Placed competitors |
|
1. | 442 |
Oscar du Bassin |
Broucqsault, Margaux |
FRA |
|
6000.00 EUR |
0 penalties 42.21 sec |
|
bay 12y.G /Pegase Gerbaux SF/SF/FRA46607/ Sarl E.P.I.C. |
jump-off |
|
2. | 377 |
The Pugilist |
Chad, Bretton |
CAN |
|
4800.00 EUR |
0 penalties 45.81 sec |
|
bay 10y.G /Ard Vdl Douglas/Freddie's Star/ISH/103GR25/ Stone Ridge Farms Llc |
jump-off |
|
3. | 438 |
Paola du Terroir |
Hurel, Cedric |
FRA |
|
3600.00 EUR |
4 penalties 41.41 sec |
|
chest 11y.M /Diamant de Semilly SF/SF/102RB57/ Monsieur Olivier Rabain |
jump-off |
|
4. | 466 |
Big Smile |
Anthony, Carly |
USA |
|
2400.00 EUR |
4 penalties 41.74 sec |
|
grey 8y.M /Cartano/Hors de La Loi II/WESTF/103PP60/ Artisan Farm & Torrey Pines S |
jump-off |
|
5. | 516 |
Rubis Blue du Bassin |
Curvat, Cyrille |
FRA |
|
1680.00 EUR |
4 penalties 45.67 sec |
|
bay 9y.G /Mr Blue/Fidelio du Donjon/SF/103TA62/ Cuvat Cyrille |
jump-off |
|
6. | 356 |
HH Lets Fly |
Pessoa, Alexa |
USA |
|
1320.00 EUR |
4 penalties 46.68 sec |
|
bay 15y.G /Lordanos/Forrest/HANN/GER24994/ Pessoa Rodrigo |
jump-off |
|
7. | 513 |
Carlo Magno LS |
Rytz, Aurélie |
SUI |
|
960.00 EUR |
8 penalties 47.12 sec |
|
bay 11y.G /Carthago Z/Landadel/SLS/103MV11/ Rytz Yves |
jump-off |
|
8. | 413 |
Robin d'Epic |
Broucqsault, Bruno |
FRA |
|
720.00 EUR |
1 penalty 72.17 sec |
|
chest 9y.G /Quaprice Boimargot Quincy quap/Quatoubet du Rouet HN/SF/103PU76/ Sarl |
round 1 |
|
9. | 312 |
Pepito Landais HN |
Montginoux, Mathilde |
FRA |
|
720.00 EUR |
2 penalties 76.08 sec |
|
bay 11y.M /Grenat de Grez SF/Starter/SF/102SE07/ I F C E - Haras Nationaux |
round 1 |
|
10. | 358 |
Quebec Un Prince |
Saclier, Lalie |
FRA |
|
600.00 EUR |
4 penalties 66.68 sec |
|
chest 10y.G /Diamant de Semilly SF/SF/102TJ44/ Monsieur Dominique SACLIER |
round 1 |
|
11. | 468 |
Arsene Lupin 2 |
Gonin, Julien |
FRA |
|
600.00 EUR |
4 penalties 66.96 sec |
|
chest G /Lupicor/Epilot/103CG48/ Müller,Heike |
round 1 |
|
12. | 440 |
Korrigan d'Olen |
Giffon, François |
FRA |
|
600.00 EUR |
4 penalties 67.12 sec |
|
bay 16y.S /Baloubet du Rouet/Veneur du Defey/SF/FRA12676/ Mme Eliane Brun Et S.A. |
round 1 |
|
13. | 451 |
Secrete de Gaia |
Leveque, Thomas |
FRA |
|
240.00 EUR |
4 penalties 67.96 sec |
|
bay 8y.M /Kannan (nl) Kwpn/Quicklove Fontaine/SF/104AA60/ Madame Roselyne Chatin |
round 1 |
|
Other, non-placed competitors |
|
14. | 506 |
Raina des Dames |
Angot, Cédric |
FRA |
|
|
4 penalties 68.18 sec |
|
chest 9y.M /Crown Z (be) Z/Natif de Corday/SF/103NU98/ Monsieur Patrick BIZOT |
round 1 |
|
15. | 322 |
Cleofas van Westuur |
Mesquita Marinho, Rodrigo |
BRA |
|
|
4 penalties 68.34 sec |
|
dbay 12y.G /Toulon/Wibramino/BWP/BEL42394/ Rodrigo Mesquita Marinho |
round 1 |
|
16. | 494 |
Belle Rock |
Levy, Edward |
FRA |
|
|
4 penalties 68.88 sec |
|
bay 12y.M /Limmerick/Laughton's Flight/ISH/102ZX82/ Monsieur Edward LEVY |
