Placed competitors |
|
1. | 125 |
Regina Z |
Smolders, Harrie |
NED |
|
29865.00 EU |
0 penalties 32.71 sec |
|
bay 14y.M /Rex Z/Savoy Hanover/ZANG/BEL41001/ Eurohorse BVBA |
jump-off |
|
2. | 116 |
Rothchild |
Ward, McLain |
USA |
|
18100.00 EU |
0 penalties 33.22 sec |
|
chest 13y.G /Artos/Elegant de l'Ile/SBS/USA42795/ Sagamore Farms |
jump-off |
|
3. | 47 |
Vagabond de la Pomme |
Leprevost, Penelope |
FRA |
|
13575.00 EU |
0 penalties 34.05 sec |
|
bay 9y.G /Vigo d'Arsouilles/SBS/103IL63/ Madame Genevieve Megret |
jump-off |
|
4. | 187 |
Andretti S |
Kraut, Laura |
USA |
|
9050.00 EUR |
0 penalties 34.26 sec |
|
chest 9y.G /Corland/Animo/KWPN/103WG35/ Stars And Stripes |
jump-off |
|
5. | 23 |
AD Rahmannshof's Bogeno |
de Miranda, Doda |
BRA |
|
5430.00 EUR |
0 penalties 35.03 sec |
|
bay 14y.G /Baloubet du Rouet/Elanville/SBS/GER40570/ A. de Miranda & Victory Eque |
jump-off |
|
6. | 64 |
Amaretto D Arco |
Dinan, Katherine A. |
USA |
|
4072.50 EUR |
0 penalties 35.35 sec |
|
bay 14y.S /Darco/Tenor Manciais/BWP/BEL40587/ Grant Road Partners Llc |
jump-off |
|
7. | 190 |
Sea Coast Atlantic |
Patteet, Gudrun |
BEL |
|
2715.00 EUR |
0 penalties 35.85 sec |
|
chest 8y.G /Schilling/Aramis de la Cense/103LS24/ Sea Coast Horses- Gudrun Pattee |
jump-off |
|
8. | 68 |
Aristo Z |
Maher, Ben |
GBR |
|
2262.50 EUR |
4 penalties 33.64 sec |
|
chest 10y.G /Andiamo Z/Flamenco Desemilly/ZANG/103FB82/ Jane Forbes Clark |
jump-off |
|
9. | 182 |
Cornado NRW |
Ehning, Marcus |
GER |
|
1810.00 EUR |
4 penalties 34.50 sec |
|
grey 11y.S /Cornet Obolensky/Acobat/WESTF/GER45924/ Nordrhein-Westfälisches Landg |
jump-off |
|
10. | 10 |
All Star 5 |
Lynch, Denis |
IRL |
|
1810.00 EUR |
4 penalties 34.90 sec |
|
bay 11y.G /Argentinus/Alme/HANN/102UL65/ Straumann,Thomas |
jump-off |
|
11. | 178 |
VDL Groep Sapphire B |
Vleuten, Maikel van der |
NED |
|
905.00 EUR |
4 penalties 36.31 sec |
|
grey 15y.M /Mr. Blue/Grand Veneur SF/KWPN/NED40448/ Stoeterij Duysels' Hof |
jump-off |
|
12. | 44 |
Simon |
Madden, Elizabeth |
USA |
|
905.00 EUR |
4 penalties 37.52 sec |
|
bay 15y.G /Mr. Blue/Polydox/KWPN/NED07405/ Abigail Wexner |
jump-off |
|
13. | 170 |
Victor |
Foster, Tiffany |
CAN |
|
200.00 EUR |
8 penalties 33.29 sec |
|
bay 12y.G /Elmshorn/Grandeur/KWPN/DEN40627/ Torrey Pines Stable & Artisan Farms |
jump-off |
|
14. | 118 |
Clarimo Ask |
Bengtsson, Rolf-Göran |
SWE |
|
200.00 EUR |
