.M /Diamant De Semilly/Parco/BWP/103BD38/ Roshoeve NV-Stal Tops |
round 1 |
|
30. | 113 |
Ballerina Z |
Tacken, Emile |
NED |
|
|
4 penalties 74.18 sec |
|
chest 10y.M /Balou Du Rouet Z/Hamlet/ZANG/103CY11/ Dhr. E. Tacken & Am Camp AB |
round 1 |
|
31. | 81 |
AD Babouche |
Onassis de Miranda, Athina |
GRE |
|
|
4 penalties 74.48 sec |
|
chest 13y.G /Baloubet du Rouet/Aldato/BWP/BEL12248/ Dhr. A. De Miranda & Victory |
round 1 |
|
32. | 425 |
Billy Congo |
Funnell, William |
GBR |
|
|
4 penalties 74.83 sec |
|
bay 12y.S /Vechta/Animo Elite/AES/GBR40158/ Mr W Funnell & Mr D Barnwell |
round 1 |
|
33. | 291 |
Dakota |
Johnson, Paige |
USA |
|
|
4 penalties 76.04 sec |
|
bay 10y.M /Calvados Ex Sable Rose/Cash/BWP/BEL42883/ Salamander Farm |
round 1 |
|
34. | 42 |
Chaccomo |
Basel, Cagri |
TUR |
|
|
5 penalties 77.14 sec |
|
bay 8y.G /Chacco-Blue/Contender/OS/103NO01/ Haregabgaard |
round 1 |
|
35. | 1 |
Wladimir S |
Roelofsen, Dominique |
NED |
|
|
5 penalties 77.45 sec |
|
dbay 10y.G /Numero Uno/Cash/KWPN/102MF61/ Stal Roelofsen Raalte Bv |
round 1 |
|
36. | 241 |
Lapacco |
Newlands, Wesley |
CAN |
|
|
5 penalties 77.46 sec |
|
bay 14y.G /Lavaletto/Grundyman/HOLST/GBR40233/ Weslands Farm |
round 1 |
|
37. | 126 |
Victor E |
Reid, Chloe |
USA |
|
|
8 penalties 74.93 sec |
|
dbay 11y.S /Indoctro/Nimmerdor/KWPN/NED41539/ Candy Tribble |
round 1 |
|
38. | 172 |
Zomerfee van de Broekkant |
Vleuten, Eric van der |
NED |
|
|
8 penalties 75.14 sec |
|
bay 9y.M /Oklund/Concorde/KWPN/103AT69/ I. Lamers |
round 1 |
|
39. | 210 |
Galisco van Paemel |
Vrins, Nick |
BEL |
|
|
8 penalties 76.67 sec |
|
grey 7y.S /Cicero/Feinschmitt I V D Richter/BWP/103EY70/ Roshoeve & Eyckmans |
round 1 |
|
39. | 73 |
VDL Groep Zidane |
Payne, James |
GBR |
|
|
8 penalties 76.67 sec |
|
dbay 9y.G /Heartbreaker/Calando I/KWPN/103GG67/ Stoeterij Duyselshof |
round 1 |
|
41. | 421 |
Cincinatti la Silla |
de Martini, Leah |
USA |
|
|
9 penalties 77.11 sec |
|
bay 12y.M /Carry/Acrobat II/HOLST/MEX40138/ Elm Rock Llc |
round 1 |
|
42. | 173 |
Tilithyia |
Mazza De Benedicto, Camila |
BRA |
|
|
12 penalties 70.65 sec |
|
grey 13y.M /Animo/Ahorn/KWPN/102YE47/ H. Jacobs |
round 1 |
|
43. | 223 |
Cosma 20 |
Mc Ardle, Abigail |
USA |
|
|
12 penalties 72.42 sec |
|
dchst 10y.M /Couleur Rubin/Stakkato/HANN/102RV57/ David Mc Ardle |
round 1 |
|
44. | 143 |
VDL Groep Courage |
Asten, Leopold van |
NED |
|
|
12 penalties 73.74 sec |
|
bay 11y.M /Cumano Bd/Grandeur/BWP/NED41580/ Stoeterij Duyselshof |
round 1 |
|
45. | 269 |
Sidoline van de Centaur |
Al Marri, Abdul Rahman Mohammed |
QAT |
|
|
12 penalties 76.46 sec |
|
dbay 11y.M /Heartbreaker/Vondel van het Hendrixhof/SBS/102MX21/ Qatar Armed Force |
round 1 |
|
46. | 361 |
Fiego van de Zonneweide |
de Gunzburg, Laura Sarah |
FRA |
|
|
14 penalties 99.86 sec |
|
bay 8y.G /Quidam de Revel Sf/Darco/BWP/103JC20/ Nathalie de Gunzburg |
round 1 |
|
47. | 87 |
Diablo |
Houtackers, Yves |
NED |
|
|
21 penalties 78.23 sec |
|
bay 12y.G /Darco/Pilot/NED40572/ Mario Deslauriers |
round 1 |
|
48. | 314 |
Diego Forever |
Raaholt, Line |
NOR |
|
|
retired |
|
bay 10y.S /Hattrick/Yason/102NX42/ Mr Michael Whitaker |
round 1 |
|
48. | 151 |
Quiletta du Domaine |
Thornton, Alexandra |
GBR |
|
|
retired |
|
dbay 12y.M /Quick Star/Caletto I/ZANG/GER44706/ Dunwalke LTD |
round 1 |
|