Placed competitors |
|
1. | 121 |
HH Copin van de Broy |
Judge, Quentin |
USA |
|
7920.00 EUR |
0 penalties 49.55 sec |
|
bay 12y.S /Darco/Brownboy/BWP/102OV98/ Double H Farm |
winning-round |
|
2. | 168 |
Darlon van Groenhove |
Rodriguez, Andres |
VEN |
|
4800.00 EUR |
0 penalties 51.67 sec |
|
grey 11y.G /Clinton/Heartbreaker/BWP/102XA79/ Andres Rodriguez |
winning-round |
|
3. | 114 |
Juvina |
Bloomberg, Georgina |
USA |
|
3600.00 EUR |
0 penalties 55.34 sec |
|
grey 13y.M /Cassini I/Grannus/AUT40753/ Gotham Enterprizes,Llc |
winning-round |
|
4. | 161 |
Quintera |
Thijssen, Leon |
NED |
|
2400.00 EUR |
4 penalties 49.30 sec |
|
bay 12y.M /Kannan KWPN/Quick Star SF/OS/POL40630/ Stal Thijssen |
winning-round |
|
5. | 75 |
Blue Boy V. Berkenbroeck |
Garcia, Juan Carlos |
ITA |
|
1440.00 EUR |
4 penalties 49.50 sec |
|
grey 13y.S /Poorboy/Latano/BWP/BEL41026/ Michel Spaas |
winning-round |
|
6. | 117 |
Chela LS |
Bond, Ashlee |
USA |
|
1080.00 EUR |
4 penalties 51.01 sec |
|
chest 10y.M /Chapultepec la Silla/Tlaloc la Silla/SLS/102TA72/ Little Valley Farm |
winning-round |
|
7. | 69 |
Catwalk Z |
Bucci, Piergiorgio |
ITA |
|
720.00 EUR |
4 penalties 51.93 sec |
|
chest 10y.G /Carthago Z/Quick Star/102NU89/ Stal Bucci B.V. |
winning-round |
|
8. | 104 |
Chase Manhatten |
Pellegrin-Etter, Marie |
SUI |
|
600.00 EUR |
4 penalties 52.71 sec |
|
grey 11y.G /Cornet Obolensky/Raphael/WESTF/103LW94/ Ecurie Galoubet |
winning-round |
|
9. | 151 |
Contadoor |
Kürten, Jessica |
IRL |
|
480.00 EUR |
4 penalties 53.66 sec |
|
grey 9y.G /Carving/Democraat/WESTF/103KU98/ Hüppe,Heinrich & Jestar Establishme |
winning-round |
|
10. | 133 |
Coriana van Klapscheut |
Cordon, Pilar Lucrecia |
ESP |
|
480.00 EUR |
4 penalties 55.28 sec |
|
chest 12y.M /Darco/Heartbreaker/BWP/102QC26/ Pilar Cordon Muro |
winning-round |
|
11. | 64 |
Van de Vivaldi |
Pinchen, Yasmin |
GBR |
|
240.00 EUR |
0 penalties 83.89 sec |
|
chest 11y.G /Vivaldi van de Kempel/Golden Joy J/BAY/102YS61/ Nancy Pinchen |
round 1 |
|
12. | 3 |
Whin Whin |
Biraben, Luis Pedro |
ARG |
|
240.00 EUR |
0 penalties 84.08 sec |
|
chest 11y.S /Chin Chin/Wolfgang/KWPN/102XB85/ Mrs Isabelle Webb |
round 1 |
|
13. | 105 |
Cordel |
Gisler, Claudia |
SUI |
|
75.00 EUR |
0 penalties 87.03 sec |
|
chest 10y.G /Catoki/Coriano/HOLST/102VV27/ Gisler Claudia |
round 1 |
|
14. | 78 |
Fixdesign Pop Lady d'Elle |
Martinengo Marquet, Giulia |
ITA |
|
75.00 EUR |
4 penalties 74.08 sec |
|
bay 11y.M /Quick Star/Jalisco B/SF/102SM96/ Sgh Srl |