round 1 |
|
17. | 479 |
Quechua d'Emeraude |
Ferreira, Luis |
POR |
|
|
4 penalties 69.23 sec |
|
chest 10y.G /Ultimo van Ter Moude/Voltaire/SF/102ZN32/ Darier Bertrand |
round 1 |
|
18. | 383 |
Dissy |
Perreau, Olivier |
FRA |
|
|
4 penalties 69.30 sec |
|
chest 15y.M /Dirano (hann)/Grundstein/HANN/FRA43993/ Madame Claire Bouvaist |
round 1 |
|
19. | 308 |
Oxygene d'Eglefin |
Hanquinquant, Tony |
FRA |
|
|
4 penalties 69.31 sec |
|
bay 12y.M /Calisco du Pitray (nl) SF/SF/103CT17/ Madame Carol Landon |
round 1 |
|
20. | 444 |
Beau du Rouet |
Siyahi, Efe |
TUR |
|
|
4 penalties 69.89 sec |
|
chest 11y.G /Balou du Rouet/Piccadilly/OLDBG/103CD77/ Efe Siyahi |
round 1 |
|
21. | 434 |
Paradis Latin |
Schumacher, Titouan |
FRA |
|
|
4 penalties 69.94 sec |
|
bay 11y.M /Heartbreaker/Quabri de Laleu/SF/102PT18/ Sarl Haras Des Brimbelles |
round 1 |
|
22. | 502 |
Sparco de Verchisy |
Legate, Jean Yves |
FRA |
|
|
4 penalties 70.49 sec |
|
bay 8y.G /Cabdula du Tillard/Tarzan de Beaulieu HN/SF/103QF63/ Jean Daniel Rollan |
round 1 |
|
23. | 398 |
Soory de l'Hallali |
Conter, Zoe |
BEL |
|
|
4 penalties 70.52 sec |
|
chest 8y.M /SF/104EI30/ Stephex Stables |
round 1 |
|
24. | 460 |
Rodin la Gaffeliere |
Fedry, Francois Eric |
FRA |
|
|
4 penalties 70.78 sec |
|
bay 9y.G /Gentleman IV, SF/103IJ92/ Cyril NISSOU - Frédéric VAISSE - Ch |
round 1 |
|
25. | 422 |
Ad Reflet d'Azif |
de Andrade Costa, Pedro |
BRA |
|
|
4 penalties 71.58 sec |
|
bay 9y.G /Quaprice Boimargot Quincy quap/Attila III/SF/103UA65/ A. Onassis De Mir |
round 1 |
|
26. | 360 |
Reve de Nabab |
Garez, Bruno |
FRA |
|
|
4 penalties 71.74 sec |
|
chest 9y.G /Cartoon/Nabab de Reve/OS/103MS36/ Monsieur Bruno Garez |
round 1 |
|
27. | 475 |
Super Krack |
Leoni, Philippe |
FRA |
|
|
5 penalties 73.84 sec |
|
bay 8y.S /Madness, Sfa/Limbo/SBS/103JI30/ Monsieur Remy Deuquet |
round 1 |
|
28. | 368 |
Pretty du Bochard |
Lafond, Stanislas |
FRA |
|
|
8 penalties 65.93 sec |
|
chest 11y.M /Lando/Grand Veneur/SF/103SX36/ Yves Damians |
round 1 |
|
29. | 418 |
Priam de Chasnay |
Cernin, Benoit |
FRA |
|
|
8 penalties 67.64 sec |
|
bay 11y.G /Quito de Baussy waiti, SF/Gayssire Fleury Noren/SF/103ZD25/ Monsieur P |
round 1 |
|
30. | 344 |
Catho |
Peeters, Leonie |
BEL |
|
|
8 penalties 67.92 sec |
|
bay 12y.M /Millar/Voltaire/BWP/102PX98/ Rostal NV |
round 1 |
|
31. | 424 |
Prince d'Uranie |
Ringot, Jérome |
FRA |
|
|
8 penalties 68.10 sec |
|
bay 11y.G /Kannan (nl) Kwpn/Dark Stone/SF/102QB88/ Madame Sylvie Robert |
round 1 |
|
32. | 416 |
Prestige de la Croix |
Dreyfus, Romain |
FRA |
|
|
8 penalties 68.16 sec |
|
chest 11y.G /Bayard d'elle/Burggraaf/SF/102OJ98/ Sarl Jcs Competition Equestre |
round 1 |
|
33. | 351 |
Quiria d'Orion |
Trehoust, Alice |
FRA |
|
|
8 penalties 68.93 sec |
|
chest 10y.M /Calvaro, Holst/SF/103CX41/ Mmes Valérie Trehoust Et Alice Tre |