8 penalties 36.14 sec |
|
grey 11y.S /Clearway/Caletto II/HOLST/102TH18/ Verband d.Züchter des Holsteiner P |
jump-off |
|
15. | 175 |
Riesling du Monselet |
Wathelet, Gregory |
BEL |
|
200.00 EUR |
retired |
|
chest 13y.S /Kashmir van Schuttershof/Laeken/SBS/BEL40067/ Mileworld limited |
jump-off |
|
Other, non-placed competitors |
|
16. | 88 |
Chaman |
Beerbaum, Ludger |
GER |
|
|
1 penalty 79.14 sec |
|
bay 15y.S /Baloubet du Rouet/I Love You/KWPN/MEX01925/ Winter-Schulze,Madeleine |
round 1 |
|
17. | 4 |
Eurocommerce California |
Al Thani, Ali Bin Khalid |
QAT |
|
|
1 penalty 81.02 sec |
|
grey 12y.M /Corland/Ramiro/OS/GER43689/ Qatar Armed Forces |
round 1 |
|
18. | 28 |
Pablo de Virton |
Richard Philips, Jane |
SUI |
|
|
4 penalties 73.97 sec |
|
bay 11y.G /Andiamo/Kashmir van'T Schuttersho/SF/102NF56/ Allevamento Guldenboom C |
round 1 |
|
19. | 193 |
Cantinero |
Eckermann, Henrik von |
SWE |
|
|
4 penalties 74.72 sec |
|
bay 12y.G /Cento/Cash/BWP/102XC13/ Qatar Armed Forces |
round 1 |
|
20. | 101 |
Martha Louise |
Swail, Conor |
IRL |
|
|
4 penalties 75.32 sec |
|
chest 10y.M /Maloubet de Pleville 1039/Wolfgang/SWB/103EI29/ Ariel and Susan Gran |
round 1 |
|
21. | 70 |
Tamira IV |
Al Emadi, Khalid Mohammed A S |
QAT |
|
|
4 penalties 75.77 sec |
|
dbay 14y.M /Damiro/Corleone/KWPN/SUI40658/ Qatar Armed Forces |
round 1 |
|
22. | 140 |
Willow |
Farrington, Kent |
USA |
|
|
4 penalties 75.99 sec |
|
grey 11y.G /Guidam/Little Rock/KWPN/NED41833/ Amalaya Investments |
round 1 |
|
23. | 37 |
Connery |
Moneta, Luca Maria |
ITA |
|
|
4 penalties 76.16 sec |
|
bay 13y.G /Cordobes II/Polydor/WESTF/ITA41763/ Butelli Lucia |
round 1 |
|
24. | 34 |
Hello Annie |
Brash, Scott |
GBR |
|
|
4 penalties 76.18 sec |
|
bay 10y.M /Contendro I/For Pleasure/HANN/103UQ66/ Lady Pauline Kirkham & Lady Pau |
round 1 |
|
25. | 145 |
Antello Z |
Hanley, Cameron |
IRL |
|
|
4 penalties 76.54 sec |
|
bay 11y.G /Animo II Z/Continue/ZANG/103BJ67/ Eleonore Paschoud & Yves Bouvier |
round 1 |
|
26. | 74 |
Super Trooper de Ness |
Mändli, Beat |
SUI |
|
|
4 penalties 76.72 sec |
|
black 12y.S /Vigo d'Arsouilles/Polydor/SBS/NED40997/ Grant Road Partners Llc |
round 1 |
|
27. | 84 |
Citizenguard Cadjanine Z |
van Paesschen, Constant |
BEL |
|
|
4 penalties 76.91 sec |
|
bay 12y.M /Canabis Z/Feinschnitt I Z/ZANG/BEL41972/ Alain Van Campenhoudt |
round 1 |
|
28. | 97 |