round 1 |
|
15. | 45 |
Cayenne WZ |
Haßmann, Felix |
GER |
|
75.00 EUR |
4 penalties 78.79 sec |
|
grey 9y.S /Claudio/Ramirado/HOLST/103QW48/ Zipperle,Wolfgang |
round 1 |
|
Other, non-placed competitors |
|
16. | 143 |
Amemoi O Sandor |
Veniss, Pedro |
BRA |
|
|
4 penalties 79.11 sec |
|
chest 12y.G /Elan de la Cour SF/SF/102YO74/ Madame Maud Mazzocchi |
round 1 |
|
17. | 108 |
Lady Limbus |
Guerdat, Steve |
SUI |
|
|
4 penalties 81.24 sec |
|
bay 9y.M /Limbus/Aloube Z/HOLST/103IM13/ I.H.E. Intra Horse Establishment |
round 1 |
|
18. | 97 |
Siec Cosmos Wijngaardhoeve Z |
Al Emadi, Salman Mohammed A S |
QAT |
|
|
4 penalties 81.61 sec |
|
grey 12y.G /Chellano Z/Grandeur/ZANG/102OP82/ Qatar Armed Forces |
round 1 |
|
19. | 101 |
Viking D |
Al Ghazali, Nasser |
QAT |
|
|
4 penalties 82.46 sec |
|
chest 16y.G /Flamenco de Semilly/Feo/BWP/BEL11866/ Qatar Armed Forces |
round 1 |
|
20. | 141 |
Kingly du Reverdy |
Alves, Bernardo |
BRA |
|
|
4 penalties 82.76 sec |
|
dbay 16y.S /Adelfos/Quito de Baussy/SF/BEL12155/ Haras Joter |
round 1 |
|
21. | 112 |
Si Gracieuse Ardente |
Rutschi, Niklaus |
SUI |
|
|
4 penalties 83.40 sec |
|
chest 8y.M /Quidam de Revel/Flipper D'Elle/SF/103TH29/ di Gallo Christine |
round 1 |
|
22. | 33 |
Qoud'Coeur de la Loge |
Bost, Roger Yves |
FRA |
|
|
4 penalties 83.76 sec |
|
bay 10y.G /Ideal de la Loge SF/SF/102UI45/ Equiblue Et Bosty Jump |
round 1 |
|
23. | 66 |
Bintang II |
Renwick, Laura |
GBR |
|
|
4 penalties 84.78 sec |
|
bay 8y.G /Tangelo van de Zuuthoeve/Orlando/KWPN/103LL90/ Mr & Mrs Renwick |
round 1 |
|
24. | 127 |
Quilate del Duero |
Roquet Puignero, Laura |
ESP |
|
|
4 penalties 85.52 sec |
|
bay 10y.G /Ephebe For Ever/103KV59/ Laura Roquet Puignero |
round 1 |
|
25. | 110 |
Capuera II |
Peter-Steiner, Nadja |
SUI |
|
|
4 penalties 85.67 sec |
|
grey 11y.G /Come On/Baloubet du Rouet/OLDBG/102MN58/ Peter Hans O. |
round 1 |
|
26. | 38 |
Vagabond de la Pomme |
Leprevost, Penelope |
FRA |
|
|
4 penalties 86.61 sec |
|
bay 9y.G /Vigo D'Arsouilles/SBS/103IL63/ Madame Genevieve Megret |
round 1 |
|
27. | 137 |
Rackel Chavannaise |
Añon, Manuel |
ESP |
|
|
4 penalties 86.85 sec |
|
bay 13y.M /Voltaire/Papillon Rouge/SBS/BEL40628/ Añon Team Horses S.L. |
round 1 |
|
28. | 138 |
Bella Baloubet |
Graham, Amy |
AUS |
|
|
4 penalties 87.15 sec |
|
grey 13y.S /Baloubet Du Rouet/Landadel/HOLST/GBR40864/ Mark & Caroline Graham |
round 1 |
|
29. | 36 |
Ricore Courcelle |
de Ponnat, Aymeric |
FRA |
|
|
4 penalties 87.25 sec |
|