round 1 |
|
34. | 428 |
As de Papignies |
Bost, Margaux |
FRA |
|
|
8 penalties 69.70 sec |
|
grey 8y.G /Kashmir van'T Schuttersho/Ahorn Z/SBS/103MQ05/ Ecurie Bost Et Mme Delp |
round 1 |
|
35. | 310 |
Adare |
Sellon, Paris |
USA |
|
|
8 penalties 70.00 sec |
|
bay 9y.M /Royal Bravour/Burggraaf/KWPN/103KS70/ Paris Sellon |
round 1 |
|
36. | 328 |
Gigolo V.d.Molendreef |
Martin, Yannick |
FRA |
|
|
8 penalties 70.52 sec |
|
bay 8y.G /Clearway (holst)/BWP/103XY01/ Mme Pascale Lopez Et M. Claude Ast |
round 1 |
|
37. | 362 |
Oreiade du Jaillet |
Lucas, Virginie |
FRA |
|
|
8 penalties 71.22 sec |
|
bay 12y.M /Lord Lennox (de) Holst/Paridor HN/SF/103IV93/ Mademoiselle Virginie Lu |
round 1 |
|
38. | 420 |
Riska de Blondel |
Xhemal, Jean |
FRA |
|
|
8 penalties 71.66 sec |
|
chest 9y.M /Grain de Voltaire SF/Desir du Chateau/SF/103WH98/ Monsieur Pierre Xhe |
round 1 |
|
39. | 482 |
Sarcelle de Gys |
Desjeux, Benoit |
FRA |
|
|
8 penalties 71.83 sec |
|
chest 8y.M /Allegreto SF/Vas Y Donc Longane/SF/104IS47/ Monsieur Dany Bouget |
round 1 |
|
40. | 394 |
Romane du Theil |
Mordasini, Charlotte |
FRA |
|
|
9 penalties 72.10 sec |
|
chest 9y.M /For Pleasure, Han/SF/103DU70/ Haras Des Brimbelles |
round 1 |
|
41. | 333 |
Clever Girl |
Ortega Perez, Marta |
ESP |
|
|
9 penalties 72.17 sec |
|
bay 11y.M /Cassini I/Contender/WESTF/102MO15/ Marta Ortega Perez |
round 1 |
|
42. | 386 |
Candy 705 |
Skalli, Fanny |
FRA |
|
|
9 penalties 73.56 sec |
|
bay 10y.M /Calido/Acorado/OS/103KH97/ Skalli Marion |
round 1 |
|
43. | 347 |
Macao |
Bartin, Vincent |
FRA |
|
|
9 penalties 74.81 sec |
|
bay 14y.M /Quick Star/Mazarin V/SF/ESP40196/ Hevibel SPRL |
round 1 |
|
44. | 340 |
Quirha de P'Aime |
Bouret, Geoffroy |
FRA |
|
|
12 penalties 66.55 sec |
|
bay 10y.M /Kannan, Kwpn/SF/103GZ93/ S.C.E.A. Haras de Fuyssieux |
round 1 |
|
45. | 314 |
Platine Saint Amour |
Mourier, Jean Luc |
FRA |
|
|
12 penalties 67.80 sec |
|
bay 11y.G /Tarzan Moussure/Nuriel/SF/102ZU12/ Mourier Jean-Luc |
round 1 |
|
46. | 452 |
Quittoudouble Boisy |
Tayol, Nicolas |
FRA |
|
|
12 penalties 69.21 sec |
|
grey 10y.M /Jaguar Mail, SF/Samuel/AA/103LP67/ Monsieur Gerard Turrettini |
round 1 |
|
47. | 521 |
Sultan du Chateau |
Guillet, Laurent |
FRA |
|
|
20 penalties 84.07 sec |
|
bay 8y.G /Kannan, Kwpn/Galoubet A/SF/103PW43/ Monsieur Romain Dugue |
round 1 |
|
48. | 318 |
Ragazza du Forezan |
Linget, Philippe |
FRA |
|
|
21 penalties 90.16 sec |
|
grey 9y.M /Corrado, Holst/Le Tot de Semilly/SF/103FZ05/ Nordmann-Linget Nathalie |
round 1 |
|
49. | 396 |
Sorgho d'Epic |
Eichner, Katy |
FRA |
|
|
24 penalties 86.86 sec |
|
chest 8y.S /Crown Z/Papillon Rouge normandie/SF/104BI89/ Marc Barrial |
round 1 |
|
50. | 374 |
Birkhof S Cortez |
Robin, Isabelle |
FRA |
|
|
25 penalties 74.72 sec |
|
dbay 11y.G /Ciacomo/Chambertin/HOLST/102SV74/ Horsedeluxe event GmbH |
round 1 |
|