Colombo van den Blauwaert |
Bost, Roger Yves |
FRA |
|
|
4 penalties 77.10 sec |
|
chest 12y.G /Nabab de Reve/Skippy II/BWP/SUI41256/ Forbes Moira |
round 1 |
|
29. | 196 |
Showgirl |
Candele, Yann |
CAN |
|
|
4 penalties 77.18 sec |
|
chest 14y.M /Gold de Becourt/Elf III/SF/CAN40582/ Watermark Group |
round 1 |
|
30. | 17 |
Murka's Odie de Frevent |
Charles, Peter |
GBR |
|
|
4 penalties 78.13 sec |
|
bay 12y.M /Urbain du Monnai/Jalisco B/SF/102NP73/ Ms Olga White |
round 1 |
|
31. | 41 |
Fyloe V. Claeyssenhof |
Deusser, Daniel |
GER |
|
|
4 penalties 78.35 sec |
|
bay 9y.G /Burggraaf/Heartbreaker/BWP/103OM45/ Stephex Stables & Double H |
round 1 |
|
32. | 137 |
Spirit T |
Mendoza, Jessica |
GBR |
|
|
4 penalties 78.76 sec |
|
bay 13y.M /Tornado/Carnaval Drum/AES/103KX42/ Mr John Roberts & Mrs Sarah Mendoza |
round 1 |
|
33. | 49 |
Isco de Amoranda |
McAuley, Mark |
IRL |
|
|
5 penalties 79.06 sec |
|
bay 10y.S /Da Lisco/Alvarez/BAY/102PT93/ Valenzano Menada Giuseppe |
round 1 |
|
34. | 19 |
Lisona |
Springsteen, Jessica |
USA |
|
|
5 penalties 79.99 sec |
|
bay 13y.M /Obos Quality/Porsch/ISH/102TA65/ Stone Hill Farm |
round 1 |
|
35. | 52 |
Argento |
Whitaker, John |
GBR |
|
|
8 penalties 75.48 sec |
|
dbay 12y.S /Arko III/Gasper/AES/GBR41988/ Mr & Mrs Whitaker |
round 1 |
|
36. | 112 |
AD Clouwni |
Módolo Zanotelli, Marlon |
BRA |
|
|
8 penalties 75.52 sec |
|
chest 11y.G /Colman/La Zarras/HOLST/103NB75/ Mevr. A. Onassis-De Miranda & Victo |
round 1 |
|
37. | 79 |
Fine Lady 5 |
Lamaze, Eric |
CAN |
|
|
8 penalties 76.42 sec |
|
bay 11y.M /Forsyth/Drosselklang II/HANN/102YP05/ Artisan Farms ,Llc |
round 1 |
|
38. | 8 |
Oh d'Eole |
Staut, Kevin |
FRA |
|
|
8 penalties 76.73 sec |
|
black 12y.M /Kannan (nl) Kwpn/Papillon Rouge/SF/FRA45870/ Haras de Hus |
round 1 |
|
39. | 107 |
Old Chap Tame |
Tops-Alexander, Edwina |
AUS |
|
|
8 penalties 76.94 sec |
|
chest 12y.S /Carthago (holst)/SF/FRA45652/ S.N.C. Brohier Et M.Patrick Bizot |
round 1 |
|
40. | 133 |
Colore |
Dreher, Hans-Dieter |
GER |
|
|
8 penalties 77.26 sec |
|
bay 12y.S /Contender/Lord/HOLST/SUI40868/ Bücheler Paul |
round 1 |
|
41. | 122 |
USA Today |
Whitaker, Robert |
GBR |
|
|
9 penalties 79.21 sec |
|
bay 13y.S /Heartbreaker/Capitol I/KWPN/GER43551/ Miss Mandy Hall & Mrs Clare Whit |
round 1 |
|
42. | 14 |
Vedor |
Hargreaves, Julia |
AUS |
|
|
10 penalties 84.75 sec |
|