bay 9y.G /Quincy, Holst/SF/103GV57/ Monsieur Antoine BOURGEOIS |
round 1 |
|
30. | 21 |
Breemeersen Crescendo |
Brondeel, Donaat |
BEL |
|
|
5 penalties 89.66 sec |
|
bay 8y.G /HANN/103SC29/ Stoeterij De Breemeersen |
round 1 |
|
31. | 179 |
Matyss de L' Aubree |
Buti Lopez, Cristina |
ESP |
|
|
5 penalties 90.14 sec |
|
chest 14y.M /Experio/Grand D'Escla/SF/FRA41201/ M Dolores Lopez Tomas |
round 1 |
|
32. | 39 |
Qlassic Bois Margot |
Delestre, Simon |
FRA |
|
|
5 penalties 91.09 sec |
|
black 10y.S /L'arc de Triomphe/Galoubet A/SF/102ZZ81/ Haras du Bois Margot |
round 1 |
|
33. | 73 |
Loro Piana Acamar |
Ferrario, Massimiliano |
ITA |
|
|
5 penalties 91.47 sec |
|
bay 11y.G /Acobat I/Bayardo (II)/102PM43/ Az. Agr. Prato Rotondo di Ferrario |
round 1 |
|
34. | 71 |
For Passion |
Da Rios, Daniele Augusto |
ITA |
|
|
6 penalties 94.04 sec |
|
bay 9y.S /For Pleasure/Rio Branco/HANN/103SY85/ Russomando Corrado |
round 1 |
|
35. | 129 |
Abab van het Molenhof |
Alvarez Moya, Sergio |
ESP |
|
|
8 penalties 74.32 sec |
|
bay 14y.S /Nabab de Reve/Calypso I/BWP/NED40144/ Marta Ortega Perez |
round 1 |
|
36. | 120 |
Leap Of Joy |
Jacobs, Charlie |
USA |
|
|
8 penalties 76.88 sec |
|
dbay 13y.G /Lovari/Silbersee/GBR42126/ Deeridge Farms |
round 1 |
|
37. | 188 |
Monalisa LS |
Nuñez Riva, Santiago |
ESP |
|
|
8 penalties 81.22 sec |
|
chest 11y.M /Montebello la Silla/Grannus/SLS/MEX40447/ Top Stallions Company |
round 1 |
|
38. | 158 |
Callahan |
Alsharbatly, Abdullah |
KSA |
|
|
8 penalties 82.56 sec |
|
dbay 11y.S /Contendro/For Pleasure/HANN/103AP27/ Silest B.V. |
round 1 |
|
39. | 23 |
Stb Fleuri van de Koekelberg |
Demeersman, Dirk |
BEL |
|
|
8 penalties 82.90 sec |
|
grey 9y.M /Winningmood Van De Arenberg/Clinton/103IV37/ Luc Vermeir |
round 1 |
|
40. | 25 |
Loro Piana Andretti |
Le Jeune, Philippe |
BEL |
|
|
8 penalties 83.59 sec |
|
chest 12y.S /Acorado/Come on/HOLST/102MI46/ Susan Hayward |
round 1 |
|
41. | 28 |
Uletta van de Dwerse Hagen |
Spits, Patrick |
BEL |
|
|
8 penalties 83.71 sec |
|
bay 10y.M /Cento Lano/Thunder Van De Zuuthoeve/SBS/102VQ24/ De Dwerse Hagen Bvba |
round 1 |
|
42. | 82 |
Grand Balou 4 |
Gulliksen, Geir |
NOR |
|
|
8 penalties 84.12 sec |
|
chest 11y.G /Balou du Rouet/Grandeur/HESS/102OV16/ Carl Hanley Sporthorses GmbH & |
round 1 |
|
43. | 96 |
Utascha SFN |
Al Emadi, Khalid Mohammed A S |
QAT |
|
|
8 penalties 84.14 sec |
|
dbay 13y.M /Lux/Indoctro/KWPN/NED41074/ Qatar Armed Forces |
round 1 |
|
44. | 85 |
Clarkes Ferro |
Kingsroed, Dag Ove |
NOR |
