Placed competitors |
|
1. | 201 |
Electra S |
Gomes, João Pedro |
POR |
|
7920.00 EUR |
0 penalties 51.19 sec |
|
chest 10y.M /Concreto/Acord II/BWP/103DA19/ Marc Van Dijck |
jump-off |
|
2. | 183 |
Wimpel van de Padenborrre |
Salguero Rebolledo, Alfonso |
ESP |
|
4800.00 EUR |
4 penalties 42.05 sec |
|
bay 15y.S /Baloubet du Rouet/ESP03784/ Esuardo Ramon Macias Santana |
jump-off |
|
3. | 152 |
Deva |
Fernandez Gil Fournier, Luis |
ESP |
|
3600.00 EUR |
4 penalties 42.38 sec |
|
chest 9y.M /Carpaccio/103QX74/ Ministerio de Defensa |
jump-off |
|
4. | 121 |
Vedor |
Hargreaves, Julia |
AUS |
|
2400.00 EUR |
1 penalty 80.06 sec |
|
bay 12y.G /Indoctro/Fedor/KWPN/NED40971/ J Hargreaves,A&L Hargreaves & K.Har |
round 1 |
|
5. | 148 |
Azellay |
Calvo Jimenez, Carlos |
ESP |
|
1440.00 EUR |
1 penalty 80.94 sec |
|
grey 9y.S /Furioso II/103GF86/ Pablo Dominguez |
round 1 |
|
6. | 144 |
Matyss de L' Aubree |
Buti Lopez, Cristina |
ESP |
|
1080.00 EUR |
4 penalties 73.84 sec |
|
chest 14y.M /Experio/Grand d'Escla/SF/FRA41201/ Mª Dolores Lopez Tomas |
round 1 |
|
7. | 186 |
Oxana de la Chavee |
Tamames Yraola, Adolfo |
ESP |
|
720.00 EUR |
4 penalties 73.91 sec |
|
chest 12y.M /Fidji du Fleury/102XW77/ Adolfo Tamames |
round 1 |
|
8. | 139 |
Zando |
Alvarez-Buylla Rodriguez, Migue |
ESP |
|
600.00 EUR |
4 penalties 74.16 sec |
|
bay 10y.G /Kojac/Numero Uno/KWPN/102UF26/ Maria Masaveu Herrero |
round 1 |
|
9. | 203 |
Wannahave |
Mascarenhas de Lemos, Alexandre |
POR |
|
480.00 EUR |
4 penalties 74.28 sec |
|
bay 11y.G /Numero Uno/Voltaire/KWPN/102UT53/ Ana Maria Caeiro |
round 1 |
|
10. | 128 |
Gines van de Klunderd |
Kenis, Pieter |
BEL |
|
480.00 EUR |
4 penalties 74.65 sec |
|
bay 8y.M /Chatman/Randel Z/BWP/103SF34/ Pieter Kenis |
round 1 |
|
11. | 177 |
Cerano von Hof CH |
Ortega Perez, Marta |
ESP |
|
240.00 EUR |
4 penalties 76.10 sec |
|
bay 14y.G /Cernunnsus von Hof/CH/SUI09828/ Marta Ortega Perez |
round 1 |
|
12. | 221 |
Christine |
Ziegler, Caitlin |
USA |
|
240.00 EUR |
4 penalties 76.25 sec |
|
grey 10y.M /Cassini I Hlp/Unknown/103DG86/ Artisan Farms,Llc |
round 1 |
|
Other, non-placed competitors |
|
13. | 213 |
Big Smile |
Anthony, Carly |
USA |
|
|
4 penalties 76.49 sec |
|
grey 8y.M /Cartano/Hors de La Loi II/103PP60/ Artisan Farm & Torrey Pines Stable |
round 1 |
|
14. | 175 |
Galiant Vds |
Nieves Zorrilla, Primitivo |
ESP |
|
|
4 penalties 76.56 sec |
|
bay 8y.G /Baloubet du Roquet/104DO16/ Horse P. Nieve S.L.,Economic Tools, |
round 1 |
|
14. | 182 |
Pink |