bay 12y.G /Indoctro/Fedor/KWPN/NED40971/ J Hargreaves,A&L Hargreaves & K.Har |
round 1 |
|
43. | 161 |
Cuba |
Sugitani, Taizo |
JPN |
|
|
12 penalties 76.51 sec |
|
bay 10y.S /Cassini II/Nimmerdor/HOLST/102XO54/ Barrow,Ron u. Yvonne |
round 1 |
|
44. | 109 |
Chika?s Way |
Schwizer, Pius |
SUI |
|
|
12 penalties 77.56 sec |
|
bay 16y.M /Caretino/Lord/HOLST/GER28171/ Marzotto,Maria Rosaria |
round 1 |
|
45. | 164 |
Springtime |
Coulter, Saer |
USA |
|
|
12 penalties 78.18 sec |
|
bay 15y.G /Indorado/Elmshorn/KWPN/NED40295/ Copernicus Stables,Llc |
round 1 |
|
46. | 184 |
Concetto Son |
Guerdat, Steve |
SUI |
|
|
12 penalties 78.19 sec |
|
dbay 10y.G /Concetto/Drosseklklang II/OLDBG/103VP84/ Fuchs Thomas |
round 1 |
|
47. | 94 |
Gunder |
Al Rumaihi, Ali Yousef |
QAT |
|
|
13 penalties 79.68 sec |
|
bay 8y.G /Thunder van de Zuuthoeve/Randel Z/BWP/103RV97/ Lusail B.V |
round 1 |
|
48. | 127 |
Come Soon |
Al Ajami, Faleh Suwead |
QAT |
|
|
14 penalties 83.66 sec |
|
grey 11y.G /Come On/Landfriese II/OLDBG/102VE26/ Lusail B.V |
round 1 |
|
49. | 149 |
Quote Zavaan |
Straumann, Flaminia |
SUI |
|
|
15 penalties 88.46 sec |
|
dbay 10y.G /Quasimodo Z/Armstrong/ZANG/103LI95/ Straumann Flaminia |
round 1 |
|
50. | 58 |
Nlf Billy On Show |
Bruheim, Eirin |
NOR |
|
|
17 penalties 80.46 sec |
|
grey 12y.G /Cevin Z/Andiamo/AES/GBR42058/ Nordic Lights Farm,Llc |
round 1 |
|
51. | 55 |
Cezanne |
Bahamdan, Kamal Abdullah |
KSA |
|
|
24 penalties 94.26 sec |
|
grey 14y.G /Calido I/Corofino I/HOLST/GER41939/ Saudi Equestrian |
round 1 |
|
52. | 2 |
Billy Onslow |
Funnell, William |
GBR |
|
|
28 penalties 91.85 sec |
|
chest 8y.G /Billy Congo/Iroko/AES/103VP16/ The Billy Stud |
round 1 |
|
53. | 155 |
Zaire |
Williams, Guy |
GBR |
|
|
retired |
|
bay 10y.G /Indoctro/Marlon/KWPN/104DF44/ Caroline Philips |
round 1 |
|
53. | 166 |
Abab van het Molenhof |
Alvarez Moya, Sergio |
ESP |
|
|
retired |
|
bay 14y.S /Nabab de Reve/Calypso I/BWP/NED40144/ Marta Ortega Perez |
round 1 |
|
53. | 61 |
Esprit Ds |
Vrieling, Jur |
NED |
|
|
retired |
|
grey 10y.M /Darco/Soens Dion/BWP/102RS24/ Paul Dehouck |
round 1 |
|
53. | 85 |
Elie van de Kolmen |
Whitaker, Michael |
GBR |
|
|
retired |
|
grey 10y.M /President/Darco/BWP/102XF13/ Michael Whitaker & Beatrice Mertens |
round 1 |
|
53. | 131 |
Upper Star |
Diniz, Luciana |
POR |
|
|
retired |
|
grey 13y.G /Metall/Zeus/KWPN/102ZV60/ Comstar International Ltd. |
round 1 |
|