|
|
8 penalties 84.19 sec |
|
bay 9y.G /S Creevagh Ferro ex Siebe/Diamonds Are Trumps/ISH/102WQ24/ Kingsroed Tr |
round 1 |
|
45. | 198 |
Deva |
Fernandez Gil Fournier, Luis |
ESP |
|
|
8 penalties 86.06 sec |
|
chest 9y.M /Carpaccio/103QX74/ Ministerio de Defensa |
round 1 |
|
46. | 51 |
Caroll |
Schepers, Gerrit |
GER |
|
|
8 penalties 86.26 sec |
|
bay 11y.G /Cardenio/Severus xx/BRAND/102ZH10/ Weisbauer,Gerhard & Renate |
round 1 |
|
47. | 88 |
Buckle Up |
Meland, Ole Kristoffer |
NOR |
|
|
9 penalties 88.60 sec |
|
dbay 8y.G /Colandro/Carentino/KWPN/103VY75/ Stall Storemark |
round 1 |
|
48. | 182 |
Azellay |
Calvo Jimenez, Carlos |
ESP |
|
|
9 penalties 88.96 sec |
|
grey 9y.S /Furioso II/103GF86/ Carlos Calvo Jimenez- Jose Bono Rod |
round 1 |
|
49. | 177 |
Forst van de Riloo |
Aresu Garcia Obregon, Carolina |
ESP |
|
|
9 penalties 89.17 sec |
|
bay 9y.G /Kashmir van Schuttershof/Andiamo/BWP/102WG90/ H.W.J. Willems |
round 1 |
|
50. | 150 |
Orient Express HDC |
Delaveau, Patrice |
FRA |
|
|
9 penalties 91.09 sec |
|
bay 12y.S /Quick Star SF/Le Tot de Semilly/SF/102QT10/ Haras Des Coudrettes |
round 1 |
|
51. | 48 |
Poggy |
Heyer, Joachim |
GER |
|
|
11 penalties 97.61 sec |
|
bay 13y.G /Passion/Gernegross xx/OLDBG/GER43701/ Manser,Karl |
round 1 |
|
52. | 147 |
Whisper HE |
Parot, Samuel |
CHI |
|
|
12 penalties 77.27 sec |
|
chest 11y.G /KWPN/103NR56/ Samuel Parot |
round 1 |
|
53. | 79 |
Valle Blanche |
Djupvik, Morten |
NOR |
|
|
12 penalties 80.82 sec |
|
dbay 12y.M /Indoctro/Peter Pan/KWPN/103CI73/ K.van Oers |
round 1 |
|
54. | 57 |
Pebbles IV |
Bevis, Robert |
GBR |
|
|
12 penalties 83.92 sec |
|
grey 9y.M /Cheers Cassini/Ontario/AES/103HF05/ Kate Mustill |
round 1 |
|
55. | 6 |
Conrad D Esquelmes Z |
Dopazo, Martin |
ARG |
|
|
13 penalties 91.24 sec |
|
chest 12y.S /Canadian River/Major de la Cour/ZANG/102TB39/ Eduardo Monaco |
round 1 |
|
56. | 125 |
Z Canta |
Pasmore, Catherine |
USA |
|
|
16 penalties 83.98 sec |
|
bay 10y.M /Casantos/Abantos/KWPN/102SC89/ Pasmore Stables,Llc |
round 1 |
|
57. | 54 |
Lesthago |
Will, David |
GER |
|
|
16 penalties 84.14 sec |
|
grey 9y.G /Levisto/Carthago/OS/103NX98/ Wiepert,Klaus-Peter |
round 1 |
|
58. | 58 |
A Brightwood Ursa Major |
Gillott, Holly |
GBR |
|
|
21 penalties 89.57 sec |
|
chest 9y.G /Heartbreaker/Calvados/KWPN/103YP67/ Holly Gillott |
round 1 |
|
59. | 49 |
Castella |
Karshüning, Sebastian |
GER |
|
|
eliminated |
|
grey 11y.M /Cassini I/Little Rock/HOLST/103RN47/ Brokamp,Jürgen |
round 1 |
|