Riva Francos, Juan |
ESP |
|
|
4 penalties 76.56 sec |
|
bay 11y.M /Mr Blue (nl) Kwpn/SF/102XE84/ Monsieur François PELAMATTI |
round 1 |
|
16. | 188 |
Java d'Avril |
Uson Olaso, David |
ESP |
|
|
4 penalties 76.72 sec |
|
chest 17y.M /Allegreto/Narcos II/SF/FRA11543/ Yeguada Cortijo de Torres Sl |
round 1 |
|
17. | 132 |
AD Clearway II |
Andrade Costa, Pedro de |
BRA |
|
|
5 penalties 78.24 sec |
|
bay 9y.M /Clearway/Contago/HOLST/103JC10/ A.Onassis de Miranda & Victory Eque |
round 1 |
|
18. | 194 |
Vatson Sitte |
Navet, Jerome |
FRA |
|
|
5 penalties 78.55 sec |
|
bay 9y.S /Cardento/Chellano Z/SBS/103JX27/ Ecurie Sens O Riel |
round 1 |
|
19. | 141 |
Tarpan |
Barcelo, Paloma |
ESP |
|
|
5 penalties 79.37 sec |
|
black 14y.G /Oklund/Matcho/KWPN/102PR61/ Straumann,Thomas |
round 1 |
|
20. | 145 |
Cybelle 7 |
Caba, Francisco |
ESP |
|
|
8 penalties 71.64 sec |
|
bay 10y.M /Contendro I/Profit/HANN/103EN63/ Baum,Holger |
round 1 |
|
21. | 199 |
Bo du Rouet Z |
Moody, Tania |
GBR |
|
|
8 penalties 73.50 sec |
|
bay 11y.M /Balou De Rouet Z/Ekstein/ZANG/103FD39/ R.Poels |
round 1 |
|
22. | 204 |
Zidane |
Moura, Bernardo |
POR |
|
|
8 penalties 74.13 sec |
|
bay 10y.G /Diamant de Semilly/102RE28/ Antonio Seabra |
round 1 |
|
23. | 142 |
Kartoon de L Elfe |
Bartolome Redondo, Marta |
ESP |
|
|
8 penalties 76.12 sec |
|
bay 16y.G /Pacha Des Sevres/103UZ99/ Mª Cintia Redondo Garcia |
round 1 |
|
24. | 187 |
Freak Out |
Trapote, Armando |
ESP |
|
|
8 penalties 76.42 sec |
|
chest 9y.S /Cartoon/104FJ48/ Armando Trapote Mariscal |
round 1 |
|
25. | 123 |
Blue Rinse |
Harvey, Georgina |
AUS |
|
|
8 penalties 76.57 sec |
|
roan 13y.G /Wikau/Cisco Crier/103CJ92/ Georgina Harvey |
round 1 |
|
26. | 184 |
Clear Concert |
Salom Abeldo, Sara |
ESP |
|
|
8 penalties 76.82 sec |
|
bay 10y.G /Clearway/103MU55/ Sara Salom Albeldo |
round 1 |
|
27. | 160 |
Bizzy Boy |
J.-Carmona Gonzalez, Palom |
ESP |
|
|
9 penalties 78.56 sec |
|
chest 13y.S /Darco/Bon Ami/BWP/ESP40441/ Masterpul S.L. |
round 1 |
|
28. | 157 |
Murat de Reve |
Golding, Natalia |
ESP |
|
|
12 penalties 73.91 sec |
|
bay 14y.G /Baloubet du Rouet Sf/FRA44272/ Yeguada Cortijo de Torres Sl |
round 1 |
|
29. | 216 |
Zafira |
Crown, Alexandra |
USA |
|
|
12 penalties 74.21 sec |
|
chest 10y.M /Nassau/Cappucino van Berkenbroek/KWPN/102VC28/ Alexandra Crown |
round 1 |
|
30. | 191 |
Ralphy Utopia de Ransbeck |
Laborde, Elodie |
FRA |
|
|
12 penalties 74.36 sec |
|
chest 13y.M /SBS/BEL42229/ Jill Monfort |
round 1 |
|
31. | 159 |
Rasta d'Auge |
Gredilla Pereda, Alfonso |
ESP |
|
|
12 penalties 75.17 sec |
|
chest 9y.G /Hello Pierville/103QP27/ Alfonso Gredilla Bastos |
round 1 |
|
32. | 129 |
Gomes de Wiqui |
Philips, Ignace |
BEL |
|
|
12 penalties 76.54 sec |
|
bay 8y.G /Canturo/Nabab de Reve/104FR19/ Alstar- Allevamento Guldenboom |
round 1 |
|
33. | 179 |
Sandocan |
Ravelo Acosta, Rolando |
ESP |
|
|
13 penalties 79.26 sec |
|
bay 10y.S /104IN14/ Esp |
round 1 |
|
34. | 208 |
Sjoeke |
Al Qahtani, Awad |
QAT |
|
|
16 penalties 76.44 sec |
|
bay 15y.M /Calvados/Voltaire/KWPN/SWE05011/ Qatar Equestrian Federation |
round 1 |
|
35. | 226 |
Cupido Z |
Straumann, Flaminia |
SUI |
|
|
16 penalties 77.38 sec |
|
bay 10y.G /Caridor/Lord Z/ZANG/102TG85/ Straumann Flaminia |
round 1 |
|
36. | 210 |
Dollar van de Zuuthoeve |
Al Thani, Mohammad Bin Nasser |
QAT |
|
|
17 penalties 79.07 sec |
|
chest 11y.S /Heartbreaker/Darco/BWP/102VN51/ Theo,Sarah |
round 1 |
|
37. | 222 |
G And C Blue |
Arroyo, Gustavo |
VEN |
|
|
17 penalties 95.10 sec |
|
bay 11y.G /Mr. Blue/Bigtime/103KE85/ Gustavo Mirabal |
round 1 |
|
38. | 169 |
Lalbatros de Cartigny |
Martinez Sanchez, Ainhize |
ESP |
|
|
19 penalties 89.75 sec |
|
bay 15y.G /Germino d'Elle/SF/FRA43821/ Tatiana Sanchez Prego |
round 1 |
|
39. | 168 |
Caspar II |
Martinez de Vallejo, Ana |
ESP |
|
|
21 penalties 97.61 sec |
|
grey 10y.G /Clearway/Calido I/HOLST/103PT52/ Joaquin Tinao Perez Miravete |
round 1 |
|
40. | 156 |
Bamba |
Figueroa Marquez, Ines |
ESP |
|
|
25 penalties 80.99 sec |
|
chest 9y.M /103ZC20/ Rio Real Inmuebles Sl.L |
round 1 |
|
41. | 131 |
Wot Shot |
van der Straten, Laurent |
BEL |
|
|
eliminated |
|
bay 11y.M /Numero Uno/Goodwill/KWPN/103IH33/ C.M.van Rooij & L.Kuijpers |
round 1 |
|
41. | 149 |
Nivaquine d'As |
Diaz Vecino, José |
ESP |
|
|
eliminated |
|
chest 13y.M /Socrate de Chivre/SF/102PF83/ Jose Diaz Vecino |
round 1 |
|
43. | 137 |
Qrack de la Love |
Rosenzweig, Uri |
CHI |
|
|
retired |
|
bay 10y.G /l'Arc de Triomphe (de) Old/SF/103GO30/ Monsieur David Gratet |
round 1 |
|
43. | 138 |
Parcia del Masset |
Alvarez Galvez, Pilar |
ESP |
|
|
retired |
|
bay 14y.M /Pius Paccelli/Sassnitz/HANN/ESP41073/ Pedro Roquet Baucells |
round 1 |
|
43. | 161 |
R Mes de la Bar |
Jose Maria, Verdugo Velón |
ESP |
|
|
retired |
|
bay 9y.G /104IS15/ Lucia de Diego Juliana |
round 1 |
|
43. | 164 |
Jallucine de beaujeu |
Lopez d.H.d'Aubarede, Ignacio |
ESP |
|
|
retired |
|
chest 17y.M /Kaolin de Lyre/Il V./SF/FRA10589/ Ignacio Lopez del Hierro |
round 1 |
|